Reklama
Reklama

Na czym polega technologia HIFU?

Na czym polega technologia HIFU? fot. materiały prasowe
09sierpnia2018

Poznaj Ultraformer III

HIFU to skrót od  High Intensity Focused Ultrasound. Jest to innowacyjna technologia, dzięki której możemy wykonać lifting twarzy i ciała bez użycia skalpela. Ceniona jest właśnie ze względu na niesamowitą skuteczność, porównywalną ze znacznie bardziej inwazyjnymi zabiegami, a jednocześnie bezinwazyjność, bezpieczeństwo i komfort.

 

Zogniskowana fala ultradźwiękowa (High Intensity Focused Ultrasound - HIFU) jest jedna z najnowocześniejszych technologii medycznych wykorzystywanych w medycynie estetycznej, a Ultraformer III urządzeniem, którym, w zależności od użytej procedury, zapewnić można efekty dostępne dotychczas tylko zabiegom chirurgicznymmówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia

Jak działają zabiegi z zastosowaniem HIFU?

HIFU to zogniskowana fala ultradźwiękowa, którą niegdyś wykorzystywano w kuracji nowotworów. Dziś zastosowanie znajduje także w profesjonalnej kosmetologii. Jest to metoda, a nie zabieg sam w sobie. Istnieje wiele propozycji wykorzystujących HIFU. Najefektywniejsze będą jednak zabiegi sprzętem Ultraformer III. Podczas ich trwania zogniskowana fala ultradźwiękowa wnika do kolejnych warstw tkanek (skóra, tkanka tłuszczowa, mięśnie) i podgrzewa je. Dochodzi do obkurczenia komórek i pojawienia się kontrolowanych mikrouszkodzeń. Prowadzi to do intensywnej produkcji włókien kolagenu i elastyny, czyli regeneracji skóry. W efekcie staje się ona znacznie bardziej gęsta, elastyczna i napięta.

Zabieg Ultraformer III polega na przykładaniu miejsce przy miejscu specjalnej głowicy, która emituje skoncentrowane fale ultradźwiękowe. Co istotne, specjalista wykonujący zabieg może regulować głębokość oddziaływania na tkanki (1.5 mm, 3 mm, 4.5 mm, 2 mm, 6 mm, 9 mm). Dzięki temu  można go precyzyjnie dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W porównaniu z podobnymi propozycjami, Ultraformer III wyróżnia się niesamowitą skutecznością. Efekty widoczne są po jednej wizycie – nie trzeba wykonywać serii zabiegów. W wielu przypadkach konieczne jest odbycie 4, 6 a nawet 10 wizyt, aby móc cieszyć się rezultatami. W tym kontekście HIFU – Ultraformer III to rewolucyjna propozycja. Efekty obserwować można zaraz po wyjściu z gabinetu. Na przestrzeni kilku tygodni będą się pogłębiać, co jest efektem postępującego procesu regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Rezultaty utrzymują się nawet do dwóch lat!

 

Ponieważ zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, wykonywać można go przez cały rok – bez względu na porę roku. Wielu procedur nie można stosować latem, a więc trzeba je planować z wyprzedzeniem. W przypadku HIFU – Ultraformer III nie ma tego problemu.

Istotną cechą zabiegów Ultraformer III jest ich nieinwazyjność. Są całkowicie bezbolesne, nie ma więc potrzeby podawania nawet miejscowego znieczulenia. Po zabiegach nie obserwuje się również efektów ubocznych. Niektóre osoby mogą obserwować zaczerwienienie w okolicy zabiegowej, a w bardzo nielicznych przypadkach bolesność. Objawy te znikają po kilku godzinach.

Jak wykorzystywany jest zabieg?

Zabiegi Ultraformer III z wykorzystaniem technologii HIFU stosowane są w przypadkach takich, jak:

  • zmarszczki,
  • nadmiar skóry po nagłej utracie wagi i po ciąży,
  • wiotka skóra twarzy i ciała,
  • modelowanie twarzy i ciała

 

 a także zapobieganie utracie jędrności. Zabieg wykonywać można praktycznie na całym obszarze ciała, o ile nie występują na nim żadne rany ani niepokojące zmiany skórne. Za jego pomocą można zredukować zmarszczki na czole oraz w okolicy oczu i szyi oraz:

Ponadto wykonać możemy zabieg na klatkę piersiową, pachy, ramiona, brzuch, boczki, uda łydki, kostki, czy plecy.

Jak widać, wszystkie te kwestie dotyczą poprawy napięcia skóry, zarówno cienkiej i delikatnej (redukcja zmarszczek), jak i grubszej (np. nadmiar skóry po ciąży). Podczas zabiegów HIFU uzyskać możemy spektakularne efekty, które są  porównywalne z liftingiem chirurgicznym.

Zabiegi HIFU Ultraformer III to zdecydowanie jedne z moich ulubionych. Mamy tu do czynienia z tym, co w nowoczesnej kosmetologii najlepsze – szybkością, efektywnością, spektakularnymi efektami, a jednocześnie bezpieczeństwem stosowania i komfortem pacjenta podczas zabiegów. Przypominają one delikatny masaż i nawet w przypadku bardzo wrażliwych osób nie ma konieczności stosowania kremów znieczulających. Ponadto lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Zabiegów nie wykonujemy u pań w ciąży i karmiących piersią, a także u osób z chorobami skóry –  z aktywnymi zmianami w obszarze zabiegowym oraz w przypadku nowotworów – mówi Justyna Masal, kosmetolog Clinica Cosmetologica

HIFU to najnowocześniejsza propozycja w zakresie kosmetologii i dermatologii estetycznej. To nowatorska technologia polegająca na wykorzystaniu zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Rozwiązanie to początkowo stosowano w terapii zmian nowotworowych. Dziś wykorzystuje je właśnie urządzenie Ultraformer III. Podczas zabiegów fala ultradźwiękowa dokonuje kontrolowanych mikrouszkodzeń, co powoduję odbudowę naturalnego rusztowania tkanki łącznej– włókien kolagenu i elastyny. Przez kolejne tygodnie obserwujemy stopniową poprawę napięcia skóry. To doskonała alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica

Darmowe Konsultacje przed zabiegami

Warto zaznaczyć, że w miejscach takich jak Clinica Cosmetologica, można skorzystać z darmowych konsultacji przed zabiegami. Taka wizyta ma formę szczegółowego wywiadu, który przeprowadza doświadczony kosmetolog. Głównym celem jest stwierdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania Ultraformera III.

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

  1. HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80–210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81
  2. HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80–001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82
  3. HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81–519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama