Reklama
Reklama

Okazuje się, że w Święta naprawdę uprawiamy więcej seksu!

Okazuje się, że w Święta naprawdę uprawiamy więcej seksu! Fot. iStock

Beata Dżumaga

23grudnia2017

Wyjaśnienie, dlaczego jest BARDZO zaskakujące

Jeżeli zawsze uważałaś, że okres świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowo romantyczny, twoje podejrzenia były słuszne. I to nie tylko ze względu na zwiększoną liczbę komedii romantycznych, które w tym czasie możemy oglądać w kinach i w telewizji. Nauka potwierdza - w Boże Narodzenie uprawiamy o wiele więcej seksu niż w innym okresie w ciągu roku!

 

Zobacz także: Dlaczego tak wiele dzieci zostaje poczętych w Boże Narodzenie?

 

Naukowcy z amerykańskiego Indiana University oraz portugalskiego Instituto Gulbenkian de Ciencia badali związek między zachowaniami seksualnymi człowieka a zmianami biologicznymi, będącymi skutkiem zmian zachodzących w środowisku.

 

Na łamach “The Journal of Scientific Reports” eksperci przekonują, że okres zwiększonej liczby poczęć jest podyktowany wymaganiami kulturowymi. Badacze doszli do takich wniosków na podstawie analizy “zbiorowej podświadomości”. Przyjrzeli się frazom wyszukiwanym w Google związanym z seksem w okresie 10 lat, od 2004 do 2014 roku w 130 krajach. Przeanalizowali także 10 proc. publicznych postów na Twitterze od 2010 do 2014 roku.

 

Okazało się, że w okresie celebracji religijnych związanych z daną kulturą znacznie częściej wyszukujemy w internecie frazy związane z seksem. Co więcej, 9 miesięcy później badacze notują większy odsetek narodzin dzieci.

 

via GIPHY

 

W przypadku świata chrześcijańskiego największy skok ma miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Z kolei w kulturze muzułmańskiej ma to miejsce na koniec Ramadanu, w święto Eid-al-Fitr. Co ciekawe, jest to święto ruchome, a mimo tego tendencja się utrzymuje, co sugeruje związek z normami kulturowymi.

 

Luis Rocha, jeden z współautorów badania, napisał w jego uzasadnieniu: “Zaobserwowaliśmy, że święta Bożego Narodzenia oraz święta Eid-Al-Fitr są związane z określonym zbiorowym nastrojem, który koreluje ze zwiększoną płodnością. Być może ludzie czują większą motywację, aby zakładać rodzinę w czasie świątecznym, kiedy kładziemy zwiększony nacisk na miłość i dawanie prezentów dzieciom. Okres świąt Bożego Narodzenia ma także związek z opowieściami o dzieciątku Jezus i świętej Rodzinie, które wprawiają nas w rodzinny nastrój pełen miłości i radości”.

 

via GIPHY

 

Musimy przyznać, że nigdy o tym nie myślałyśmy, ale brzmi to bardzo sensownie! A ty co uważasz na ten temat?

 l
Reklama

Polecane wideo

Nasze życie erotyczne jest zapisane...
Nasze życie erotyczne jest zapisane w Gwiazdach! Przynajmniej do pewnego stopnia. Który znak zodiaku miał najbardziej udane życie seksualne w 2017 roku? Zgadza się w twoim przypadku?   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama