Reklama
Reklama

Zaskakujące fakty o kobiecych zdradach

Zaskakujące fakty o kobiecych zdradach Zaskakujące fakty o kobiecych zdradach / fot. iStock

Lena Sikor

20kwietnia2017

Naukowcy mają dla nas kilka ciekawych wiadomości

Okazuje się, że zdradzamy z konkretnego powodu i nie możemy liczyć na żadne wymówki. Tak, istnieje wytłumaczenie na wszystko. W niektórych przypadkach - naukowe! Portal Gleeden, poświęcony sprawom pozamałżeńskim, odpowiada na pytanie: co kieruje kobietami podczas zdrady?

#1. Zdrada? Jest w twoim DNA

Podczas ​European Congress of Psychiatry w 2015 roku, seksuolodzy poruszyli temat kilku ciekawych badań: zdrada zapisana jest w naszych genach. Zdradzamy, ponieważ struktury genetyczne dopaminy i oksytocyny (hormony, które odpowiadają za poczucie przyjemności, zaspokojenia i ciekawości) są naruszone. Czy to udane uzasadnienie dla zdrady? Raczej sensowne wyjaśnienie pewnych zachowań...

#2. Czterdziestolatki zdradzają częściej

Według badań przeprowadzonych przez IFOP (Institute Français d'Opinion Publique), najczęściej zdradzają kobiety w wieku powyżej 50 lat (aż do 65 roku życia). Jeśli chodzi o użytkowniczki portalu Gleeden, średni wiek zdradzających kobiet wynosił 36 lat.

#3. I obiecuję, że zdradzę cię... w ciągu dwóch lat

Według badań zleconych przez Gleeden, długość relacji ma wiele wspólnego z dążeniem do zdrady. Kobiety najczęściej decydują się na nią po dwóch latach związku, chociaż 37% respondentek zdarzyło się to dopiero po piątym roku relacji. Dla 19% badanych kobiet wyczynem jest rok wierności, a 12% z nich przetrwało tylko trzy miesiące.

#4. Zdradzamy nawet wtedy, kiedy jesteśmy zakochane

Czy kobieta może zdradzić, jeśli kocha swojego partnera? 57% pytanych pań uważa, że to całkiem możliwe, przynajmniej według ostatnich badań. Wyniki wskazują, że 63% mężczyzn i 51% kobiet nie stroni od zdrady pomimo uczuć.

#5. Nurtujące pytanie: dlaczego kobiety zdradzają?

Przede wszystkim dlatego, że chcą poczuć się pożądane i doceniane (42% odpowiedzi), oraz dlatego, że chcą pozbyć się nudy towarzyszącej życiu w związku (24%). Część kobiet chce zdobywać nowe doświadczenia seksualne (17%), jeszcze inne poszukują nowych przygód (11%), a niektóre pragną odwetu: aż 6% z nas zdradza w ramach zemsty.

#6. Przede wszystkim... romantyzm

I na koniec, zaskakujące odkrycie. Według badań przeprowadzonych przez Gleeden w 2016 roku, mężczyźni najczęściej zdradzają z przypadkowymi kobietami, podczas gdy kobiety decydują się na kogoś, kogo już znają - 49% pytanych pań przyznało się do zdrady z przyjacielem, a 37% z kolegą z pracy. Romantycznie, prawda?

 

Zobacz także: Czy udawany orgazm to oznaka skłonności do zdrady?

 

 

Źródło: cosmopolitan.it

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Zastanawiasz się czy do siebie pasu...
Zastanawiasz się czy do siebie pasujecie? I słusznie, lepiej wiedzieć wcześniej, zanim przepadniesz z kretesem. Jakie macie szanse na poważny związek? Przewidują Astrotwins - światowej sławy astrolożki-bliźniaczki, które doradzają m.in. Beyonce. Fot. Getty Image

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama