Reklama
Reklama

Nauka ujawnia, czym kierują się naprawdę szczęśliwe pary

Nauka ujawnia, czym kierują się naprawdę szczęśliwe pary Nauka ujawnia, czym kierują się naprawdę szczęśliwe pary / fot. iStock

Lena Sikor

11stycznia2018

Wy też?

Etap związku, zwany miesiącem miodowym, jest piękny: codziennie budzicie się z uśmiechami na twarzy, przy każdej okazji uprawiacie seks i patrzycie z politowaniem na pary w restauracji, które skupiają się na swoich telefonach, a nie na sobie.

 

Zobacz także: 7 etapów zakochania u mężczyzny 

 

Niestety, statystyki mówią, że to dość krótki etap. Potwierdzają to badania, przeprowadzone przez University of Michigan, podczas których monitorowano najważniejsze wydarzenia w życiu około 10000 osób, w tym małżeństw. Naukowcy odkryli, że pary są bardzo szczęśliwe zaraz po ślubie, ale w dłuższej perspektywie nie mogą uniknąć rutyny.

 

Co możesz zrobić, aby szczęście trwało wiecznie? Inne badania wykazały, że pary, żyjące razem bez ślubu, są szczęśliwsze niż małżeństwa - mają lepszą samoocenę ze względu na możliwość rozwoju osobistego. To ważna wskazówka: nie chodzi o to, czy powinnaś decydować się na ślub, czy nie, ale o to, że nie należy wywierać presji na partnerze. Twoje poczucie szczęścia zależy od wielu czynników, także tych poprzedzających związek - na przykład liczby osób, z którymi uprawiałaś seks. Udowodniono, że posiadanie wielu partnerów seksualnych zmniejsza szanse na trwałą relację, zwłaszcza jeśli lista jest dłuższa niż partnera.

 

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wiek, w którym zaczęliście być razem. Bardzo młode osoby są bardziej narażone na ryzyko szybkiego rozpadu związku. Powodów jest wiele - wymarzone studia w innym mieście, nowe hobby, inny sposób dojrzewania. Badania z 2010 roku, opublikowane w czasopiśmie Personality and Social Psychology Bulletin, pokazują, że tak głęboka relacja, jaka łączy parę, która razem dorasta, może doprowadzić do kryzysu tożsamości.

 

Wnioski? Jeśli marzy ci się trwały i bardzo szczęśliwy związek, musisz zapewnić rozwój i możliwość swobodnego podejmowania decyzji - sobie, i swojemu ukochanemu. Bądźcie sobą i róbcie to, co was uszczęśliwia.

 

Zobacz także: 10 sposobów na perfekcyjną relację

 

 

Źródło: cosmopolitan.it

Reklama

Polecane wideo

Powiedzmy to sobie szczerze - wszys...
Powiedzmy to sobie szczerze - wszyscy (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) przy pierwszym poznaniu zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd. Dlatego nie powinnyśmy winić facetów, że ich uwaga zwykle skoncentrowana jest na ładnych i zgrabnych kobietach. Wygląd jednak przestaje być tak bardzo istotny, gdy facetowi zależy na poważnym związku. Nie wierzycie? Czytajcie dalej! Gwarantujemy wam, że także mężczyźni potrzebują czułości i ciepłego ramienia. Doceniają w nas także wiele innych rzeczy, poza dużym rozmiarem stanika i długimi nogami. Chcecie wiedzieć, co liczy się dla facetów bardziej niż wygląd? Koniecznie przeczytajcie naszą listę!   fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama