Reklama
Reklama

Jak znaleźć miłość w Internecie? I czy to w ogóle możliwe?

Jak znaleźć miłość w Internecie? I czy to w ogóle możliwe? fot. iStock

Anna Mierzejewska

15maja2018

Internet, Tinder, smartphone'y, aplikacje randkowe... Ułatwiają czy komplikują życie?

Randkowanie online ma wielu przeciwników. Poszukiwanie miłości poprzez portale, Tindera czy nawet Facebooka, dla wielu z nas wydaje się być zwykłą abstrakcją. Nie potrafimy bowiem wyobrazić sobie trwałej relacji, która rozpoczęła się od kilku kliknięć i zdawkowych pytań. Taka metoda poznawania nowych ludzi ma jednak także swoich zwolenników. I choć nie możemy wam zagwarantować, że dzięki dobremu łączu internetowemu odnajdziecie miłość, co stoi na przeszkodzie, aby spróbować?

 

Znamy wiele przykładów par, które poznały się właśnie poprzez portale randkowe. Jeśli nadal masz wiele wątpliwości, przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań na ten temat i poznaj nasze odpowiedzi. Być może dzięki temu zdecydujesz się zalogować na jeden z popularnych serwisów.

 

Czy ludzie rzeczywiście szukają stałych partnerów przez Internet?

 

Ludzie w rzeczywistości wirtualnej pozwalają sobie na dużo więcej niż w prawdziwym życiu. W Internecie udaje im się pokonać wrodzoną nieśmiałość, a także odnaleźć ciekawych rozmówców, gdy czują się bardzo samotni. Zwykła konwersacja nie zawsze musi kończyć się faktycznym spotkaniem. Ale może! Zdziwiłabyś się, jak wielu ludzi umawia się poprzez portale społecznościowe. Zapytaj choćby swoich znajomych!

 

Co jeśli ktoś znajomy dowie się, że korzystam z portali randkowych?

Nie ma się czego wstydzić! Tak jak już mówiłyśmy - mnóstwo osób to robi. Niektórzy żyją bowiem w błędnym przekonaniu, że w Internecie można spotkać jedynie desperatów. To nieprawda. Pomyśl o tym w ten sposób, że ogromna ilość ludzi korzystających z portali zwiększa twoje szanse na poznanie kogoś wartościowego.

 

Czy to na pewno jest bezpieczne?

Oczywiście, spotykanie się z nieznajomymi może być niebezpieczne. Czy jednak umówione spotkanie z osobą poznaną w Internecie niesie za sobą większe ryzyko niż rozmowa z facetem w barze? Nie wydaje nam się. Najważniejsza zasada brzmi - zawsze umawiaj się w miejscu publicznym. Ponadto, nie podawaj zbyt wiele swoich danych, rozmawiając w Sieci. Nigdy nie dziel się swoim numerem telefonu czy adresem. 

 

Wszyscy w Internecie kłamią?

Wirtualna (nie)rzeczywistość daje możliwość zatajania prawdy na swój temat - zawsze powinnaś mieć to na uwadze. Większość ludzi traktuje jednak Tindera czy inne portale randkowe jako rozrywkę i dobry sposób na zawarcie nowych znajomości. Poza tym, nowo utworzone konta automatycznie łączone są z Facebookiem, dzięki czemu wgrywane są także prawdziwe zdjęcia. Z pewnością rozmawiając w Sieci, trafisz na paru kłamców, jednak z czasem coraz łatwiej będziesz potrafiła ich rozszyfrować. Bądź po prostu czujna.

 

Randkowanie online jest takie bezosobowe.

Tak naprawdę jeśli rozmowa online jest ciekawa i intrygująca, w końcu i tak prowadzi do realnego spotkania. Właściwie wydaje nam się także, że pierwsze konwersacje przez Internet bywają bardziej szczere niż pierwsze randki, gdy spotykacie się na żywo. Tak jak już wspominałyśmy, w Sieci wstydzimy się mniej i z większą otwartością opowiadamy o samych sobie. Nie boimy się także pytać. 

 

Jak wiele powinnam mówić o sobie? Jakimi informacjami mogę się podzielić?

Po pierwsze, nigdy nie kłam na swój temat. Każdy z nas pragnie pokazać się od jak najlepszej strony, ale nie warto przejaskrawiać rzeczywistości. Nigdy nie poznasz nikogo wartościowego, jeśli sama nie potrafisz być szczera. Mów o sobie, o tym jaka jesteś, co lubisz robić, jakie masz zainteresowania. Nie wysilaj się na żarty, bądź sobą. Staraj się nie być cyniczna. I oczywiście - wybierz swoje najlepsze zdjęcie! Nie pisz też zbyt długich wiadomości i nigdy nie podawaj prywatnych informacji.

 

 

Jak radzić sobie z chamskimi typami na Tinderze? Powstał GENIALNY sposób!

 

 

Czy to naprawdę działa?

Patrząc na przykłady ludzi, którzy odnaleźli partnera na stałe, dzięki portalom randkowym, możemy z całą pewnością stwierdzić, że niekiedy taka metoda zdaje egzamin. Jeśli nie potrafisz poznać nikogo wartościowego na żywo (powodów może być wiele - choćby nieśmiałość), spróbuj w Sieci. Nie podchodź do tego jak do życiowej szansy, staraj się zachować dystans, a przy tym dobrze się bawić, a może i do ciebie uśmiechnie się szczęście.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

1. Baran
 
Barany są pełne s...
1. Baran   Barany są pełne seksapilu! Przy tym, nie spieszą się w kwestii uwodzenia - robią to powoli, rzucając spojrzeniami i kusząc drobnymi gestami. To Baran jest pierwszym z ognistych znaków, a jak wiadomo, ogień rozpala każdego. To właśnie ten znak potrafi namówić przyjaciół do wypicia drinka podpalonego przez barmana lub samą siebie do skoku ze spadochronem. Baran sprawi, że będziesz skupiać się tylko na jednym!   fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama