Reklama
Reklama

Zrób to, a on pokocha cię jeszcze mocniej

Zrób to, a on pokocha cię jeszcze mocniej Zrób to, a on pokocha cię jeszcze mocniej Fot. Getty Image

Anna Majcher

21kwietnia2017

Trochę ryzykowne, ale drobne turbulencje mogą wzmocnić wasz związek. Zaryzykuj!

W twoim życiu pojawił się fantastyczny facet, więc to normalne, że unikasz sytuacji, które mogłyby wystawić waszą świeżo upieczoną miłość na próbę. Nie poruszasz tematów, od których mężczyznom przebiegają ciarki po plecach (bo jeszcze się pokłócicie...). Nie kusisz losu i nie zostawiasz go samego na weekend (pary trzymają się razem...). No i za żadne skarby nie powiesz ukochanemu, jak bardzo zawrócił ci w głowie (przestraszy się i zniknie...). Brzmi dziwnie, ale żeby zbudować stabilny związek, dobrze jest czasem zrobić coś... szokującego. – Drobne wstrząsy ożywiają relację i pomagają lepiej się poznać – uważa terapeutka związków, dr Jennifer Oikle, założycielka strony MySoulmate.com. Oto pięć ryzykownych działań, po których on będzie cię kochał jeszcze bardziej. Obiecujemy! 

Dzwoń do niego rzadziej

Regularne meldunki wzmacniają twoją więź z przyjaciółką, ale, paradoksalnie, mogą oddalić cię od ukochanego – ostrzega psychoterapeutka dr Patricia Covalt, autorka książki „What smart couples know” (O czym wiedzą mądre pary). Mężczyźni sięgają po telefon, jeśli chcą przekazać (lub uzyskać) informację. I tyle. Jeśli dzwonisz, by powiedzieć „cześć”, i snujesz opowieść o dwóch tuzinach spraw, które ci się przytrafiły, żaden facet nie będzie zachwycony. Sorry, wiemy, że twoim zdaniem na tym polega bycie w związku, ale twój ukochany może dojść do wniosku, że się narzucasz. Hej, a może rzeczywiście się narzucasz, skoro dzwonisz raz albo dwa razy w ciągu godziny? – Kobiety czasem wpadają w panikę, kiedy nie mają wieści od partnera – uważa dr Covalt. – Dzwonią więc, by się upewnić, że między nimi nadal wszystko jest OK. Nie rób tego! Lepiej powstrzymaj się od wystukiwania jego numeru przez kilka dni. Kiedy facet zorientuje się, że nie wydzwaniasz, by zdać relację z tego, jak ci mija dzień, zacznie się zastanawiać... jak ci mija dzień. Gdy zadzwoni, by sprawdzić, co porabiasz – będzie bardziej zainteresowany konwersacją. I waszym związkiem.

Nie zgadzaj się z jego opiniami 

Nie chodzi o to, byś głośno protestowała za każdym razem, gdy twój ukochany wypowie zdanie twierdzące. Broń jednak swojej opinii, kiedy nie zgadzasz się z nim w jakiejś kluczowej sprawie – dotyczącej polityki czy zasad moralnych. Wydaje ci się, że skoro nie mówicie jednym głosem, wasz związek jest w stanie zagrożenia? Wręcz przeciwnie! Kiedy nie ukrywasz swoich poglądów i nie przytakujesz facetowi non stop, jesteś dla niego bardziej intrygująca. – Mężczyźni lubią słowne przekomarzanki i pociągają ich kobiety, które są dla nich wyzwaniem – mówi dr Oikle. – Bardziej szanują dziewczynę, jeśli potrafi dotrzymać tempa w dyskusji i pobudza ich do rywalizacji. 

Rób coś swojego...bez niego

Jesteście parą, więc uważasz, że jak najwięcej czasu powinniście spędzać razem. Wieczory, weekendy, wakacje. Brzmi pięknie. W rzeczywistości jednak wpólne spędzanie całego wolnego czasu może spowodować, że wasz związek solidnie na tym ucierpi. – Jeśli zawsze jesteście razem, wkrótce wyczerpią wam się tematy do rozmów i zaczniecie się ze sobą nudzić – ostrzega dr Oikle. – Jest nawet taka teoria psychologiczna, która mówi o tym, że jeśli dwoje ludzi jest ze sobą prawie non stop, przyzwyczajają się do siebie tak bardzo, że obecność tej drugiej osoby już nie wywołuje pozytywnych reakcji. Poza tym... facetowi bardziej podoba się dziewczyna, która ma swoje własne sprawy. Posiadanie swojego własnego życia ma jeszcze jedną zaletę: on będzie cię bardziej cenił. Bo nie oczekujesz, że facet zrobi coś z całym twoim wolnym czasem. Przeciwnie, masz go mało, a mimo to chcesz spędzać go z nim. 

Zacznij rozmowę o waszym związku

Zdanie „Kochanie, musimy porozmawiać” większość facetów przyprawia o palpitacje. Dlatego niektórym kobietom nie przechodzi przez gardło. Wolą przemilczeć to, co
w zachowaniu ukochanego rani je lub niepokoi. Po co wszczynać kłótnie czy ryzykować zyskanie opinii marudy? – Ale unikanie takich rozmów na dłuższą metę nie działa – ostrzega Patricia Covalt. – Twój żal rośnie, problemy nabrzmiewają jak balony i w końcu wybuchniesz. I wtedy dopiero go zszokujesz, bo uderzysz znienacka! – Faceci potrzebują jasnych sytuacji i chcą, żeby ich kobieta była z nimi szczęśliwa, ale nie zawsze wiedzą, jak ją uszczęśliwić – wyjaśnia dr Amodeo. – Jeśli więc powiesz mu, co robi nie tak i jak ma się poprawić, prawdopodobnie skorzysta z szansy.  

Okaż mu swoje uczucia

Jedna z potocznych prawd miłosnych głosi, że bez względu na to, jak bardzo podoba ci się koleś, lepiej udawać, że wcale tak bardzo ci na nim nie zależy. Bo kiedy związek nie wypali, nie będziesz czuła się jak idiotka. – Wiele współczesnych kobiet ukrywa swoje uczucia z obawy przed odrzuceniem – mówi dr Covalt. Ale takie zachowanie może się na tobie zemścić, bo faceci (tak jak i kobiety) lubią przyjmować wyrazy uwielbienia. Poza tym, jeśli ukrywasz swoje uczucia, mężczyzna może pomyśleć, że ci na nim nie zależy, i rozejrzeć się za kobietą, której naprawdę będzie się podobał. Ważne jest jednak, jak okazujesz mu miłość. On chciałby usłyszeć słowa, które sprawią, że poczuje się kimś wyjątkowym. Jednak gdy powiesz słowo za dużo, zacznie panikować. Nasz pomysł: kiedy wychodzicie gdzieś razem, powiedz: „Zawsze tak fajnie się z tobą bawię”. Ale nie ma już potrzeby, byś po randce wysłała mu jeszcze cztery SMS-y, żeby zapewnić go, że miło spędziłaś czas. 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Na wypadek, gdybyś chciała się zain...
Na wypadek, gdybyś chciała się zainspirować na nadchodzące lato... Fot. www.instagram.com/alessandraambrosio/

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama