Reklama
Reklama

Po czym poznasz, że nowo poznany mężczyzna jest tobą oczarowany?

Po czym poznasz, że nowo poznany mężczyzna jest tobą oczarowany? Po czym poznasz, że nowo poznany mężczyzna jest tobą oczarowany? Fot. Getty Image

Anna Majcher

13lipca2017

Rwiesz włosy z głowy, próbując odgadnąć, co na twój temat myśli przystojniak, z którym siedzisz przy barze? Teraz już nie dasz się nabrać na piękne słowa.

Wychwycenie subtelności, które wysyła ciało, może być trudne, ale spokojnie, jest to do opanowania. Oto, jak to zrobić, aby zrozumieć, co inni naprawdę mówią, gdy... nie mówią.

Głowa

Powiedzmy, że ostatnio sporo imprezowałaś. Dwoisz się i troisz, żeby makijażem ukryć braki snu. Rozświetlacz, krople do oczu, róż na policzki. No, no, myślisz sobie, wyglądam, jakbym wróciła z urlopu. Tylko, że zaraz po przekroczeniu progu biura, koleżanka pyta: „Znowu balowałaś”? Jak ona to odkryła? Możesz wierzyć lub nie, ale zdradziły cię twoje włosy. Tak tak, one mówią o twojej kondycji psychicznej więcej niż chciałabyś powiedzieć. Wszystkie miewamy dni, kiedy stają okoniem i w żaden sposób nie chcą się ułożyć. Ale gdy ten okres się wydłuża, to znak, że sprawa jest poważniejsza, bo powodem może być stres. W tym przypadku prawdopodobnie po prostu zapomniałaś je porządnie wyszczotkować lub najzwyczajniej w świecie umyć głowę. Krótkie spojrzenie czujnych oczu szybko odkryje, że coś jest z tobą nie tak. Nie musisz nawet otwierać ust. Dlatego bądź uważna, zawsze dbaj o to, by wyglądały schludnie i były porządnie wyszczotkowane. To drobnym zabiegiem przekonasz innych, że masz kontrolę nad sobą i nad swoim życiem. 

Oczy i brwi

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i coś w tym jest: kontakt wzrokowy (lub jego brak) mówi o tobie bardzo wiele. Twoja przyjaciółka zerka na innych ludzi, gdy siedzicie razem w knajpie? Najprawdopodobniej nie jest zainteresowana tematem rozmowy. Twój rozmówca wygląda, jakby śnił na jawie albo wpadł w seans hipnotyczny? Całkiem możliwe, że faktycznie odpłynął i nie nadąża za tym, co mówisz. Jeśli więc planujesz przekazać superważne newsy, przełóż je na lepszy moment. Kiedy jesteś zainteresowana osobą, z którą rozmawiasz, twoje oczy otwierają się szerzej, a głowa przekrzywia delikatnie na bok, co potwierdza, że jej słuchasz. Użyj tej sztuczki, gdy potrzebujesz odegrać osobę uczestniczącą w ważnej, ale raczej nudnawej rozmowie. Tylko pamiętaj, że zbyt intensywne wpatrywanie się w oczy partnera, może sprawić, że poczuje się niekomfortowo. Zbyt małe oznacza za to brak zainteresowania. Aby trafić w sedno, raz na jakiś czas odwróć na sekundkę wzrok na bok. Możesz w tym czasie wziąć łyka drinka lub włożyć kawałek jedzenia do ust podczas lunchu. 

Usta

Wilgotne, lekko rozchylone usta i rozluźnione szczęki sugerują zainteresowanie na tle seksualnym. Jeśli mężczyzna na randce w restauracji uśmiecha się szeroko i oblizuje usta (niekoniecznie próbując zmyć z nich sos pomidorowy), to oznacza, że próbuje z tobą flirtować i (tak!) jest w ciebie wpatrzony. I odwrotnie, zaciśnięte usta są z reguły oznaką dezaprobaty, a nerwowe zagryzanie i wciąganie ich sugeruje, że próbujesz coś ukryć.

Policzki i szyja

Pamiętasz sytuację, jak pies sąsiada patrzył na ciebie spode łba i zaciskał przy tym szczęki? Od razu wiedziałaś, że lepiej trzymać się od niego z daleka. Z ludźmi jest tak samo. Dodatkowo napięta szyja często świadczy, że rozmowa jest nieprzyjemna i rodzi tonę stresu. Jeśli chcesz wyglądać na zrelaksowaną, upewnij się, że jesteś wyprostowana, a twoja szyja wyciągnięta. Unikaj też zaciskania szczęki. Patrz prosto przed siebie (zamiast na podłogę lub sufit). Ludzie będą cię odbierać jak chodzącą oazę spokoju z wypisaną pewnością siebie na czole. A w bonusie poprawisz wygląd swojej figury. 

Klatka piersiowa i ramiona

Podobnie jak w przypadku szyi, trzymaj kręgosłup prosto,  z ramionami odchylonymi lekko do tyłu. Tym sposobem będziesz roztaczać wokół siebie chmurę pewności siebie. Opadnięte ramiona sugerują, że nie czujesz się komfortowo we własnej skórze i kompletnie nie wiesz, na czym polega poczucie własnej wartości. Twoje ramiona i dłonie komunikują światu czy się boisz, czy się nudzisz. Założenie ramion na klatce piersiowej oznacza złość. Odchylanie ich szeroko, zakładanie za głowę lub  chaotyczne machanie dłońmi sugeruje próżność i zarozumialstwo. Chcesz zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej? Złóż dłonie (ale nie zaciskaj ich) i jeśli siedzisz, pozwól im spocząć na kolanach. To cię uchroni przed nadmierną gestykulacją i pozwoli kontrolować emocje. Kiedy stoisz, pozwól rękom odpoczywać po bokach. Pamiętaj, że uścisk dłoni może zrobić lub popsuć pierwsze wrażenie. Wiotki oznacza niezainteresowanie, podczas gdy silny sugeruje głębokie zaangażowanie i dużą pewność siebie.

Nogi i stopy

Kiedy siedzisz lub stoisz, wysyłasz ważne informacje o tym, jak czujesz się względem danej osoby lub sytuacji. Ściskasz mocno nogi? To znak, że jesteś skryta i spięta, nie otwierasz się na interakcję i budujesz wokół siebie mury. Rozluźnione pokazują, że jesteś zrelaksowana i chętna do konwersacji. Podświadome stukanie nogą o podłogę lub potrząsanie nogami zwraca uwagę na twoje zdenerwowanie. Dygot zatrzymasz, gdy skrzyżujesz nogi na wysokości kostek. Nie możesz doczekać się pobrania zdjęcia z internetu, bo łącze jest wolne? Swoją irytację najszybciej okażesz tupiąc stopą o podłogę. Z drugiej strony takie zachowanie może wskazywać, że działasz pod presją czasu, ale nie chcesz komentować tego na głos. Zdecydowane i miarowe tempo chodu to sygnał pewności siebie. Unikaj szurania i garbienia się, bo to świadczy, że boisz się tego, do czego zmierzasz. 

l
Reklama

Polecane wideo

Przydadzą się każdej dziewczynie po...
Przydadzą się każdej dziewczynie podczas wakacyjnych wyjazdów ;) Fot. instagram.com/tezzamb

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama