Reklama
Reklama

15 rzeczy, których dojrzała partnerka NIGDY nie robi w związku

15 rzeczy, których dojrzała partnerka NIGDY nie robi w związku Fot. iStock

Beata Dżumaga

16stycznia2018

I dzięki temu jest kobietą idealną!

#1. Nie zostawia każdej decyzji partnerowi

 

W udanej i dojrzałej relacji partnerzy dążą do tego, by wspólnie podejmować najważniejsze decyzje, ale przy tym szanują zdanie drugiej osoby. Mądra partnerka nie próbuje wymusić na partnerze zmianę decyzji szantażem, krzykiem czy łzami.

 

#2. Nie rezygnuje z własnej niezależności

 

Wciąż ma własne hobby i ulubione formy spędzania wolnego czasu. Zawsze znajduje czas dla samej siebie, dla swoich przyjaciółek i na ulubione zajęcia.

 

#3. Nie musi być non-stop w kontakcie z partnerem

 

...bo ma swoje własne życie i zajęcia. Dojrzała partnerka nie jest z gatunku tych, które cały dzień wiszą na telefonie z facetem, zasypują go wiadomościami albo z niecierpliwością czekają, aż on wróci do domu. Jest na tyle pewna siebie, że nie musi tego robić. Poza tym ufa ukochanemu, nawet gdy w danym momencie nie są razem.

 

via GIPHY

 

#4. Nie zapomina o tym, żeby mówić „dziękuję”

 

Za każdą drobnostkę. To podstawa wzajemnego szacunku. Z upływem czasu, gdy wasz związek powszednieje, łatwo zacząć traktować miłe gesty ze strony ukochanego jako normalny stan rzeczy i przestać je doceniać. Mądra partnerka wie, że dzielenie z kimś życia jest prawdziwym darem i pamięta, żeby to wyrażać.

 

#5. Nie skupia się na denerwujących zwyczajach partnera

 

Każdy z nas ma swoje dziwactwa i przyzwyczajenia, które dla innych są niezrozumiałe i irytujące. Posiada je zarówno twój facet, jak i... ty! Najgorsze, co można zrobić w takim wypadku, to nieustannie dawać partnerowi do zrozumienia, że to, jakim jest, jest dla ciebie denerwujące. Dojrzała partnerka nie próbuje na siłę zmieniać partnera. Poza tym prawdziwa miłość ma to do siebie, że wszystkie dziwactwa ukochanego nie są irytujące, ale urocze!

 

#6. Wie, że szczęście dla każdego znaczy co innego

 

Dojrzała emocjonalnie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że jej partnerowi przyjemność sprawiają inne rzeczy, niż jej – i nie widzi w tym nic złego! Jeżeli jej facet lubi czasem pobyć sam, nie robi z tego faktu problemu i nie obraża się, kiedy on wychodzi na piwo z kumplami.

 

#7. Nigdy nie rezygnuje ze swoich marzeń

 

Szczęśliwy związek to taki, który wydobywa z ciebie to, co najlepsze. Dojrzały partner powinien wspierać cię i motywować do tego, abyś realizowała swoje marzenia. To, że znalazłaś miłość u boku ukochanego nie oznacza, że powinnaś odłożyć swoje ambicje i plany na półkę.

 

#8. Nie rezygnuje z innych relacji

 

Po rozpoczęciu nowego związku wiele osób skupia się na partnerze do tego stopnia, że znika zaniedbuje relacje z przyjaciółmi i rodziną. Można to zrozumieć, kiedy związek jest w etapie „miesiąca miodowego”, gdy partnerzy nie widzą świata poza sobą, ale warto pamiętać, że przyjaciele i rodzina byli obecni w twoim życiu o wiele wcześniej niż nowy facet. Nie warto zaniedbywać tych relacji – nigdy nie wiadomo, kiedy najbardziej będziesz potrzebować ich wsparcia.

 

via GIPHY

 

#9. Nie chwali się swoim związkiem na prawo i lewo

 

Nie zdradza każdego szczegółu odnośnie związku na Facebooku, nie wrzuca na Instagrama serii fotek z wspólnych wakacji i nie oznacza faceta w każdym poście. Wie, że związek to sprawa tylko między nią a ukochanym.

 

#10. Nie mówi „kocham cię” co 5 minut

 

Wszystkie wiemy, jak ważne są te dwa słowa. A mądre kobiety wiedzą, że nie warto ich nadużywać, bo tracą na swojej wyjątkowości. Nie musisz mówić „kocham cię” kończąc każdą rozmowę z ukochanym. Twoje czyny będą mówić same za siebie.

 

via GIPHY

 

#11. Nigdy nie traci poczucia własnej wartości

 

Wbrew pozorom w związku – zwłaszcza długotrwałym – nie jest o to trudno. Ale mądra partnerka nigdy nie zapomina o tym, kim naprawdę jest i nigdy, przenigdy nie przestaje wymagać od partnera szacunku. Nie pozwala sobie na to, żeby partner ją poniżał – w żadnej sytuacji!

 

#12. Nie rezygnuje z niezależności finansowej

 

Chyba nie musimy wyjaśniać tego punktu?

 

#13. Nie podporządkowuje sobie partnera

 

Szanuje swojego partnera, jego marzenia, oczekiwania, prośby i dążenie do szczęścia. Wspiera go na każdym kroku i nie wymaga od niego, by rezygnował dla niej z tego, co kocha.

 

#14. Nie zmienia się tylko dlatego, by zadowolić faceta

 

Kiedy wchodzisz się w nowy związek, to normalne, że zaczynasz interesować się hobby swojego faceta. Ale sytuacja, gdy wszystkie twoje zainteresowania są wyłącznie jego zainteresowaniami nie jest dobra. Dojrzała emocjonalnie kobieta ma swoje własne pasje i jest z nich dumna – a jego faceta niezwykle to pociąga!

 

via GIPHY

 

#15. Nie jest zazdrosna o sukcesy partnera

 

Wręcz przeciwnie, jest z niego dumna i wspiera go we wszystkim, co robi. Wie, że kochać kogoś to znaczy pragnąć, aby był szczęśliwy. I nigdy nie czuje się zagrożona z powodu sukcesów faceta.

 

A ty co dopisałabyś do tej listy? A twój facet? ;)

 

 

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeśli chcesz, aby mężczyzna naprawd...
Jeśli chcesz, aby mężczyzna naprawdę oszalał na twoim punkcie, musisz zbliżyć się do niego emocjonalnie. Zamiast odwoływać się do logicznej sfery jego umysłu, skup się na tej emocjonalnej. Jak to zrobić? Postanowiłyśmy odwołać się do kilku prostych zdań, które mają jednak ogromną siłę perswazji.  Dzięki nim zrozumiecie, o co dokładnie chodzi w owej bliskości emocjonalnej. Poza tym, możecie po prostu wykorzystać zaprezentowane przez nas przykłady. Nie będziemy ubiegać się o prawa autorskie! ;)   1. Jestem z Ciebie dumna Chwal go! Naprawdę. Mężczyźni bardzo często nie dostają pochwał, na które zasługują. Nawet jeśli na co dzień robią mnóstwo pozytywnych rzeczy. Nie tylko kobiety potrzebują czuć się doceniane. Powiedz mu, jaki jest cudowny. Wyraź to tymi prostymi słowami, a na pewno odwdzięczy się uczuciem. Mężczyźni chcą czuć, że są dla nas oparciem, a także że spełniają się w swojej roli - zarówno przyjaciela, ojca, jak i mężczyzny twojego życia.   fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama