Reklama
Reklama

Od przyjaźni do miłości: jak zacząć spotykać się z najlepszym przyjacielem?

Od przyjaźni do miłości: jak zacząć spotykać się z najlepszym przyjacielem? Od przyjaźni do miłości: jak zacząć spotykać się z najlepszym przyjacielem? / fot. Unsplash

Lena Sikor

20września2018

7 istotnych wskazówek

Co robić, jeśli zakochasz się w przyjacielu? Z wzajemnością, oczywiście? Czy możesz uniknąć utraty tak wspaniałej relacji, jeśli coś pójdzie nie tak?

#1. Zacznij od flirtu

Flirt to dobry sposób na sprawdzenie, czy jesteś wewnętrznie gotowa. Zacznij, na przykład, od komplementów na temat ubioru - pochwal jego muskularne ramiona w nowej koszuli, a on najprawdopodobniej powie coś miłego o twojej nowej sukience. Musisz zwrócić uwagę nie tylko na to, czy on też flirtuje w odpowiedzi, ale także na to, czy nie mówi to samo innym koleżankom.

#2. Upewnij się, że jesteście NAPRAWDĘ dobrymi przyjaciółmi

Istnieje duża różnica między najlepszym przyjacielem a facetem, z którym fajnie chodzi się na imprezy. Przyjaciel zdecydowanie nadaje się do budowania romantycznego związku, ponieważ znacie się już wystarczająco dobrze. Kumpel może cię nieprzyjemnie zaskoczyć, jeśli odkryjesz w nim cechy charakteru, których nie jesteś w stanie zaakceptować.

#3. Bądź szczera i powiedz, dlaczego chcesz się z nim spotykać

Nie tylko zaufanie i poczucie bezpieczeństwa są ważne. Pomyśl o atrakcyjności swojego przyjaciela, jego poglądach na poważny związek, przyzwoitość i opinię o byłych. Wasze cele, poziomy motywacji i aktywności powinny być zbieżne. Bez tego można zbudować relację, ale będzie to trudne.

#4. Pogódź się z możliwą utratą wszystkiego

Nie ma gorszego sposobu na zepsucie relacji niż ciągłe rozważanie, czy jesteście już parą, czy wciąż tylko przyjaciółmi. Jeśli wasza przyjaźń jest naprawdę mocna, przetrwa wszystko.

#5. Nie wciągaj w to innych przyjaciół i znajomych

Przynajmniej na początku. Nie musisz opowiadać o rozwoju waszego związku nawet najlepszej przyjaciółce. Milczenie uratuje cię przed nieprzyjemnościami i plotkami.

#6. Przygotuj się na okropny początek związku

Szczególnie seks może cię rozczarować. Każda osoba ma różne oczekiwania co do pierwszego razu z nowym partnerem, więc nie można zakładać, że będzie super.

#7. Wszystko stanie się trudniejsze

Relacje romantyczne z reguły są trudniejsze niż przyjaźń. Musicie przygotować się na wiele odkryć, nie zawsze przyjemnych. Nie unikniecie sprzeczek z byle powodu, jak każda para. Warto być na to przygotowaną i nie rezygnować, gdy pojawią się pierwsze trudności. Zalicz ten etap, a wszystko znów stanie się proste. I do tego znacznie bardziej interesujące!

 

 

Źródło: cosmo.ru

l
Reklama

Polecane wideo

Limitowane kolekcje na 10. urodziny Zalando - zdjęcie 1

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama