Reklama
Reklama

Zaskakujące, ale to właśnie TEGO mężczyźni pragną w seksie

Zaskakujące, ale to właśnie TEGO mężczyźni pragną w seksie Fot. iStock

Beata Dżumaga

08września2017

Tego się nie spodziewałyśmy!

Czego mężczyźni pragną w łóżku? Popularność tego zapytania w wyszukiwarkach internetowych każe nam przypuszczać, że to kwestia, nad którą codziennie zastanawiają się miliony kobiet. Nie dziwi więc, że to przedmiot badań wielu naukowców.

 

Zobacz także: Rzeczy, których faceci naprawdę nie znoszą w łóżku

 

Najnowsze odkrycie w tej dziedzinie rzuca zupełnie nowe światło na stereotypy o mężczyznach, według których dla panów w seksie liczy się tylko szybkie osiągnięcie orgazmu, a wszelkiego rodzaju romantyczne uczucia nie mają dla nich najmniejszego znaczenia.

 

Jak podaje portal "The Independent", naukowcy z Indiana University of Public Health-Bloomington odkryli, że zarówno mężczyźni jak i kobiety szukają w seksie... czułości i romantyczności. Okazuje się, że mężczyźni w takim samym stopniu jak kobiety pragną w łóżku takich zachowań, jak przytulanie, całowanie i bycie obejmowanym.

 

via GIPHY

 

W badaniu wzięło udział 975 mężczyzn i 1046 kobiet w wieku 18-91 lat. Spytano ich o to, które zachowania podczas seksu są dla nich najbardziej pożądane, i które wypróbowali.

 

52 proc. badanych wyznało, że marzy o częstszym przytulaniu w trakcie i po seksie. 39 proc. mężczyzn i taka sama liczba kobiet wyznała, że najważniejsze jest dla nich w seksie mówienie sobie słodkich i romantycznych rzeczy. 33 proc. ankietowanych powiedziało, że istotna jest dla nich odpowiednie przygotowanie sypialni, żeby panowała w niej romantyczna atmosfera.

 

W komentarzy dla portalu Science Daily autorka badania, Debby Herbenick, powiedziała: „Wbrew stereotypom, za najbardziej atrakcyjne zachowania w sypialni uznają te romantyczne i uczuciowe. Zaliczają się do nich częste pocałunki podczas seksu, przytulanie, mówienie sobie w trakcie stosunku czułych i romantycznych słów, a także dbanie o intymną i romantyczną atmosferę i wygląd w sypialni”.

 

Zobacz także: Męskie zdanie: czego faceci pragną w łóżku?

 

Co ty na to? Podejrzewałabyś, że mężczyźni rzeczywiście mogą być w seksie tak romantyczni? ;)

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Mężczyźni zdradzili, co ich kręci p...
Mężczyźni zdradzili, co ich kręci podczas seksu. Niektóre rzeczy mogą cię zaskoczyć Wszystkie zdjęcia Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama