Reklama
Reklama

Ilu partnerów seksualnych powinnaś mieć?

Ilu partnerów seksualnych powinnaś mieć? Fot. iStock

Beata Dżumaga

07lipca2017

I czy istnieje odpowiednia liczba?

Przychodzi taki moment w związku, kiedy jedna ze stron zadaje TO pytanie. Jeśli twój chłopak cię wyprzedzi, pierwszy zapyta: "A z iloma facetami właściwie spałaś?". Chyba żadna z nas nie czuje się zbyt komfortowo słysząc te słowa i patrząc na wyczekującą twarz ukochanego. Przez głowę przelatują możliwe scenariusze: Odpowiedzieć? Zbyć żartem? Odbić piłeczkę? I właściwie jakiej liczby on oczekuje?

 

Nauka a zwykli śmiertelnicy

 

Według badania opublikowanego w „Journal of Sex Research” w listopadzie 2016 roku ISTNIEJE magiczna liczba. Co ciekawe, jest taka sama dla mężczyzn i dla kobiet i wynosi...3. Tak twierdzi nauka. A jakie podejście do tematu seksualnych partnerów mamy my sami?

 

Portal OnlineDoctorSuperDrug.com umieścił na swojej stronie ankietę, którą wypełniło ponad 2 tys. osób ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Internauci odpowiadali na pytania odnośnie liczby partnerów seksualnych zarówno na podstawie swoich własnych doświadczeń, jak i oczekiwań wobec drugiej połówki.

 

A oto wyniki. Według mężczyzn kobiety, które miały 14 i więcej partnerów są „zbyt rozwiązłe”. Kobiety uznały to samo o mężczyznach, którzy uprawiali seks z 15 partnerkami i więcej. Z drugiej strony panowie stwierdzili, że kobiety, które miały średnio 2,3 partnerów seksualnych są zbyt konserwatywne. Kobiety powiedziały tak o mężczyznach, którzy w swoim życiu uprawiali seks z 1,9 kobietami.

 

Ponadto okazało się, że mężczyźni byli bardziej skłonni koloryzować i zawyżali liczbę seksualnych partnerek. Kobiety natomiast częściej obniżały tę liczbę. Co ciekawe, zdecydowana większość obu ankietowanych grup (67 proc. kobiet i 59 proc. mężczyzn) twierdziło, ze nigdy nie skłamało odnośnie liczby osób, z którymi spali.

 

Jaką liczbę on zaakceptuje?


Zatem jaka jest „dopuszczalna” liczba mężczyzn, z którymi możesz się przespać?
Panowie stwierdzili, że wynosi średnio 7,6. A jak kobiety zapatrują się na liczbę akceptowalnych partnerek seksualnych dla mężczyzn? Okazuje się, że odpowiadały bardzo podobnie i wskazały liczbę 7,5.

 

Ale naszym zdaniem w związku najważniejsza jest po prostu szczerość i akceptacja, a liczba osób, z którymi poszliśmy do łóżka to indywidualna sprawa każdego - i każdej - z nas ;)

 

via GIPHY

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Bliskość w związku jest niezwykle w...
Bliskość w związku jest niezwykle ważna - również w sypialni. Chcesz się przekonać, że rzeczywiście trafiłaś na tego jedynego? Sprawdź! / wszystkie fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama