Reklama
Reklama

Odstaw tę jedną rzecz, a twoje życie seksualne zmieni się na lepsze

Odstaw tę jedną rzecz, a twoje życie seksualne zmieni się na lepsze fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

10stycznia2019

Może niech to będzie jedno z twoich postanowień noworocznych?

Zacznij rok nieco zdrowiej i bardziej na… trzeźwo

Umiar przede wszystkim, niezależnie czy chodzi o picie alkoholu, jedzenie słodyczy, treningi, zakupy. W każdym aspekcie życia powinnaś znaleźć równowagę i pozbyć się tendencji do przesady. Natomiast raz na jakiś czas, całkiem dobrą opcją jest totalne oczyszczenie ciała, głowy i zrezygnowanie zupełne z określonych produktów.

Co powiesz na miesiąc bez alkoholu?

Po pierwsze dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy, po drugie twoja cera ci za to podziękuje, a po trzecie, jak się okazuje, taka abstynencja ma całkiem pozytywny wpływ na życie seksualne.

ZASTANÓW SIĘ DLACZEGO PRZED KAŻDĄ RANDKĄ CHWYTASZ ZA DRINKA

Kieliszek wina, czy drink pozwala się zrelaksować, poczuć swobodnie i zwiększa pewność siebie. Dość często pijemy alkohol, żeby poczuć się mniej onieśmielonym. Duży błąd! Pierwszą rzeczą, którą zauważysz podczas zupełnie trzeźwego seksu jest to, że możesz w niektórych momentach czuć się niezręcznie. Zupełnie niepotrzebnie.

ZNAJDŹ POZYTYWNĄ STRONĘ

Na początku ta niezręczność może ci przeszkadzać, ale zaufaj nam, bez lekkiego szumu jesteś bardziej świadoma tego co czujesz, czego potrzebujesz, co lubisz i jak chciałabyś aby ten seks wyglądał.

Tak jak wspomniałam na początku umiar przede wszystkim. I nie ma nic złego w lampce wina raz na jakiś czas, dla rozluźnienia się. Ale za każdym razem przed seksem… To już jest nie w porządku. Seks zupełnie na trzeźwo wzmacnia pożądanie i doznania.

Seks pod wpływem alkoholu wbrew pozorom tylko na początku sprawia, że czujesz się seksowna ale ma też negatywny wpływ na twoją zdolność uprawiania seksu, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn.

WIĘCEJ ENERGII

Alkohol podrażnia jeszcze bardziej twoje zmysły niż poranna kawa. I choć na początku czujesz się świetnie, późniejsza regeneracja organizmu trwa niewspółmiernie długo. Odstaw alkohol i już po tygodniu zobaczysz ile masz energii. Wino przed snem…? Zdecydowanie nie! To co sprawia, że czujesz się wyspaną, to totalny relaks przed snem, lekka kolacja, ziołowa herbata i minimum 7 godzin nieprzerwanego snu.

Spróbuj uprawiać seks całkowicie bez alkoholu ze swoim partnerem i zobacz co zauważyłaś. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama