Reklama
Reklama

Chcesz zajść w ciążę? Koniecznie jedz te produkty!

Chcesz zajść w ciążę? Koniecznie jedz te produkty! Unsplash.com

Klaudia Stabach

26czerwca2018

Złe nawyki żywieniowe obniżają płodność.

Wielkomiejski styl życia, gdzie ciężko jest unikać stresowych sytuacji, pilnować racjonalnej diety i wypoczynku na świeżym powietrzu sprawia, że kobiety mają coraz większe problemy z zajściem w ciążę.

 

Zanim zdecydujesz się podjąć leczenie farmakologiczne, spróbuj zmienić codzienne nawyki i wprowadzić kilka zmian w swoim jadłospisie. 

 

Ważne jest, aby dostarczać organizmowi duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdują się głównie w olejach roślinnych i rybach. To one m.in. regulują ciśnienie tętnicze oraz funkcjonowanie narządów płciowych. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism przeprowadził badania, z których wynika, że u par, które jadły owoce morza częściej niż osiem razy w miesiącu szanse na spłodzenie potomka wzrosły aż o 61 procent!

 

Z kolei szpital akademicki Bigham and Women's Hospital w Bostonie ogłosił, że duży wpływ na płodność ma pełnotłusty nabiał. Jedzenie jednej porcji pełnotłustego (!) produktu nabiałowego, zmniejsza ryzyko niepłodności owulacyjnej o 22 proc., a jedzenie jednej porcji dziennie nabiału o niskiej zawartości tłuszczu lub beztłuszczowych zwiększa ryzyko takiej niepłodności o 11 procent. 

O odpowiednią dietę musi zadbać zarówno kobieta jak i mężczyzna. Cynk jest szczególnie ważnym elementem w jadłospisie faceta. Nawet mały niedobór tego mikroelementu znacząco obniża poziom testosteronu i zmniejsza objętość nasienia. W związku z tym podsuń swojemu facetowi  m.in. pestki dyni, jajka i produkty zbożowe z pełnego przemiały - np. kasza lub pieczywo orkiszowe. 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama