Reklama
Reklama

Czy możliwe jest osiągnięcie orgazmu bez... seksu?

Czy możliwe jest osiągnięcie orgazmu bez... seksu? Czy możliwe jest osiągnięcie orgazmu bez... seksu? / fot. Unsplash

Lena Sikor

03września2018

TAK!

Mówi się, że aż 2/3 kobiet nie doświadcza orgazmu podczas seksu. Tym trudniej uwierzyć, że niektóre z nas potrafią szczytować nie tylko bez stosunku, ale i bez... pieszczot.

Orgazm we śnie

Jeśli myślisz, że tylko mężczyźni szczytują podczas snu - mylisz się. Alfred Kinsey opisał kobiece orgazmy nocne ponad 60 lat temu. Przeprowadził wywiady z ponad 5600 kobiet, a 37% z nich przyznało, że doświadczają średnio 3-4 orgazmów rocznie. Tak, podczas snu. Co ciekawe, to starsze kobiety częściej finiszują we śnie.

Niemniej jednak, badania te nie mogą być uznane za kompletne, ponieważ nie wszystkie kobiety mogą świadomie potwierdzić, czy był to rzeczywisty orgazm, czy tylko podobne doznania, ze względu na brak "materiału dowodowego".

Orgazm fantazyjny

Aby osiągnąć taki orgazm, należy zanurzyć się w świat swoich marzeń: niektóre kobiety fantazjują na temat ulubionego aktora, a inne odtwarzają w myślach ekscytujące sceny z filmów lub książek. Jednak najlepszym bodźcem są własne doświadczenia seksualne.

Badania na ten temat przeprowadził Barry Komisaruk, profesor biologii z USA. Obserwował aktywność mózgu kobiety podczas orgazmu, dzięki czemu udowodnił, że ośrodki mózgu, które są odpowiedzialne za satysfakcję seksualną, oddziaływują w ten sam sposób i podczas kontaktu fizycznego, i w chwili, gdy kobieta próbuje wywołać orgazm poprzez wyobraźnię. Mało zaskakujące, ale podczas udawania ośrodki mózgu nie wykazywały żadnej aktywności.

Orgazm na siłowni

Kobiety najczęściej opisują podobne doświadczenie jako "skurcz dolnej części brzucha, bez odczuwania mrowienia w okolicy łechtaczki". Naukowcy z Indiana University odkryli, jaki trening sprzyja szczytowaniu. Okazało się, że są to ćwiczenia mięśni brzucha, podnoszenie ciężarów, bieganie, jazda na rowerze i joga.

Według badań, ćwiczenia i orgazm wpływają na organizm w ten sam sposób: wyższe ciśnienie krwi, szybsze tętno, podwyższona temperatura ciała. Mózg traktuje te zmiany jako wskaźniki orgazmu, więc daje polecenie mięśniom, aby się kurczyły.

Orgazm sutkowy

Kobieta może doświadczyć takiego orgazmu podczas odpowiedniej stymulacji sutków. Przyjemność obejmuje całą klatkę piersiową, chociaż najbardziej odczuwana jest wokół brodawek sutkowych.

Dlaczego pieszczoty piersi są tak ekscytujące? Kolejny raz chodzi o kobiecy... mózg. Pieszczoty sutków są bardzo podobne do stymulacji łechtaczki.

Orgazm podczas porodu

Niektóre kobiety (około 6%) mówią, że doświadczyły takiej przyjemności podczas porodu. Chodzi o to, że ból aktywuje te same części mózgu, które stają się aktywne podczas orgazmu. W ten sposób można również wytłumaczyć przyjemność płynącą z eksperymentów BDSM.

Jednak, aby osiągnąć orgazm podczas porodu, należy mieć wyćwiczone mięśnie pochwy i potrafić kurczyć mięśnie macicy. Innymi słowy, im więcej miałaś orgazmów pochwowych, tym więcej masz szans na szczytowanie podczas porodu.

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

l
Reklama

Polecane wideo

Wiele kobiet zmaga się z kompleksam...
Wiele kobiet zmaga się z kompleksami, przez które czują się nieatrakcyjne - zwłaszcza w oczach mężczyzn. Obsesja na punkcie "niedoskonałości" sprawia, że brakuje nam pewności siebie i próbujemy się ukryć przed światem. Kompleksy mogą nawet w negatywny sposób przełożyć się na naszą relację z partnerem i na życie seksualne. Zamiast cieszyć się romantycznymi chwilami wiele kobiet stresuje się tym, że partner na pewno właśnie ocenia ich niedoskonałości... Czas z tym skończyć! Na początek raz na zawsze daj się przekonać, że to, co ty uważasz za szpecące niedoskonałości, w oczach mężczyzn wcale nie jest brzydkie, a nawet może być... pociągające!   Wszystkie zdjęcia: Unsplash/iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama