Reklama
Reklama

Chcesz odzyskać swojego eks? Najpierw zadaj sobie to kluczowe pytanie

Chcesz odzyskać swojego eks? Najpierw zadaj sobie to kluczowe pytanie Fot. iStock

Beata Dżumaga

16lipca2018

Bez tego ani rusz!

Jeżeli kiedykolwiek z kimś zerwałaś, albo ktoś zerwał z tobą, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jakie to straszne uczucie. Bez względu na to, czy rozstanie wydarzyło się bez zapowiedzi czy wisiało nad wami już od dawna - w nowej rzeczywistości, w której nagle brakuje partnera, czujesz się samotna i zagubiona i nie masz pojęcia, co teraz zrobić ze swoim życiem.

 

Zobacz także: 6 tekstów, których nie chce słyszeć ŻADNA dziewczyna po rozstaniu!

 

Po rozstaniu jedni popadają w apatię i nie są w stanie nawet wyjść z łóżka. Inni obsesyjnie przeglądają profil byłego partnera na Facebooku i na Instagramie, analizując każde jego zdjęcie czy wpis. Wielu ludzi ma też tendencję do idealizowania swojego byłego. To całkiem naturalne - po rozstaniu czujemy się wyjątkowo wrażliwi i bezbronni, jak nigdy potrzebujemy bliskości, dlatego nagle zaczynamy patrzeć na naszego eks w pozytywnym świetle. Wtedy też możemy ulec pokusie i zapragnąć odzyskać byłego, albo sprawić, by to on zapragnąć odzyskać nas.

 

via GIPHY

 

Zanim jednak zaczniesz snuć misterny plan i rozmyślać nad tym, w jaki sposób możesz wzbudzić w swoim eks zazdrość albo “przypadkowo” pięć razy w ciągu jednego dnia przejść się w idealnej stylizacji pod jego domem, odpowiedz sobie szczerze na jedno proste pytanie. Twoja odpowiedź może sprawić, że spojrzysz na całą sytuację z zupełnie innej perspektywy. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że druga szansa w związku nie polega na oszustwach i gierkach, tylko na gotowości do jak najlepszego wykorzystania szansy, którą już raz utraciliście. A żeby to osiągnąć, musisz najpierw odkryć samą siebie.

 

Dlatego zamiast spytać siebie: “Jak mogę odzyskać swojego byłego?”, zapytaj: “Dlaczego chcę odzyskać mojego byłego?”.

 

via GIPHY

 

Niektórzy ludzie chcą ponownie zejść się z byłym partnerem, ponieważ nie chcą być sami. Tak naprawdę wcale nie chcą być z tą konkretną osobą, ale są przekonani, że to lepsze niż życie w pojedynkę. Pamiętaj jednak, że to pułapka, której zdecydowanie powinnaś unikać. Jeżeli twoja motywacja do tego, żeby odzyskać byłego chociaż w minimalnym stopniu jest podszyta strachem - przed tym, że będziesz sama, że nie będziesz z kim miała iść na wesele kuzynki za pół roku albo z kim pojechać na wakacje - powinnaś dogłębnie przemyśleć swój plan. Pamiętaj, że nikt - nawet twój eks - nie chce być wykorzystywany.

 

To trudne, ale trzeba zacząć od samej siebie. Na początku musisz zmierzyć się ze swoimi lękami. Jeżeli to one są twoją jedyną motywacją, żeby odzyskać partnera, wasz związek nigdy się nie uda i będziesz odczuwać jeszcze większą frustrację niż po pierwszym zerwaniu. Nikt nie chce być traktowany jako przysłowiowy “plasterek” na złamane serce. W taki sposób możecie tylko zapędzić się w błędne koło i tracić czas, który moglibyście poświęcić na szukanie kogoś, z kim będzie wam naprawdę dobrze.

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Podążaj za naszymi wskazówkami, a g...
Podążaj za naszymi wskazówkami, a gwarantujemy, że poczujesz się lepiej!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama