Reklama
Reklama

Sperma poprawia jakość cery: prawda czy mit?

Sperma poprawia jakość cery: prawda czy mit? Sperma poprawia jakość cery: prawda czy mit? / fot. iStock

Lena Sikor

30sierpnia2017

Zapewne znasz dobrą odpowiedź ;)

Nie brakuje nam pomysłów, jeśli chodzi o sposoby na pielęgnację cery, ale niektóre z nich są naprawdę... z kosmosu. I być może słyszałaś o jednym z nich: należy nakładać na twarz nasienie, w imię świeżości, blasku i młodości. Hmm.

Dr Will Kirby, dermatolog z Los Angeles, omawia wszystkie mity na temat wpływu spermy na cerę, które KTOŚ (czytaj: faceci) rozprzestrzenia. Oto, co musisz wiedzieć.

#1. Nasienie zawiera dobre dla ciebie białko, ale nie w takich ilościach, abyś rzeczywiście na tym skorzystała

To prawda, że ​​białko pozytywnie wpływa na stan cery, włosów i paznokci. To prawda, że ​​nasienie zawiera białko. Jednak nie istnieją żadne dowody na to, że sperma zawiera go wystarczająco dużo, aby zapewnić korzyści dla skóry.

#2. Właściwie w nasieniu nie ma żadnych składników, które miałyby jakieś korzyści dla cery

Jeśli lubisz i akceptujesz takie rozrywki z ukochanym, to świetnie. Ale jeśli zgadzasz się na wytrysk w okolice twarzy, ponieważ myślisz, że to zdrowe - pomyśl jeszcze raz. "Nasienie nie zawiera żadnych składników, które wykazują korzyści dla cery", twierdzi dr Kirby. "Każdy, kto mówi inaczej, jest albo źle poinformowany, albo robi to celowo. Albo jest po prostu głupi."

#3. Rzeczywiście istnieją maseczki z nasieniem, ale to nie jest najlepszy pomysł

Niektóre przerażające beauty trendy zawędrowały tak daleko, że blogerzy zaczęli tworzyć wideo z instrukcją robienia maseczek z dodatkiem nasienia. Jednak filmik nie powinien cię skłaniać do eksperymentów. "To mit, który wydaje się istnieć tylko ze względu na nieograniczoną podaż", mówi dr Kirby.

#4. Tak, możesz być uczulona na nasienie

I zamiast skóry niemowlęcia, otrzymasz podrażnienie i suchość. "Istnieje wiele przypadków, gdy dana osoba dostaje uczulenia na jedno lub więcej białek w nasieniu. To powoduje alergiczne zapalenie skóry, które przejawia się przez tymczasowe zaczerwienienie i łagodne obrzęki", informuje dr Kirby. To całkiem powszechna dolegliwość.

 

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy jego sperma jest normalna?

 

#5. Nawet jeśli nasienie trafi tylko na twarz, nadal pozostaje ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, nie rozprzestrzenia się tylko podczas stosunku. "Wiele osób, nawet pośród par monogamicznych, cierpi przez źle zdiagnozowane infekcje, które mogą rozprzestrzeniać się na błony śluzowe, usta, nozdrza i oczy", uprzedza dr Kirby.

Pewnie - gładka cera jest wspaniała, ale prawdopodobnie nie warto ryzykować powikłań, o których nawet nie wiesz (na przykład chlamydia oka).

 

 

Źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

Lubisz jedną z klasycznych pozycji...
Lubisz jedną z klasycznych pozycji seksualnych, ale masz wrażenie, że czegoś ci brakuje? Zawsze możesz nad nią popracować i doprowadzić do ideału! / fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama