Reklama
Reklama

Ta kobieta przez rok CODZIENNIE uprawiała seks. Oto, co odkryła

Ta kobieta przez rok CODZIENNIE uprawiała seks. Oto, co odkryła Fot. iStock

Beata Dżumaga

09marca2018

Jej historia jest niesamowita!

To prawdopodobnie najbardziej inspirująca historia, jaką dzisiaj przeczytasz.

 

Po urodzeniu trzeciego dziecka Brittany Gibbons zaczęła wstydzić się swojego ciała. Szczególnie krępujące były dla niej intymne chwile z mężem: „Podczas seksu wyłączałam światło, ukrywałam brzuch i piersi pod koszulką... Czekałam, aż mój mąż wyjdzie z sypialni, zanim wytoczyłam się spod prysznica do garderoby, żeby się ubrać” - pisała Gibbons w felietonie na łamach portalu Good Houskeeping.

 

Zobacz także: Co zrobić, aby zaakceptować swoje ciało?

 

Kobieta miała już dość życia w taki sposób i podjęła wyjątkowe wyzwanie – postanowiła uprawiać seks codziennie, przez 365 dni w roku. Wszystko po to, aby „zmusić się do konfrontacji ze swoim ciałem każdego dnia”.

 

 

A post shared by Brittany Gibbons (@brittanyherself) on Jun 23, 2017 at 3:31pm PDT

 

Okazało się, że początki były dosyć trudne. Ale z czasem w podejściu Brittany zaczęło się coś zmieniać. „Seks przestał być obowiązkiem – był tym momentem dnia, kiedy czułam się najlepiej. Mogłam naprawdę porozmawiać z mężem i wiedziałam, że rzeczywiście mnie słucha, a nie ogląda kątem oka telewizji” - wspominała Gibbons.

 

Jaka była najbardziej zaskakująca rzecz, jaką kobieta odkryła w trakcie eksperymentu? Chociaż może to zabrzmieć banalnie, powinno stać się życiowym motto dla każdej z nas – to właśnie komunikacja jest kluczem do tego, aby pokochać zarówno swoje ciało, jak i seks!

 

Gibbons opowiadała, że gdy przez podjęciem wyzwania mówiła mężowi o swoich kompleksach, on reagował na to komplementując jej ciało. Niestety nie sprawiało to, że Brittany zmieniła zdanie na temat swojego wyglądu i wciąż go nie akceptowała. Musiała wytłumaczyć mężowi, że wprawdzie cieszy się, że ogląda ją nago, ale że dopóki ona nie zobaczy siebie jego oczami, to wszystko będzie szło na marne.

 

Zobacz także: Jak reaguje twoje ciało, kiedy przestajesz uprawiać seks?

 

 

„Trochę zajęło, zanim zrozumiał, że fakt, że nie czuję się seksowna nie był atakiem na jego osobę, oraz że patrząc na to, jak cierpi z tego powodu tylko pogarsza moje samopoczucie. Ja też chciałam cieszyć się seksem. A kluczem do tego jest pewność siebie i poczucie, że jestem piękna. To była moja podróż, a nie jego. Ale fakt posiadania kibica zdecydowanie był plusem” - wspominała Gibbons.

 

Wraz z nabraniem pewności siebie Brittany zrozumiała, jak niesamowicie ważne jest mówienie partnerowi, czego naprawdę pragniesz. „Zasługuję na dobry seks tak samo jak on, i zamiast czekać na to, aż on sam na to wpadnie – a przy okazji, takie podejście wobec facetów jest bardzo nie fair – postanowiłam odnaleźć swój głos i zrobić z niego użytek” - podsumowuje Brittany.

 

 

A post shared by Brittany Gibbons (@brittanyherself) on Feb 18, 2018 at 6:43am PST

 

Naszym zdaniem to bardzo inspirująca historia, a przesłanie, którym podzieliła się Brittany powinno towarzyszyć każdej kobiecie! A ty co o tym myślisz? Podjęłabyś eksperyment, aby uprawiać seks codziennie przez okrągły rok?

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeśli wasz związek jest świeży, nie...
Jeśli wasz związek jest świeży, nie musisz pytać, jak urozmaicić seks: cokolwiek zrobisz, będzie to nowość. Ale po kilku latach wspólnego życia, rutyna może wkraść się do sypialni. Oto 6 ostrych praktyk seksualnych, które warto wypróbować - mogą zaspokoić waszą ciekawość, zainspirować fantazję lub posłużyć jako podstawa dla bardziej interesujących pomysłów. / fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama