Reklama
Reklama

Mężczyźni zdradzają, jak przeżywają naprawdę bolesne rozstanie

Mężczyźni zdradzają, jak przeżywają naprawdę bolesne rozstanie Fot. iStock

Beata Dżumaga

17stycznia2018

Tak, oni też cierpią!

Rozstanie nigdy nie jest niczym przyjemnym. Nawet w sytuacji, gdy do zakończenia związku doszło ze świadomej inicjatywy jednego z partnerów, obie strony po zerwaniu przeżywają ciężkie chwile. W końcu trudno jest tak po prostu z dnia na dzień zupełnie odciąć się od osoby, z którą rozmawiało się codziennie.

 

Zobacz także: 13 rzeczy, które musisz zrobić po rozstaniu

 

Jeśliby wierzyć komediom romantycznym, po rozstaniu tylko kobiety wpadają w czarną rozpacz, a mężczyźni rzucają się w wir randek i przygodnego seksu, a tęsknota i myśli o byłej w ogóle nie zaprzątają ich umysłów. Czy tak jest naprawdę? Oczywiście, że... nie! Na portalu Reddit panowie zdradzili, jak naprawdę przeżywają rozstanie i jakie chwile po zerwaniu są dla nich najtrudniejsze. Spodziewałabyś się takich odpowiedzi?

 

#1: „Powrót do świata randek jest przerażający”

 

„Chwila, kiedy wracam na aplikacje randkowe i zaczynam przyglądać się potencjalnym nowym partnerkom, jest bardzo trudna. Zawsze uderza mnie, jak ponura to perspektywa”.

 

via GIPHY

 

#2: „Straciłem szansę na coś wyjątkowego”

 

„To tak jakby przegapić możliwość spektakularnego awansu w kwestii kariery”.

 

#3: „Cierpię, gdy widzę, że ona już się z tym pogodziła”

 

„Kiedy widzisz swoją dziewczynę z kimś innym. Tym bardziej, że prawie wszystkie dziewczyny, z którymi się spotykałem albo które znałem, poznawały nowego faceta maksymalnie w tydzień. Jak to możliwe?”.

 

via GIPHY

 

#4: „Gdy ona zaczyna prześladować cię we śnie, jest naprawdę źle”

 

„Gdy budzę się rano po tym, jak mi się śniła. Mój dzień jest zrujnowany”.

 

#5: „Kiedy myślisz, że już się z tym uporałeś, ale okazuje się, że nie”

 

„Na początku to było bardzo ciężkie. Nawet po paru latach ta myśl wciąż mnie atakuje znienacka”.

 

via GIPHY

 

#6: „Najważniejsze to unikać wszelkiego kontaktu”

 

„Na początku bardzo to przeżywam, a z czasem to uczucie mija. Mimo to uważam, że zerwanie kontaktu jest kluczowe, aby móc się z tym uporać”.

 

#7: „Kiedy w ogóle się tego nie spodziewałeś”

 

„Kiedy zerwanie jest czymś, czego kompletnie się nie spodziewałeś i dopóki do tego nie doszło byłeś przekonany, że między wami wszystko świetnie się układa. To najgorszy scenariusz, bo oznacza, że drugiej stronie nie zależało na tobie wystarczająco mocno, aby powiedzieć ci o tym, że coś jest nie tak, a ty byłeś zakochany w kimś, kto okazał się być kimś zupełnie innym”.

 

via GIPHY

 

#8: „Lepiej jest skasować wszelkie dowody waszego związku”

 

„Do tej pory byłem tylko w jednym poważnym związku. Najtrudniejsza była chwila, gdy zrozumiałem, że między nami naprawdę koniec, mimo że miałem nadzieję, że jeszcze do siebie wrócimy. Uświadomiłem to sobie kiedy zobaczyłem, że ona skasowała wszystkie nasze wspólne zdjęcia z mediów społecznościowych. To było mega słabe”.

 

#9: „Kiedy przypominają ci o niej małe drobiazgi”

 

„Kiedy nie śpisz do późna i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że tęsknisz za jej dotykiem, za zapachem jej szamponu do włosów, waszymi rozmowami i po prostu bliskością do drugiej osoby. To uczucie pojawia się i znika, trochę jak strach przed śmiercią. Jedyne, co możesz zrobić to wyrzucić to ze swojego umysłu i spróbować zasnąć”.

 

via GIPHY

 

#10: „Najtrudniejsze po zerwaniu jest to, że faceci nie otwierają się przed kumplami tak, jak robią to dziewczyny”

 

„Uważam, że proces żałoby jest w obu przypadkach taki sam, ale dziewczyny mają lepszy system wsparcia. Faceci zamykają się w sobie i zachowują się tak, jakby wszystko było w porządku, i przez to potrzebują więcej czasu, żeby się z tym uporać. Dziewczyny mają też więcej możliwości jeśli chodzi o randkowanie, co pomaga. Wiem, że pewnie generalizuję, ale taka jest moja opinia”.

 

Reklama

Polecane wideo

Uwierz, nikt nie chce przeżywać roz...
Uwierz, nikt nie chce przeżywać rozstania. To źródło głębokich, negatywnych emocji, więc najlepszym pomysłem jest skupianie się na tym, co nie przypomina o byłym partnerze. Problemem jest jednak to, że o wiele łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Gojenie ran wymaga czasu i cierpliwości, ale eksperci mają dla ciebie kilka rad, dzięki którym przetrwasz prawie bezboleśnie. / wszystkie fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama