Reklama
Reklama

Twój partner ma takie tajemnice, o których prawdopodobnie nigdy się nie dowiesz

Twój partner ma takie tajemnice, o których prawdopodobnie nigdy się nie dowiesz Twój partner ma takie tajemnice, o których prawdopodobnie nigdy się nie dowiesz / fot. Przyjaciele (Warner Bros.)

Lena Sikor

16lipca2017

Ty również?

Każda osoba ma swoje tajemnice - twój partner naprawdę nie musi wiedzieć, że podczas samotnej kąpieli słuchasz Justina Biebera (może tego nie zrozumieć). Jednak jeśli ukrywasz szkodliwe wiadomości - w tym zdradę - wasza relacja może tego nie wytrzymać.

Nowe badanie przeprowadzone przez Columbia Business School wykazało, że średnio mamy 13 tajemnic. Sugerując się wynikami 10 różnych badań, naukowcom udało się zrobić listę rzeczy, które najczęściej ukrywamy przed naszymi partnerami. Na pierwszym miejscu znalazły się "myśli o relacji", a na drugim - "zachowanie seksualne". Następnie mamy "kłamstwa", "romantyczne pragnienia" i "naruszenie zaufania". Zaskakujące, ale "kradzież" również pojawiła się w pierwszej dziesiątce.

Naukowcy potwierdzili, że tajemnice mogą mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia psychicznego (i relacji, oczywiście). Te osoby, które ukrywają cokolwiek przed innymi, spędzają dwa razy więcej czasu na rozmyślaniu i zamartwianiu się o to, żeby nikt się nie dowiedział. To oznaka obsesji. Więc jeśli nie jesteś do końca uczciwa i otwarta w twoim związku, lepiej zacznij być. Ułatwisz sobie życie.

 

Zobacz także: Czy duża ilość partnerów świadczy o... problemach psychicznych?

 

 

Źródło: cosmopolitan.com/uk/

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Chyba każda z nas może się utożsami...
Chyba każda z nas może się utożsamić z niektórymi sytuacjami ;) fot.https://www.yehudadevir.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze