Reklama
Reklama

To właśnie wtedy będziesz miała najlepsze orgazmy

To właśnie wtedy będziesz miała najlepsze orgazmy Fot. iStock

Beata Dżumaga

14września2017

Będą naprawdę intensywne!

Na to, czy masz ochotę na seks czy tej nocy będziesz wolała po prostu pójść spać, ma wpływ wiele czynników. Może to być stres, stan zdrowia czy ogólne samopoczucie. Ale tym, co zdaje się najbardziej wpływać na poziom twojego libido jest faza cyklu, w której aktualnie się znajdujesz.

 

Zobacz także: Wypróbuj te pozycje seksualne, jeśli marzysz o wielokrotnym orgazmie!

 

Naukowcy związani z Clue, czyli aplikacją monitorującą cykl menstruacyjny sprawdzili, który czas w miesiącu jest najlepszy na intensywne doznania. Doszli do naprawdę interesujących wniosków.

 

Powinnaś mieć świadomość, że na twój popęd seksualny mają wpływ hormony - estrogen i progesteron, których poziom w organizmie zmienia się wraz z cyklem. U niektórych kobiet ochota na seks jest większa tuż przed owulacją, a zmniejsza się zaraz po niej. Największy popęd seksualny ma miejsce w dniu owulacji. I nic dziwnego, bo to właśnie wtedy twoje orgazmy będą najbardziej spektakularne i intensywne.

 

via GIPHY

 

A kiedy twoje libido jest najniższe? Eksperci przekonuję, że ochota na seks spada, kiedy w twoim organizmie wzrasta ilość progesteronu, a ma to miejsce w tzw. fazie lutealnej, czyli w ostatniej fazie cyklu miesiączkowego.

 

Co ciekawe, czas w miesiącu ma też wpływ na to, na jaki seks masz ochotę. W okresie owulacji, czyli wtedy, gdy jesteś najbardziej płodna, prawdopodobnie chętniej będziesz mieć większą chęć na klasyczną penetrację niż na seks oralny.

 

Warto jednak dodać, że popęd seksualny to bardzo indywidualna sprawa, i nie każda z nas będzie odczuwać zwiększoną ochotę na miłosne igraszki podczas owulacji.  

 

l
Reklama

Polecane wideo

Prawda jest taka, że orgazm bywa tr...
Prawda jest taka, że orgazm bywa trudny do zdobycia. I, niestety, nie wszystkie pozycje seksualne ułatwiają zadanie. Jednak znamy co najmniej sześć, które przybliżą cię do tej magicznej chwili - wypróbuj wszystkie! / fot. iStock, cosmopolitan.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama