Reklama
Reklama

To wcale nie “inna kobieta” może zagrozić twojemu związkowi...

To wcale nie “inna kobieta” może zagrozić twojemu związkowi... Fot. CBS

Beata Dżumaga

20października2017

Wiemy, na kogo powinnaś uważać!

Ben Affleck i Matt Damon. Louis Tomlison i Harry Styles. Ted Mosby i Barney Stinson. Sherlock Holmes i doktor Watson. Co ich łączy? Można to określić jednym słowem - bromance. Na pewno kojarzysz to pojęcie - spopularyzowano je m.in. w serialu "Jak poznałem waszą matkę".

 

Zobacz także: 3 powody, dla których twój facet nie powinien być... twoją najlepszą przyjaciółką

 

Jeśli jednak nie bardzo wiesz o co chodzi, wyjaśniamy. Jak podaje Wikipedia, bromance to „bliska, emocjonalna, nieseksualna relacja pomiędzy dwoma lub więcej mężczyznami, głębsza i bardziej intymna niż przyjaźń”. Sam termin jest zbitką wyrazową utworzoną ze słów „bro” i „romance”, oznaczających „przyjaciela”, „brachola” i „romans”.

 

Teraz tej wyjątkowej męskiej relacji postanowili przyjrzeć się eksperci. I doszli do niepokojących wniosków. Okazuje się, że silna więź między mężczyznami to zagrożenie dla heteroseksualnych związków.

 

via GIPHY

 

Socjologowie z University od Winchester i University of Bedfordshire przeprowadzili pogłębione wywiady z 30 studentami uczelni sportowych. Wnioski, które z nich wyciągnięto opublikowano w magazynie „Men and Masculinities”. Każdy z badanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy nawiązał co najmniej jedną relację romantyczną z kobietą, oraz bliską relację przyjacielską z innym mężczyzną.

 

Stwierdzono, że bromance tworzy „nową przestrzeń społeczną dla wyrażania swoich uczuć”. Badani mężczyźni wyznali, że czują się mniej oceniani ze strony kumpli niż ze strony partnerek. 28 na 30 mężczyzn powiedziało, że chętniej omawia wydarzenia ze swojego życia osobistego z przyjacielem niż ze swoją dziewczyną. Według nich jedyną różnicą między głęboką relacją przyjacielską a romantycznym związkiem jest seks.

 

„Jesteśmy właściwie jak para. Cały czas ktoś nazywa nas żoną i mężem” - powiedział jeden z ankietowanych. Inny opisał posiadanie bliskiego kumpla słowami: „To najlepszy przyjaciel. Jest ci bliższy niż ktokolwiek inny. Jest jak twoja męska dziewczyna”.

 

via GIPHY

 

Dlaczego bromance może zagrozić twojemu związkowi?


„Nasi ankietowani stwierdzili, że bromance daje im większe poczucie stabilności emocjonalnej, większą szansę wyrażania emocji, spełnienie społeczne oraz lepszą formę rozwiązywania konfliktów w porównaniu do przestrzeni emocjonalnej dzielonej z partnerką” - wyjaśniał Adam White, jeden z autorów badania w rozmowie z portalem National Post.

 

Badacze są zdania, że już niebawem bromance stanie się normą jeśli chodzi o związki – przewidują, że nie będzie nic dziwnego w tym, że dwaj heteroseksualni mężczyźni będą mieszkać razem, ciesząc się korzyściami z tradycyjnego związku, ale bez wchodzenia w sferę intymną.

 

via GIPHY

 

Socjologowie twierdzą, że taki trend może mieć negatywny wpływ na to, jak heteroseksualni mężczyzn postrzegają kobiety.

 

„Co się stanie, jeśli te przyjacielskie relacje za jakieś, powiedzmy, 50 lat staną się normą i mężczyźni stwierdzą: "Naprawdę się nam to podoba. Tak jest o wiele lepiej. Czerpiemy z tego więcej emocji. Jesteśmy w mniejszym stopniu kontrolowani, a kobiety zaspokajają tylko nasze potrzeby seksualne, których nie dają nam mężczyźni, nic więcej". To niepokojąca wizja”.

 

Zdecydowanie :O

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Oto ranking facetów, który najbardz...
Oto ranking facetów, który najbardziej krzywdzą twoje uczucia - od najlepszego do najgorszego znaku zodiaku.   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama