Reklama
Reklama

Czy jesteś tam wystarczająco „ciasna”?

Czy jesteś tam wystarczająco „ciasna”? Czy jesteś tam wystarczająco „ciasna”? Fot. Getty Image

Anna Majcher

19kwietnia2017

I inne trudne pytania...

OK, wiemy, że jesteś wyluzowana, jeśli chodzi o seks, i nie czerwienisz się, wymawiając słowo „penis” czy „łechtaczka”. Ale prawdopodobnie jest kilka kwestii, których nie poruszasz nawet z najlepszą przyjaciółką. Dlatego poprosiłyśmy ekspertów, by pomogli nam rozwiać najbardziej wstydliwe kobiece rozterki.   

Zmartwienie: „Nie wiem, czy tam na dole jestem wystarczająco ciasna.”

Fakty: Waginy bywają w różnych rozmiarach. Ale różnice między nimi są naprawdę niewielkie! Tak małe, że nie ma powodu do stresu. Jeśli podczas stosunku facet czuje, że ma za dużo miejsca, to pewnie dlatego, że jego penis nie należy do gigantów. Boisz się, że jak będziesz często się kochać, staniesz się luźniejsza? – Wagina jest bardzo elastyczna. Na pewno nie rozciągnie się od tego, że często uprawiasz seks – uspokaja dr Ian Kerner, autor „Jej orgazm najpierw”. Tak naprawdę, jedyna rzecz, która może sprawić, że staniesz się „tam” większa, to urodzenie dziecka.  Jeśli obawiasz się, że jesteś za luźna, kilka razy dziennie trenuj mięśnie Kegla (te, których używasz, gdy powstrzymujesz mocz). Potem zaciskaj je, gdy on jest w środku. Obydwoje poczujecie różnicę. Może nawet przeżyjecie intensywniejszy orgazm. Albo wypróbuj pozycję, w której poczujesz się ciaśniejsza: na łyżeczki. 

Zmartwienie:„On mówi do mnie w łóżku dziwko czy suko. Dziwnie się wtedy czuję.”

Fakty: W scenach erotycznych filmów klasy C (tych, które faceci tak lubią oglądać) często padają wulgarne teksty. Niewykluczone, że to właśnie te dialogi stały się inspiracją dla twojego mężczyzny. Generalnie nie ma w tym nic złego. Niektórzy faceci (i kobiety też) uważają, że mocne słowa podkręcają atmosferę w łóżku. Ale jeśli tobie to nie odpowiada – nie musisz ich słuchać! Zaprotestuj! I zaproponuj coś innego. Na przykład zacznij mówić do niego słowami, które ciebie kręcą. Na pewno odpowie w tym samym tonie. Facetom zależy na tym, by uszczęśliwić kobietę w łóżku. Kiedy twój partner dowie się, że robi coś, czego nie lubisz, na pewno przestanie. No... przynajmniej powinien przestać.

Zmartwienie: „Mam wrażenie, że on nie lubi, gdy pieszczę go oralnie.”

Fakty: Powody, dla których twój facet nie jest entuzjastą takich pieszczot, mogą być dwa. Albo robisz to mechanicznie i to go nudzi. Albo jesteś przy tym tak spięta, że jemu udziela się nerwowy nastrój. Tak czy inaczej, jeśli facet czuje, że nie lubisz brać jego penisa do ust... nie lubi, kiedy bierzesz go do ust. – Okaż entuzjazm, a oral z pewnością sprawi mu przyjemność – uważa Susan Crain Bakos, autorka „Księgi orgazmu”. Jeśli facet zobaczy, że pieszczenie jego męskości ciebie także podnieca, oszaleje z rozkoszy. A tobie spodoba się, że masz nad nim totalną kontrolę! A więc: następnym razem, kiedy będziesz to robić – wzdychaj, jęcz, rzucaj mu namiętne spojrzenia czy po prostu pieść go z prawdziwym zaangażowaniem. Uwierz nam, tym razem reklamacji nie będzie!  

Zmartwienie: „Lubię, kiedy on daje mi klapsy albo ciągnie mnie za włosy w trakcie seksu. Czy to na pewno normalne?”

Fakty: To, że lubisz czasem dostać klapsa, oznacza, że potrafisz bawić się seksem. Ale jest też naukowe wytłumaczenie. Kiedy jesteś podniecona, twój organizm produkuje więcej endorfin, a te sprawiają, że nawet mocniejsze uderzenia odczuwasz jak czułe klepnięcia. Powód, dla którego podoba ci się, gdy on chwyta cię za włosy? – Na skórze twojej głowy jest wiele zakończeń nerwowych. Gdy jesteś podniecona, targanie za włosy sprawia ci przyjemność – tłumaczy dr Kerner. Jeśli jesteś zbyt nieśmiała, żeby poprosić faceta wprost o odrobinę brutalności – pokaż mu, co cię kręci. Delikatnie pociągnij jego włosy, kiedy się całujecie, albo uderz go w tyłek. Pewnie się zrewanżuje.

Zmartwienie: „Czasem robię siusiu w czasie orgazmu.”

Fakty: W trakcie orgazmu wywołanego stymulacją punktu G, wiele kobiet wydziela płyn przypominający mocz. To tzw. kobieca ejakulacja. Próby jej powstrzymania mogą się zakończyć... brakiem orgazmu – mówi dr Ian Kerner. Zresztą po co ją powstrzymywać? Kobiecy wytrysk wiąże się z wyjątkowo intensywną rozkoszą. Jeśli jednak jesteś pewna, że to mocz (takie wpadki czasem się zdarzają, ale rzadko młodym kobietom), tuż przed seksem idź do toalety. A gdy facet będzie to komentował, przypomnij mu, że też wydziela różne płyny :-)

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Czyżby kolejny przystojniak wolał m...
Czyżby kolejny przystojniak wolał mężczyzn? Fot. Getty Image

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama