Reklama
Reklama

Co możesz odczytać w jego spojrzeniu?

Co możesz odczytać w jego spojrzeniu? Co mówi jego spojrzenie? Fot. Getty Image

Anna Majcher

07lipca2017

Czy chce cię zaciągnąć do łóżka, czy do ołtarza? A może jeszcze coś innego...

Sprawdź, jak długo patrzy 

Długość kontaktu wzrokowego ma wielkie znaczenie. Jeśli patrzy na ciebie, jakbyś była jedyną osobą na świecie (i nikt i nic nie jest w stanie go rozproszyć), gratulacje – chce spędzić z tobą życie. „Gdy skupiasz na kimś wzrok długo i intensywnie, twój organizm zaczyna wydzielać hormon miłości – oksytocynę, co zaostrza potrzebę zbudowania zażyłości”, mówi Tonya Reiman, autorka książki „Potęga mowy ciała”. I nieważne, że akcja toczy się w pubie, a mężczyzna siedzi na drugim końcu baru – jeśli nie spuszcza cię z oczu, jest zainteresowany głębszą relacją. Psycholog Arthur Aron przeprowadził eksperyment na nowojorskim Unwersytecie Stanowym, podczas którego poprosił nieznajomych, by namiętnie przyglądali się sobie przez cztery minuty. Sześć miesięcy później jedna z par nadal nie mogła oderwać od siebie oczu i w konsekwencji poszła ze sobą do ołtarza! 

Obserwuj jego źrenice

Kolejny sposób oceny zainteresowania? Źrenice. Kiedy przebywasz w pomieszczeniu o stałym poziomie oświetlenia (sztuczka w metrze albo dyskotece nie zadziała), zwróć uwagę na centralną część oka partnera: jeśli się rozszerza (mimowolna reakcja na pobudzenie), to żywi do ciebie miłosne uczucia, a przynajmniej coś przypominającego miłość. Jeśli jego źrenice zwężają się lub pozostają niewzruszone, to znak, że jeszcze nie podjął w twojej sprawie decyzji lub nie jest wart twojego zainteresowania.

Zwróć uwagę na trajektorię jego spojrzenia 

Randkujecie od pół roku, a on wciąż patrzy na ciebie tak, jakby chciał cię pożreć? Masz rację, to niekwestionowana oznaka pożądania. Ale wcale nie przekreśla głębszych i poważniejszych zamiarów. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Concordia, w ludzkim mózgu obszar pożądania nakłada się na strefę odpowiedzialną za emocjonalne zaangażowanie. Jakie idą z tego wnioski? Z czysto seksualnych uniesień może rozwinąć się wielka, nieskończona miłość. Chcesz sprawdzić, jak mu do niej daleko? Obserwuj jego oczy natychmiast po przeskanowaniu twojego ciała od stóp do głowy. Gdy płynnie przejdzie do twarzy i obdarzy cię przy tym szczerym uśmiechem, najprawdopodobniej właśnie zadurzył się po uszy. 

l
Reklama

Polecane wideo

Choć Kim ma mnóstwo pieniędzy, dost...
Choć Kim ma mnóstwo pieniędzy, dostęp do stylistek i luksusowych prac projektantów to niestety, ale wiele jej stylizacji nie powala. Są wyjątkowo nieprzemyślane i podkreślają jej niedoskonałości, a nie atuty. Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama