Reklama
Reklama

5 rzeczy, które MUSISZ zrobić po seksie analnym

5 rzeczy, które MUSISZ zrobić po seksie analnym 5 rzeczy, które MUSISZ zrobić po seksie analnym / fot. Getty

Lena Sikor

12września2017

#3: Porozmawiaj z partnerem

Postanowiłaś poeksperymentować z seksem analnym - z partnerem, albo gadżetami erotycznymi - i wiesz już prawie wszystko na ten temat, oprócz... No właśnie, a co powinnaś zrobić po? Alicia Sinclair, założycielka i dyrektor generalny b-Vibe wymienia 5 najważniejszych rzeczy.

"Przyjemność analna zawsze była tematem tabu, a w przypadku niektórych osób może wywoływać strach lub wstyd", mówi Alicia. "Chociaż może być również gorącą przygodą dla innych, jest szczególnie wrażliwym doznaniem, więc bezpieczeństwo jest konieczne."

#1. Po pierwsze, zrelaksuj się

Partner musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego podniecenie może być niższe niż twoje. Właśnie dlatego "dawca" powinien być cierpliwy i uszanować stan emocjonalny "odbiorcy". Może minąć trochę czasu, zanim minie ból i postanowisz, jakich pieszczot pragniesz dalej. I to jest w porządku. Po prostu odpocznij.

#2. Zadbaj o swoje samopoczucie

Tkanki w tym obszarze są wyjątkowo delikatne, dlatego możesz odczuwać ból po seksie analnym. Łagodne chusteczki dla niemowląt sprawdzą się zaraz po stosunku, a kąpiel z dodatkiem soli Epsom zrelaksuje, pielęgnując skórę i likwidując ból mięśni.

#3. Porozmawiaj z partnerem

Seks analny często jest tematem tabu, nawet w zgranym związku. Nie obawiaj się i powiedz swojemu mężczyźnie o wszystkich rzeczach, które ci się podobały (lub nie) podczas stosunku.

#4. Zapomnij o wstydzie

Zapewnij partnera, że spodobało ci się to doświadczenie. Po wszystkim poruszaj temat codziennych spraw, o których normalnie dyskutujecie podczas przytulania się w łóżku. Możesz również zapytać, czy jest coś innego, co chciałby wypróbować.

#5. Zadbaj o higienę

Seks analny może być źródłem przenoszenia specyficznych bakterii, czego należy unikać. Właśnie dlatego dokładna higiena to bardzo ważny krok. Wypierz brudne ręczniki lub pościel, prawidłowo zutylizuj prezerwatywy i dokładnie umyj gadżety erotyczne w ciepłej wodzie z mydłem.

 

Zobacz także: 5 mitów na temat seksu analnego, w które powinnaś przestać wierzyć

 

 

Źródło: cosmopolitan.com/uk/

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeśli uprawiacie seks analny, posta...
Jeśli uprawiacie seks analny, postarajcie się znaleźć najbardziej wygodną pozycję, która pozwoli wam cieszyć się seksem w 100%.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama