Reklama
Reklama

Mowa ciała: 21 sygnałów, że facet traci dla ciebie głowę (lub nie)

Mowa ciała: 21 sygnałów, że facet traci dla ciebie głowę (lub nie) Mowa ciała: 21 sygnałów, że facet traci dla ciebie głowę (lub nie) / fot. iStock

Lena Sikor

15października2017

Rozgryź go, zanim otworzy usta

Mężczyźni nie zawsze potrafią powiedzieć, co czują (kobiety też nie). Ale nie muszą dużo mówić, aby ujawnić, co myślą... Nieświadome sygnały, ujawniane za pomocą mowy ciała, mogą być niezwykle wymowne, mówi Patti Wood, ekspert w dziedzinie języka ciała z ponad 30-letnim doświadczeniem. Jeśli właśnie zaczęłaś się z kimś spotykać, zwróć uwagę na następujące wskazówki - zrozumiesz, co ten facet ma na myśli.

1. Jego źrenice są ogromne

Albo jest w super-ciemnym miejscu, albo ten subtelny sygnał oznacza, że bardzo mu się podobasz. "Rozszerzenie źrenic to reakcja mózgu, która pojawia się, kiedy człowiek jest kimś lub czymś wyjątkowo zafascynowany", mówi Wood.

2. Jego brwi są uniesione

Ludzie robią to podświadomie - aby szerzej otworzyć oczy, kiedy podoba im się to, co widzą. Jeśli on lekko unosi brwi podczas rozmowy z tobą, to znaczy, że jest zainteresowany tym, co mówisz.

3. On pokazuje przednie zęby

"Chłopcy przestają uśmiechać się średnio w wieku 5 lat, chyba że są naprawdę szczęśliwi", mówi Wood. On nie musi szeroko się uśmiechać podczas zwykłego flirtowania, ale jeśli naprawdę mu się spodobasz - szukaj zębów. "Kiedy facet czuje się naprawdę szczęśliwy, nie ukrywa tego", dodaje Wood.

4. On uśmiecha się nie tylko ustami

Prawdziwy uśmiech nie kończy się na ustach, ponieważ unosimy również czoło i mrużymy oczy. Jeśli uśmiech faceta obejmuje całą jego twarz, to znaczy, że rzeczywiście go kręcisz.

5. On oblizuje się w ładny (a nie odrażający) sposób

"Kiedy ktoś nam się bardzo podoba, organizm wytwarza dodatkową ślinę", tłumaczy Wood. Dlatego on może często oblizywać usta lub je zaciskać (jeśli oblizuje powoli i dość obscenicznie, raczej nie jest dobrym kandydatem na partnera).

6. On obejmuje wzrokiem cała twoją twarz, a nie tylko oczy

Możesz myśleć, że zakochany facet nie będzie mógł oderwać od ciebie oczu, ale... "W obecnych czasach stały kontakt wzrokowy sprawia, że ludzie czują się nieswojo. W związku z tym powstała nowa zasada - jeśli on podczas rozmowy patrzy nie tylko w twoje oczy, ale również na nos i na usta, na pewno mu się podobasz", mówi Wood.

7. On zaczyna głęboko oddychać, gdy cię widzi

Tak, mężczyźni potrzebują tlenu. "Jeśli podczas rozmowy facet robi głęboki wdech, wciąga brzuch i wypina klatkę piersiową, w podświadomy sposób wpływa na to, aby góra jego ciała wyglądała szerzej, a talia wydawała się węższa. To dwie cechy, dzięki którym mężczyzna wzbudza większe pożądanie (w perspektywie ewolucyjnej)", mówi Wood. Inaczej mówiąc, podobasz mu się, więc próbuje cię zwabić.

8. On pochyla się do ciebie podczas rozmowy

W hałaśliwym barze ten znak nie ma zbyt dużej wagi, ale kiedy on słyszy cię doskonale i wcale nie musi tego robić, to znaczy, że jest bardzo zainteresowany tym, co masz do powiedzenia - no i tobą w ogóle.

9. On trzyma ręce na biodrach

Ta postawa, jak mówi Wood, świadczy o chęci zaprezentowania męskiej siły. W ten sposób faceci pokazują swoją fizyczną wyższość nad konkurentami. On chce zwrócić na siebie uwagę, dlatego robi to, gdy wie, że na niego patrzysz.

10. On dotyka twojego kolana lub odgarnia włosy za ucho

"Jeśli mężczyzna rozpoczyna kontakt fizyczny z jakiegokolwiek powodu, to znak, że chce zobaczyć, jak zareagujesz na jego dotyk. Ponieważ to męskie narzędzie do testowania twoich granic, może to oznaczać, że interesuje go tylko seks", mówi Wood. Jeśli naprawdę mu się podobasz, on odsunie się od ciebie i będzie słodko się uśmiechał. Po prostu zechce poświęcić ci trochę czasu, aby jak najbardziej się do ciebie zbliżyć.

11. On siedzi z rozstawionymi nogami

Ponieważ ta pozycja naraża jego delikatną "męskość", prawdopodobnie facet chce okazać, że jest całkowicie szczery i otwarty (dosłownie i emocjonalnie).

12. On wypina się w twoja stronę

"Ponieważ pupa jest wyraźnym obiektem erotycznym, często sygnalizuje seksualne zainteresowanie lub jego brak", tłumaczy Wood. Jeśli się odsuwa - raczej to drugie.

13. Palce jego nóg są skierowane w twoim kierunku

Ponieważ nogi jako pierwsze reagują na niebezpieczeństwo, w dużej mierze kontrolowane są przez podświadomość, i mogą być bardzo przydatne w interakcjach społecznych. "Stopy wskazują, dokąd chce iść serce", mówi Wood.

14. On krzyżuje nogi

Jeśli przy tym odwraca od ciebie resztę ciała, raczej nie masz szans. Ale jeśli on krzyżuje nogi, ale zwraca się w twoim kierunku, może to oznaczać, że mu się podobasz, ale jest po prostu nieśmiały.

15. On przestępuje z nogi na nogę w trakcie rozmowy

Najwyraźniej po prostu chce zbliżyć się do ciebie.

16. On rozmawia z tobą nie patrząc w twoim kierunku

Wood mówi, że on chce zaprezentować swoje możliwości. Ale nie spiesz się z kiepską oceną tego mężczyzny tylko dlatego, że mówi, patrząc do przodu. Jeśli stara się znaleźć wspólny wątek lub zadaje ci wiele pytań, mowa jego ciała może odzwierciedlać jego osobowość (nieśmiałość). On nadal może być tobą zafascynowany.

17. On dotyka swojego gardła

"Gardło to czuły punkt", mówi Wood. "Jeśli on dotyka go podczas rozmowy, to znaczy, że interesuje się tobą i chce dobrze wypaść. Jednak znowu wszystko zależy od kontekstu - w pewnych przypadkach, dotyk gardła może sygnalizować nieuczciwość." Wyczuj go i poszukaj innych znaków na tej liście, zanim zdecydujesz się na coś więcej.

18. Kiedy on trzyma cię za rękę, mocno ściska twoją dłoń

To nie tylko romantyczny gest, ale także oznaka tego, że on gotowy jest do związku. A dłoń wyginająca się w drugą stronę oznacza, że on albo się boi, albo coś go trzyma (dosłownie).

19. On ściska twoje przedramię podczas rozmowy

To głośny i wyraźny przekaz: facet chce, żebyś skupiła na nim całą swoją uwagę. Chce ci zaimponować, albo upewnić się, że go słuchasz - bo chce być wysłuchany.

20. On idzie obok ciebie

"Jeśli on ciągle wyprzedza cię o dwa kroki, oznacza to, że bardziej troszczy się o siebie niż o ciebie", mówi Wood. "Chyba, że prowadzi cię przez niebezpieczną lub zatłoczoną przestrzeń. W innych przypadkach powinien dostosować swoje tempo do twojego."

21. On bawi się szklanką/butelką/wazonikiem

Wood mówi, że może to być oznaka nerwowości lub pożądania. Być może mężczyzna sugeruje, w jaki sposób chciałby cię dotknąć.

 

 

Źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

Wybranie prezentu dla faceta, z któ...
Wybranie prezentu dla faceta, z którym dopiero zaczęłaś się spotykać, może być trudne. Nie jesteście jeszcze na tyle blisko, aby zaplanować wspólne wakacje, ale nie jesteście na tyle daleko, abyś miała mu kupować piankę do golenia... Oto kilka pomysłów, które sprawdzą się na Dzień Chłopaka. / fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama