Reklama
Reklama

Po czym poznać, że on cię kocha bardziej niż myślisz?

Po czym poznać, że on cię kocha bardziej niż myślisz? Po czym poznać, że on cię kocha bardziej niż myślisz? Fot. Getty Image

Anna Majcher

18lipca2017

Zamiast czekać, aż on powie „kocham cię”, przyjrzyj się jego gestom i zachowaniu. I będziesz już wszystko wiedziała!

Wiesz na pewno, że tym, czego mężczyźni nie cierpią najbardziej na świecie, jest mówienie o uczuciach. Na szczęście jest sposób na rozszyfrowanie, co czuje do ciebie twój facet. Aby się przekonać, czy on jest zakochany po uszy, ciągle się waha, czy chce z tobą być, czy też ma zamiar dać nogę – przeczytaj poniższe pytania. Jeśli na wszystkie odpowiesz „tak”, gratulujemy – twój wybranek świata poza tobą nie widzi! A jeśli dwa lub więcej razy odpowiesz „nie”? Czytaj dalej, by się dowiedzieć, co naprawdę kryje się w jego sercu.

Męskie gadanie

Czy on mówi o waszej przyszłości, np. robi plany na wspólne święta? 

Czy gdy masz jakieś problemy, chętnie pomaga ci w ich rozwiązaniu?

Kiedy się z tobą drażni i przekomarza, czy robi to z czułością?

Czy wplata w rozmowy słowo „kocham”, np.: „Kocham, jak tak robisz”?

A teraz zamień się w językowego szpiega i weź pod lupę wypowiedzi swojego najmilszego. Szukaj w tym, co mówi, prognoz, czyli wypowiedzi, w których on rysuje wizje przyszłości. Zwróć uwagę, czy jest w niej miejsce dla ciebie. Ale nie chodzi tu o mówienie o trójce dzieci i małym białym domku. Jeśli facet jest w tobie zakochany, będzie wybiegał myślami do następnych świąt czy wakacji i planował wasz wyjazd –  bo chce spędzać z tobą każdą chwilę. Jeśli robi plany tylko z dnia na dzień, nie myśli o waszym związku w dłuższej perspektywie. Wiele może ci też powiedzieć sposób, w jaki on podchodzi do twoich problemów: zakochany mężczyzna przejmuje się twoimi kłopotami i pomaga ci się z nimi uporać. A jeśli ma w nosie twoje problemy – ma w nim również ciebie. Kolejny klucz do rozszyfrowania jego uczuć to... przekomarzanki. Jeśli czule się z tobą drażni, oznacza to, że czuje się pewnie i swobodnie – z tobą i w waszym związku. (Uwaga: złośliwości to nie przekomarzanie!). Ale najważniejszym wskaźnikiem uczuć jest częstotliwość używania przez faceta słowa „kocham”. 

Mowa ciała

Czy twój facet trzyma cię za rękę w miejscach publicznych?

Często cię dotyka?

Patrzy ci w oczy, gdy rozmawiacie?

Czy śmiejecie się z tego samego?

Światowej sławy specjaliści od mowy ciała Alan i Barbara Pease, autorzy „Mowy ciała” twierdzą, że język ciała stanowi idealne odzwierciedlenie naszego stanu emocjonalnego. Ale uwaga: według nich fakt, że twój facet nie jest zwolennikiem demonstracyjnego okazywania uczuć w miejscach publicznych, wcale nie znaczy, że cię nie kocha. Wielu mężczyzn ma opory przed publicznymi pocałunkami, trzymaniem się za ręce, itp. To według nich gesty zarezerwowane na bardziej intymne sytuacje. O wiele ważniejszym sygnałem jest tzw. odzwierciedlanie. Kolejny sprawdzian jego uczuć: kontakt wzrokowy. Długie patrzenie w oczy ukochanej osoby tworzy poczucie bliskości – pewnie dlatego, jak wynika z badań, zakochane pary toną nawzajem w swoich źrenicach przez jakieś 70 proc. czasu. Jeśli masz wrażenie, że twój wybranek zagląda ci w oczy trzy razy rzadziej niż kiedyś, to zły znak – gdy związek się rozpada, partnerzy patrzą na siebie zaledwie przez 30 proc. czasu. Wspólny śmiech to kolejna cecha zakochanych par. Kiedy jesteście naprawdę zakochani, macie swoje małe, tylko dla was zrozumiałe żarty i bawią was te same rzeczy. Kiedy miłość zaczyna przemijać, to to, co kiedyś było zabawne, staje się irytujące.

Oglądanie się za innymi kobietami

Czy mówiliście o tym, co dla waszego związku znaczyłaby zdrada?

Czy śmiejecie się, gdy przyłapujesz go na oglądaniu się za jakąś panną? 

Czy nie masz nic przeciwko temu, by on widywał swoją byłą?

Myślisz, że choć zdradzał swoją eks, tobie tego nie zrobi?

Skok w bok może zniszczyć nawet najlepszy związek. Dlatego tak ważne jest, byś od samego początku jasno określiła granice tolerancji dla zdrady – wtedy są szanse, że facet będzie je respektował. Tylko nie przesadzaj: to, że on mierzy wzrokiem inne panny, nie znaczy, że cię nie kocha i planuje zdradę. Podobnie jak fakt, że on przyjaźni się ze swoją eks – to nie przestępstwo, że on ma koleżanki – nawet takie, z którymi kiedyś sypiał. Najważniejsze, żebyś ufała ukochanemu.

Styl kłótni

Masz poczucie, że wasze kłótnie oczyszczają atmosferę?

Czy ukochany bez przymusu przeprasza cię po awanturze?

Czy on raczej unika sprzeczek?

Stara się po kłótni zmienić swoje zachowanie?

Zdrowa kłótnia jest konstruktywna: kończy się przeprosinami albo szczerą próbą poprawy zachowania w przyszłości. Do tego pomaga wzmocnić związek. A zatem jakie sygnały powinny wzbudzić twoją czujność? Uważaj na kłótnie wywołane przez drobiazgi, takie jak to, kto płaci za kolację. Zwykle chodzi w nich o władzę: kto rządzi, a kto musi ulec. Mogą one oznaczać, że partner próbuje cię zdominować. Ale w środku awantury też możesz dostrzec sygnały, że on cię kocha. Jeśli słucha z uwagą twoich argumentów, nie drwi z ciebie i próbuje znaleźć sensowne rozwiązanie, oznacza to, że zależy mu na tobie, kocha cię i nie chce cię zranić.

l
Reklama

Polecane wideo

Jak donosi portal "The Independent"...
Jak donosi portal "The Independent" dietetyczka Lisa Young wyjaśnia, że te produkty to warzywa oraz owoce bez skrobi. Nie tyjemy od nich, bo w ich składzie znajduje się głównie...woda. Do tego są bardzo niskokaloryczne i mają dużą zawartość błonnika, który wywołuje w nas poczucie sytości, przez co nie czujemy głodu.   Jakby tego było mało zawierają mnóstwo witamin, antyoksydantów i innych składników odżywczych, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.   Zobacz, co możesz jeść i nie martwić się o kalorie.   Fot. Instagram @all.fitness.health

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama