Reklama
Reklama

5 powodów, dla których twój facet całuje cię w czoło

5 powodów, dla których twój facet całuje cię w czoło fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

28stycznia2019

Podpowiadamy o czym świadczy ten gest

Związek, partner, romantyczne uniesienia. Gesty, czułości i… różne rodzaje pocałunków. Pewnie wiele z was, będąc z facetem w związku pragnie tych fajerwerków, wystrzałowego seksu, namiętnych pocałunków i ogromnej dawki pożądania.

To jak najbardziej prawidłowa reakcja i prawidłowe oczekiwania. Tylko co zrobić, kiedy on na „dzień dobry” po upojnej nocy, albo na pożegnanie całuje cię w czoło…? O czym świadczy taki gest? Podpowiadamy.

Spokojnie, w dużym skrócie: Pocałunek w czoło to demonstracja silnej, emocjonalnej bliskości. Z całą pewnością nie jest to zwykłe powitanie, czy jakaś blokada. Skłaniałybyśmy się raczej w stronę nieseksualnego gestu, komunikującego właśnie „coś więcej”, głębię i niesamowite zaangażowanie w związek.

Jeśli to wytłumaczenie nie jest dla ciebie wystarczające tu znajdziesz pięć powodów dla których twój partner wykonuje właśnie ten gest.

WYJĄTKOWE POŁĄCZENIE

Pocałunek w czoło różni się od tego romantycznego, pełnego pożądania pocałunku w usta. Ten drugi wskazuje na atrakcyjność seksualną. Z kolei ten w czoło świadczy o bliskości w związku i o pełnym zaangażowaniu.

POCAŁUNEK DUSZY

Biologiczne wytłumaczenie twoich odczuć związanych z pocałunkiem w czoło są prostsze niż ci się wydaje. Kiedy czujesz ciepło i nacisk czyichś ust na czole stymulowana jest szyszynka, która z kolei uwalnia substancje chemiczne. A te w konsekwencji uwalniają radość i dobre samopoczucie. Zwróć uwagę, co czujesz, kiedy twój partner całuje cię w czoło? Chodzi nam o spontaniczną reakcję! Nie uważasz, że jest to po prostu przyjemny i słodki gest?

ON CIĘ KOCHA

Niezależnie od tego, czy jesteście w związku już dobrych kilka lat, czy to dopiero wasze początki, w pocałunkach w czoło jest jakaś magia. W tej jednej drobnej sekundzie czujesz się bezpiecznie, wyjątkowo, jak księżniczka, która znalazła swojego księcia. Poza tym pocałunek w czoło oznacza, że nie jesteś postrzegana tylko i wyłącznie jako obiekt seksualny. To przekazanie zainteresowania tobą i szacunku wobec ciebie.

TROCHĘ JAK DZIECKO

Nie od dziś wiemy, że mężczyźni są jak dzieci. W wielu kwestiach najprostsze komunikaty są najbardziej skuteczne. To samo dotyczy okazywania przez niego uczuć. Jeśli on daje ci całusa w czoło, oznacza to, że oczekuje również od ciebie czułości, spontaniczności i opiekuńczości.

ZAINTERESOWANIE SEKSEM MALEJE

Może się tak również zdarzyć, że przez pocałunek w czoło twój mężczyzna chce ci coś powiedzieć. Między innymi to, że wasze życie seksualne szwankuje. I w żaden sposób on nie chce, żebyś przeszła nad tym do porządku dziennego. Spróbuj podczas tej chwili zacząć całować go w usta, namiętnie i zobaczysz co się wydarzy. Jeśli on się odsunie oznacza to, że pora na poważną rozmowę i wyjaśnienie sobie co jest grane. Może się tak również zdarzyć, że pocałunek w czoło jest takim delikatnym komunikatem, że on nie chce poważnej relacji i chce się z tobą… pożegnać. Trudno, nie ten to inny!

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama