Reklama
Reklama

Millenialsi wolą być singlami

Millenialsi wolą być singlami fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

11października2018

Najnowsza ankieta Tinder’a przeprowadzona została wśród ponad 1000 samotnych osób, w wieku 18-25 lat. Zapytano ich jakie mają nastawienie do randek i do bycia… singlem.

Rezultaty są fascynujące!

Millenialsi, w przeprowadzonej ankiecie, dość jednogłośnie stwierdzili, że pojedyncze życie jest pasjonujące i pełne przygód.

Około 72% ankietowanych podjęło świadomą decyzję, by być samotnym „przez pewien okres czasu”. Z kolei aż 81% respondentów wyznało, że bycie singlem przyniosło im szereg korzyści. Dzięki „samotnemu życiu” mogli się bardziej skupić na pracy – co zaowocowało wieloma sukcesami zawodowymi, nawiązali głębsze, przyjacielskie relacje i po prostu czuli się dobrze sami ze sobą.

Badanie przeprowadzone przez Tinder'a ujawniło również, że wśród badanych, samotnych kobiet około 25% jest dumna z tego, że nie ma faceta.

Ankietowani wskazali również dość jasno, że dzięki świadomemu podejściu do potrzeby i chęci bycia w związku, potrafią jasno określić swoje własne potrzeby przed potencjalnymi randkami.  Strach przed nudą w związku był bardzo realistyczną sprawą, szczególnie dla 39% respondentów.

Wśród ankietowanych kobiet, 62% stwierdziło, że podjęło świadomą decyzję aby być singlem i priorytetowo traktować własne potrzeby, a nie skupiać się na drugiej osobie. 47% kobiet przyznało, że zdecydowało się być singlem, aby skupić się na nauce.

Podjęcie decyzji o byciu samotną, 61% ankietowanych kobiet tłumaczyło niepokojem i strachem przed związaniem się z niewłaściwą osobą i stworzeniem sytuacji bez wyjścia. Dodatkowo 50% kobiet przyznało, że woli być sama niż stracić swoją niezależność.

To co najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą, nikogo nie udawać i nie zmuszać się do skomplikowanych i niewygodnych relacji. Życie jest zbyt krótkie by tracić energię na coś, do czego nie jesteśmy przekonane. Chcesz – bądź singielką! Nie, stwórz wartościowy i udany związek, oparty na zaufaniu, przyjaźni i wzajemnym szacunku. Decyzja należy do ciebie!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama