Reklama
Reklama

To jest najpopularniejsza na świecie pozycja seksualna

To jest najpopularniejsza na świecie pozycja seksualna fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

05października2018

Seks to czysta przyjemność, ale też pożyteczne spędzanie czasu. Czułe chwile spędzone z partnerem to nie tylko doznania ale też korzystny wpływ na cały nasz organizm, skórę, kondycję, poprawę humoru i… odchudzanie.

Kalorie zaczynasz tracić już od samego początku. Sama gra wstępna, na którą składa się taniec/striptiz, rozbieranie się, zdejmowanie biustonosza, leżenie z przytulaniem się czy namiętny pocałunek: to strata co najmniej 200kcal.

Każda para jest inna i każda ma swoje preferencje co do miejsca uprawiania seksu, pozycji, czy używanych gadżetów, itp.

Ale, z badań przeprowadzonych na parach w Europie i USA, wynika że najchętniej uprawiamy seks w pozycji... na pieska. Na drugim miejscu znalazła się pozycja misjonarska, a na trzecim na jeźdźca.

Patrząc z perspektywy odchudzania i tracenia kalorii - 10 minut seksu w pozycji na pieska to strata ponad 160kcal, a w pozycji "na jeźdźca" to strata ponad 260kcalBrzmi imponująco?

Zgadza się, oczywiście wszystko zależy od tego jak bardzo jesteś zaangażowana i energiczna. Tak czy siak, opłaca się ;).

Dlaczego tak bardzo lubimy pozycję "na pieska"?

Choć jest to pozycja, w której to partner przejmuje całą inicjatywę, to obie strony doświadczają silnych doznań. Penetracja w tej pozycji jest bardzo głęboka i baaaardzo pobudzany jest punkt G – dlatego jest tak lubiana przez kobiety, a co do mężczyzn – w tej pozycji mają silne bodźce wzrokowe i poczucie dominacji.

Poniżej przedstawiamy TOP 5 pozycji seksualnych...

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze