Reklama
Reklama

9 różnych pocałunków i co one oznaczają

9 różnych pocałunków i co one oznaczają fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

29stycznia2019

Kiedy ty i twój partner po prostu się całowaliście?

Bez dalszej kontynuacji, gdzie pocałunki to tylko gra wstępna? Oczywiście nie chodzi nam o to, że powinnaś teraz zrezygnować z seksu i czerpać przyjemność tylko i wyłącznie z pocałunków, ale…

Gesty świadczące o uczuciu, pocałunki w czoło, w nos, głaskanie po głowie, przytulanie są (naszym skromnym zdaniem) równie ważne w związku co seks. Często zdarza się, że w codzienności, rutynie gubimy się trochę i zapominamy o tak przyjemnych drobnostkach.

Poza tym nauka czerpania przyjemności z drobnych rzeczy, chwilowych zbliżeń, całusów jest równie ważna co udane życie seksualne. Dlatego nie śpiesz się i wróć do podstaw, do początków waszej znajomości. Wypróbuj tych 9 rodzajów pocałunków, popracuj nad bliskością, nad komunikacją i nad okazywaniem uczuć.

POCAŁUNEK W RĘKĘ

Całowanie przez mężczyznę wierzchu ręki kobiety jest jednym z najbardziej formalnych pocałunków. Na samym początku znajomości, przy pierwszym spotkaniu nie musi oznaczać od razu gorącego uczucia. Jedno jest pewne, że świadczy o szacunku i kulturze wobec osoby obdarowanej tym pocałunkiem.

POCAŁUNEK W POLICZEK

Jeden lub dwa pocałunki w policzek to po prostu przyjazne powitanie. To coś w stylu powiedzenia: cieszę się, że cię widzę zarówno pomiędzy przyjaciółmi, rodziną, partnerami, a czasami nawet obcymi osobami. A co jeśli takim pocałunkiem obdarzy cię twój mężczyzna, zaraz po randce i w dodatku na początku znajomości? W tym kontekście ten gest świadczy o szacunku, o tym, że spotykasz się z romantycznym typem, który daje jasny komunikat, że bawił się świetnie, że mu na tobie zależy, ale chce spokojnie, wolno przechodzić do kolejnych etapów znajomości.

POCAŁUNEK W CZOŁO

To rodzaj opiekuńczego, współczującego gestu w stosunku do drugiej osoby. To symboliczne powiedzenie: zaopiekuję się tobą, jesteś dla mnie kimś wyjątkowym. Trochę tak, jakby powiedzieć kocham cię! Ten gest jest zazwyczaj zarezerwowany dla kogoś wyjątkowego.

POCAŁUNEK DOLNEJ WARGI

Uwodzicielski i rozgrzewający atmosferę ruch, który wykonuje się zazwyczaj w trakcie całowania górnej wargi. Zachęta do czegoś więcej…

POCAŁUNEK Z UKĄSZENIEM

Całowanie razem z żartobliwym, zalotnym nadgryzaniem warg, policzków, obojczyka, szyi jest naprawdę kuszące. To trochę tak jakbyś chciała powiedzieć swojemu facetowi, że doprowadza cię do szału i chcesz tu i teraz się z nim kochać. Uważaj, bo jeśli robisz to po raz pierwszy upewnij się, że tej drugiej osobie taka forma pocałunku pasuje.

POCAŁUNEK JASZCZURKI

Dotykanie, bawienie się językami, to wszystko. Ten rodzaj pocałunku jest bezdyskusyjnym zaproszeniem, rodzajem gry wstępnej.

POCAŁUNEK W SZYJĘ

Najchętniej wskazywany w filmach, jako ten który daje najwięcej rozkoszy. 100% racji, ponieważ szyja jest nieocenioną strefą erogenną. Jest niesamowicie delikatna, wrażliwa, co w szczególności dla kobiet jest zaproszeniem do bardzo ognistej gry wstępnej.

POCAŁUNEK… CAŁEGO CIAŁA

Nie tylko szyja, ale całe ciało jest warte by całować. Klatka piersiowa, brzuch, plecy, stopy, łopatki, ramiona. Wszystko zależy oczywiście od preferencji seksualnych. Jedni to uwielbiają inni nie. Najważniejsza w związku jest komunikacja i powiedzenie tej drugiej osobie co lubisz najbardziej.

POCAŁUNEK SUTKÓW

Całowanie, lizanie i ssanie sutków jest niezwykle podniecające. To niesamowite uczucie zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Również w tym przypadku musisz wziąć pod uwagę preferencje partnera. Choć większości ten rodzaj pocałunków sprawia przyjemność, są osoby, które niechętnie podchodzą do tego rodzaju pieszczot.

SEKS ORALNY

Rozkosz, frajda i niesamowite doznania dla obu stron. Czy w tym wypadku musimy mówić więcej…?

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama