Reklama
Reklama

Co zrobić, gdy On rani twoje uczucia?

Co zrobić, gdy On rani twoje uczucia? fot. iStock

Anna Mierzejewska

10lipca2018

Milczenie nie jest złotem w tym przypadku.

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym konflikt, a nawet poczucie zranienia może wyjść wam na dobre. Istnieje bowiem spore prawdopodobieństwo, że twój luby nie jest do końca świadomy tego, że... cię rani! Dlatego to, co powinnaś zrobić, to... szczerze z nim o tym porozmawiać, a także...

 

1. Powiedz mu wprost o swoich uczucia, zamiast owijać w bawełnę

 

Na słowo "uczucia" mężczyźni dostają gęsiej skórki? Tylko ci, którzy nie są odpowiedni. Tym, którym zależy będą chcieli zrozumieć w jaki sposób cię ranią, a tym bardziej, jak mogą przestać to robić. Uwierz, że prawdziwy facet nigdy nie chciałby, abyś przez niego cierpiała.

 

2. Pozwól mu przeprosić

 

Zamiast obrażać się w nieskończoność czy urządzać "ciche dni", porozmawiajcie w dojrzały sposób. Pozwól mu przeprosić. W zależności od przewinienia, możesz czuć się skrzywdzona przez jakiś czas, co jest całkowicie naturalne. Nie obrażaj się jednak jedynie po to, by codziennie słyszeć "przepraszam". To słowo straci wtedy na znaczeniu. Raz, a szczerze w zupełności wystarczy.

 

3. Wytłumacz "dlaczego"

 

Sam fakt, że jesteś urażona może nie wystarczyć. Wytłumacz dokładnie, w czym tkwi problem. Faceci potrzebują jasnej komunikacji, bez agresji, bez pretensji i bez podniesionego tonu. Mów do niego, jak do przyjaciela, a nie jak do wroga.

 

4. Daj mu czas na przemyślenia

 

Kłótnie w emocjach wcale nie są dobrym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie! Mogą sprawić, że powiecie sobie rzeczy, których nie chcecie mówić, która nawzajem was zranią. Dlatego daj wam obojgu czas, pozwól odetchnąć, przemyśleć i przeanalizować to, co zaszło. Wyjdzie wam to na dobre.

 

5. Nie mów mu o tym przez Facebooka

 

Ani przez telefon! No chyba że nie ma innej możliwości, bo żyjecie w związku na odległość. W innym wypadku zawsze czekaj z poważnymi rozmowami do momentu, aż się spotkacie. To właśnie przez media społecznościowe najczęściej dochodzi do nieporozumień! Kontakt wzrokowy jest kluczowy, aby móc się porozumieć. 

 

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Przed nami kolejny tydzień lipca. J...
Przed nami kolejny tydzień lipca. Jesteś ciekawa, co na najbliższe siedem dni przygotowały dla ciebie Gwiazdy? Jak zawsze część znaków zodiaku może liczyć na wyjątkowo pomyślne chwile, ale nie wszyscy będą mieli tyle szczęścia. Którym znakom zodiaku w tym tygodniu wszystko będzie się układać? Kto może liczyć na powodzenie we wszystkich aspektach życia, siłę, witalność i dobre samopoczucie, a także łut szczęścia? Koniecznie sprawdź, czy jesteś na tej liście. Jeśli tak, życzymy ci udanego tygodnia i zazdrościmy!   Wszystkie zdjęcia: Unsplash/iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama