Reklama
Reklama

Ilu partnerów seksualnych mają Polacy? Sprawdziłyśmy to na przykładzie naszej redakcji

Ilu partnerów seksualnych mają Polacy? Sprawdziłyśmy to na przykładzie naszej redakcji FOT; Instagram couplegoals

Skonfrontowałyśmy statystyki z redakcyjną rzeczywistością.

W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że kobiety zapytane o liczbę partnerów seksualnych zawsze ją zaniżają, a mężczyźni zawyżają. Ciężko o rzetelne statystyki w tym temacie, dlatego postanowiłyśmy skonfrontować powszechnie znane badania z redakcyjną rzeczywistością.

 

Profesor Zbigniew Izdebski opublikował kilka lat temu wyniki badań, z których wynikało, że średnia liczba partnerów seksualnych Polek i Polaków to 4,28. W kolejnym, bardziej pogłębionym badaniu, profesor przeanalizował odpowiedzi singli i na podstawie tych informacji stwierdził, że mężczyźni mają średnio 6,99 partnerek, a kobiety 4,63.

 

Jeśli chodzi o międzynarodowe statystyki, to więcej partnerów od statystycznego Polaka ma Brytyjczyk i Holender (przeciętnie uprawiali seks z 7 osobami), a mniej np. obywatel Włoch lub Hiszpanii.

 

Według jednego z brytyjskich sondaży wynika, że szczyt seksualnych możliwości przypada na 22. rok życia, lecz to nie oznacza, że wtedy czujemy się najbardziej spełnieni. Największą satysfakcję z seksu czerpiemy w wieku 33 lat, gdy jesteśmy bardziej świadomi swoich pragnień i upodobań.

 

Aby zobaczyć, czy badania nie kłamią przeprowadziłyśmy w naszej redakcji anonimową ankietę. Nasi koledzy i koleżanki z kilku zaprzyjaźnionych redakcji napisali na karteczkach swoją „magiczną cyfrę” i zaznaczyli przedział wiekowy, w którym się znajdują.

 

Jak się okazuje średnia liczba partnerów w przedziale 20-25 lat wynosi 5,5, w przedziale 26-30  to 5, a wśród osób mieszczących się między 31. a 40. rokiem życia – 7.

 

Być może to przez to, że pracujemy w mediach zajmujących się lifestylem (w tym seksem) trochę zawyżamy średnią, a może obecnie faktycznie liczby te wzrosły. Jak myślicie?

 

 

Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama