Reklama
Reklama

Stealthing – nowa szokująca forma przemocy seksualnej!

Stealthing – nowa szokująca forma przemocy seksualnej! Fot. iStock

Ada Rusin

28kwietnia2017

Stealthing - coraz częściej praktykowany przez mężczyzn! W ukryciu! Czy jest formą gwałtu?

Jesteśmy zszokowane najnowszym „trendem”, o którym jest głośno od kilku dni w sieci.

Stealthing (stelath to z angielskiego podstęp albo zrobienie czegoś w ukryciu) to uprawianie seksu, podczas którego mężczyzna niepostrzeżenie i w ukryciu zdejmuje prezerwatywę. Ten  szokujący trend propagowany jest przez członków internetowej społeczności, którą nazwano 'stealthing'. Mężczyźni wymieniają się doświadczeniami oraz najlepszymi taktykami na niewidoczne usunięcie prezerwatywy. Swoje zachowanie tłumaczą chęcią rozprzestrzenienia swojego nasienia oraz ideologią męskiej supremacji, która pozwala im na wykorzystywanie przemocy.

 

Oczywiście kobieta jest tego zupełnie nieświadoma, a emocje związane z gwałtem przeżywa dopiero po zbliżeniu, na które zwykle sama wyraziła zgodę. Ale czy to uprawnia do jakichkolwiek wątpliwości, czy to normalny stosunek seksualny czy gwałt? Dla nas odpowiedź jest oczywista! Tym bardziej, że badania wskazują  że 'stealthing' powoduje dokładnie te same konsekwencje co gwałt – utratę godności, poczucie poniżenia, ryzyko ciąży oraz ryzyko choroby przenoszonej drogą płciową.

 

Potwierdza to niedawne orzeczenie sądu najwyższego w Szwajcarii, który uznał ten czyn za gwałt i ukarał mężczyznę. W Polsce stealthing może zostać uznany za gwałt albo wymuszenie czynności seksualnej – w zależności od orzeczenia sprawcy grozi od 2 do 12 lat lub od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Sekret dłuższego orgazmu to odpowie...
Sekret dłuższego orgazmu to odpowiednie nastawienie i bliskość partnerów - a my podpowiadamy, jakie pozycje seksualne pozwolą ci osiągnąć naprawdę wielkie (i długie) O.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze