Reklama
Reklama

9 sposobów, żeby szybko zbliżyć się do swojego partnera!

9 sposobów, żeby szybko zbliżyć się do swojego partnera! fot. Warner Bros

Aleksandra Małecka

11sierpnia2017

Czujesz, że stoicie w miejscu? Wypróbuj tych sposobów!

1. Zacznijcie zadawać sobie bardziej osobiste pytania

Jest mnóstwo pytań, które na pewno chciałabyś mu zadać, ale boisz się, że pomyśli, że jesteś wścibska. Uzgodnijcie, że każde z was wymyśli listę pytań, a później po kolei będziecie je sobie zadawać. Zobaczysz, że nie minie godzina, a będziesz mieć całkiem nowe spojrzenie na wiele faktów dotyczących twojego partnera!

 

2. Poznajcie swoje „języki miłości”

Każdy wyraża swoje emocje i uczucia inaczej. Książka „Pięć języków miłości” Gary’ego Chapmana wyróżnia pięć sposobów na ukazywanie swoich uczuć- poprzez prezenty, słowa, czas, przysługi i dotyk. Wykonajcie test i dowiedzcie się, w jaki sposób wy wyrażanie swoje uczucia. Dzięki temu będziecie mogli bardziej docenić siebie nawzajem!

 

3. Ukaż zainteresowanie rzeczom, które on lubi

Nie znaczy to, że masz zmuszać się, żeby polubić, to co on lubi, albo udawać, że to lubisz. Zwyczajnie pokaż mu, że interesujesz się jego hobby i że rzeczy, które on lubi, są dla ciebie ważne. Badania pokazują, że zachęcanie naszego partnera i pytanie o jego zainteresowania sprawiają, że ludzie naprawdę stają się sobie bliżsi.

 

via GIPHY

 

4. Ćwiczcie razem

Każdy wie, jak ważny jest trening, a robienie tego z partnerem obok sprawia, że wysiłek fizyczny może nawet okazać się zabawą. Nie tylko zachęcacie siebie nawzajem do jeszcze większego wysiłku, ale też jesteście przy sobie, kiedy wasze ciała wydzielają endorfiny. Dzięki temu będziecie czuć szczęście za każdym razem, jak pomyślicie o wspólnym treningu.

 

5. Twórzcie dla siebie playlisty

Istnieje dowód, że słuchanie muzyki ma zalety ze strony psychologicznej. Daje nam zastrzyk oksytocyny, znanej jako hormon miłości, który wydzielamy podczas aktywności fizycznej z drugą osobą. Muzyka jest bardzo ważna w naszym życiu i ma osobisty aspekt. Na pewno poczułabyś mu się dużo bliższa, słuchając playlisty składającej się z jego ulubionych piosenek z liceum.

 

6. Wyznajcie jedną nową rzecz, której chcecie spróbować w łóżku

Nie ma nic zaskakującego w tym, że najbliżej czujemy się ze sobą w trakcie aktywności fizycznych. Jeśli rozmowa o preferencjach seksualnych to dla was zbyt wiele, zawsze możecie znaleźć quizy w internecie i podzielić się jedynie swoimi wynikami.

 

via GIPHY

 

7. Mniej SMSów, więcej rozmów

Z jednej strony, pisanie smsów i wiadomości jest świetne, bo mamy nowe perspektywy kontaktu, które kiedyś nie istniały (na przykład w pracy, albo podczas nudnych spotkań biznesowych). Z drugiej strony, czasami może się wydawać, że musicie ze sobą pisać nawet wtedy, kiedy nie macie tak naprawdę nic sobie do powiedzenia, ponieważ nieodpisanie może zostać odebrane jako coś złego. Jeśli masz zapracowany dzień, zamiast pisać, zadzwoń i poinformuj, o której będziesz w domu. Po powrocie będziecie mogli nadrobić wszystko, co się wydarzyło w trakcie tego dnia.

 

8. Wymyśl coś kreatywnego, co możesz mu powiedzieć

Komplementy są zawsze mile widziane, ale wymyśl coś lepszego niż „jesteś przystojny”, czy „jesteś niesamowicie inteligentny”. Zastanów się, w jaki sposób on cię inspiruje, żebyś była coraz lepsza, albo pomyśl, jak wygląda w tym nowym, dziwny t-shircie. Poczujesz mu się bliższa, kiedy naprawdę wysilisz się z komplementem!

 

9. Zacznijcie spotykać się w grupie

Mimo, że uwielbiacie spędzać ze sobą czas i czujecie, że nie potrzebujecie „kogoś trzeciego”, ciągłe spotykanie się tylko ze sobą może zacząć wywoływać u was presję i poczucie odizolowania. Czasami dobrze wam zrobi wyjście z inną parą, albo grupą wspólnych przyjaciół. Możecie pożartować i popatrzeć z dystansu na wasz związek i wspólne relacje.  

 

źródło: cosmopolitan.com

 

Zapisz

Zapisz

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Sprawdź, z którymi partnerami będzi...
Sprawdź, z którymi partnerami będzie ci źle w łóżku...   Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama