Reklama
Reklama

7 rzeczy, których mężczyźni pragną w związkach

7 rzeczy, których mężczyźni pragną w związkach Fot. iStock

Beata Dżumaga

13października2017

Nie, nie chodzi tylko o seks.

Mężczyźni z reguły nie mówią otwarcie o swoich uczuciach i oczekiwaniach względem związku. Trudno się więc dziwić, że prowadzi to do wielu nieporozumień między partnerami - w końcu jak mamy się domyślić, o co tak naprawdę im chodzi? 

 

Zobacz także: Zaskakujące, ale to właśnie TEGO mężczyźni pragną w seksie

 

Jordan Gray to terapeuta, który specjalizuje się w problemach w związkach. Na portalu The Good Man Project zamieścił bardzo pomocną listę 7 rzeczy, których każdy mężczyzna pragnie w związku - chociaż nie każdy powie o tym głośno. 

 

1. Pochwały i akceptacja

 

Męskie ego jest niezwykle wrażliwe. Facet chce słyszeć od swojej wybranki, że jest dobrym partnerem i kochankiem, oraz że jest dla niej atrakcyjny fizycznie.

 

via GIPHY

 

2. Szacunek

 

Dla faceta szacunek = miłość. Jeśli odniesie wrażenie, że go uraziłaś (albo jesteś krytyczna wobec jego pracy, hobby, przyjaciół lub innej rzeczy, z którą on bardzo się identyfikuje) będzie miał problemy z zaufaniem. Jak twierdzi Jordan Gray: „Jeśli ona nie szanuje tego, kim jestem to jak może wiedzieć, co jest dla mnie najlepsze?”

 

3. Więź fizyczna

 

Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn przy budowaniu relacji istotna jest więź werbalna i seksualna. Przyjęło się, że panie odczuwają głębszą więź z partnerem poprzez rozmowę, a panowie – przez seks. Czy to oznacza, że faceci muszą uprawiać seks na okrągło, żeby czuć się blisko z partnerką? Zupełnie nie! - przekonuje Jordan Gray.

 

4. Intymność emocjonalna

 

Już od małego faceci są uczeni, żeby nie okazywać słabości. Nie wolno im się na nic skarżyć, okazywać strachu i braku wiary we własne możliwości. Partnerka jest dla mężczyzny jego bezpieczną przystanią – przy niej może pozwolić sobie na przyznanie, że ma gorszy dzień, że jest wrażliwy. Może też prosić ją o pomoc, by pomogła mu się pozbierać.

 

Dlatego dla faceta bardzo istotne jest to, jak jego partnerka się zachowa, kiedy po raz pierwszy pozwoli sobie na łzy w je obecności. Jeśli twoją reakcją będzie śmiech albo brak jakiejkolwiek reakcji, drugi raz nie zwierzy ci się ze swoich emocji.

 

via GIPHY

 

5. Przestrzeń

 

To kwestia sporna u większości par. Kobiety chcą spędzać swój wolny czas z partnerem, a mężczyźni – w samotności (chociaż nie zawsze). Kiedy facet ma wrażenie, że dusi się w związku, ucieka. Potrzebuje czasu na to, by zająć się swoim hobby, spotkać się z kumplami czy po prostu pobyć trochę z własnymi myślami. W dodatku facet bardzo docenia fakt, że jego kobieta ufa mu, kiedy nie spędzają razem każdej wolnej chwili.

 

6. Dotyk

 

Podobnie jak kobiety, mężczyźni też potrzebują częstego fizycznego dotyku – nie tylko w kontekście seksualnym. Facet uwielbia, gdy jego partnerka nagle czule obejmuje go za szyję – czuje się wtedy kochany. Dla niego to wiadomość o treści: „Kocham cię i chcę, żebyś był szczęśliwy. Jestem przy tobie i bardzo mi na tobie zależy”.

 

via GIPHY

 

7. Bezpieczeństwo

 

Nie chodzi tylko o poczucie pewności, że partnerka go nie opuści. Facet czuje się bezpiecznie, gdy wie, że wspierasz go i jego karierę. Kiedy przytulasz go po ciężkim dniu. Kiedy siedzi w kumplami w barze, a ty nie zasypujesz go SMS-ami o treści: „Gdzie jesteś i z kim?!”.

 

A ty co o tym myślisz? I co ważniejsze - co na to twój mężczyzna? ;)

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jaki mężczyzna najbardziej do ciebi...
Jaki mężczyzna najbardziej do ciebie pasuje, a przed którym powinnaś jak najszybciej uciekać?

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama