Reklama
Reklama

Pozbądź się rutyny w sypialni - twój mężczyzna będzie ci wdzięczny

Pozbądź się rutyny w sypialni - twój mężczyzna będzie ci wdzięczny Pozbądź się rutyny w sypialni - twój mężczyzna będzie ci wdzięczny / fot. Getty

Lena Sikor

20kwietnia2017

8 porad od ekspertów

Jeśli chcesz sprawić, żeby twój ukochany oszalał w sypialni, wymyślne pozycje seksualne to nie wszystko. Pary mogą mieć o wiele bardziej satysfakcjonujący seks, o czym przekonują nas dr Bea Jaffrey - psycholog kliniczny i psychoterapeutka, oraz psychiatra Mary Jo Rapini.

1. Powiedz mu, co cię podnieca

Badania sugerują, że komunikacja w związku ma kluczowe znaczenie dla lepszego seksu. Rozmowy o tym, co lubicie, a czego nie, mogą być cenną wskazówką, abyście dokładnie poznali wasze ciała. Jeśli partner robi coś, co ci się podoba - powiedz, zamiast polegać na niejednoznacznych gestach lub jękach. A jeśli coś idzie nie tak, zasugeruj zmianę i poprowadź w odpowiednim kierunku. Chcesz wypróbować inny kąt penetracji? Zaproponuj to. Jeśli równoczesny orgazm jest waszym celem i jesteście blisko, nie warto rezygnować.

2. Nie bierz wszystkiego na poważnie

W badaniu z 2016 roku (opublikowane w czasopiśmie Sex of Research) naukowcy analizowali odpowiedzi 39000 par heteroseksualnych, które były razem od ponad trzech lat. Satysfakcja seksualna była wyższa wśród tych par, które ujawniły, że potrafią pozytywnie komentować seks oraz otwarcie reagować na kłopotliwe momenty podczas stosunku, traktując je z humorem. Dr Jaffrey zauważa, że takie podejście do seksu jest kluczowe, i dodaje: "Nie traktuj życia zbyt poważnie."

3. Zachowaj spontaniczność

Nawet świetny seks może z czasem stać się monotonny, jeśli do sypialni wkracza rutyna. Ekspert Lodro Rinzler ma poradę, jak podkręcić atmosferę: "Jeśli masz poczucie, że coś nowego może spodobać się tobie lub twojemu partnerowi - np. zmiana pozycji - działaj. Mężczyźni uwielbiają, kiedy kobiety są spontaniczne i pewne siebie w łóżku."

Dr Jaffrey zaleca także zmianę miejsca, aby zapobiec poczuciu "obowiązkowego seksu". "Wypróbuj nowe miejsca na seks - na kanapie, w samochodzie lub na blacie kuchennym. A może wspólny prysznic? Eksperymentuj i baw się dobrze."

4. Pomyśl o grze wstępnej jako o długoterminowym akcie

Dr Jaffrey zauważa, że ​​odpowiedni nastrój jest kluczowy, szczególnie dla kobiet. Dlatego gra wstępna powinna rozpocząć się na długo przed stosunkiem. "Mówię tu o umysłowej grze przedpołudniowej, która dzieje się kilka dni wcześniej, a nie tuż przed seksem. Małe gesty i intymne komentarze są istotne dla odpowiedniego nastroju seksualnego." Dr Jaffrey sugeruje również, aby utrzymywać seksowną komunikację w ciągu dnia.

5. Ćwicz i nie ignoruj zalet witaminy D

Jeśli wątpisz w siłę ćwiczeń, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpuszczenie siłowni w tym roku wpływa na twoje libido. "Ćwiczenia poprawiają krążenie, co obejmuje przepływ krwi do obszaru narządów płciowych, a to zwiększa pragnienie i podnosi nastrój."

A co z witaminą D? "Nawet w lecie nie mamy wystarczającej ilości witaminy D, ponieważ boimy się promieni UV powodujących raka skóry i przedwczesne starzenie się", mówi dr Jaffrey. "Chociaż zbyt duża ilość słońca może być szkodliwa dla skóry, witamina D jest niezbędna do produkcji estrogenów u kobiet i testosteronu u mężczyzn. Zwiększa libido, więc jeśli latem czujesz się bardziej podniecona - znasz powód."

6. Wypróbuj poranny lub popołudniowy seks

Dr Jaffrey zauważa, że głównym powodem niezgodności seksualnej jest sposób, w jaki mężczyźni i kobiety radzą sobie ze stresem w ciągu tygodnia. Mężczyźni uznają seks za sposób na pozbycie się stresu, a kobiety mają ochotę na stosunek, kiedy już są zrelaksowane. W rezultacie, kobiety często lądują w łóżku wykończone, ponieważ ich umysły skupiają się na przygotowaniach do następnego dnia.

Rozwiązanie? "Lepszą alternatywą jest seks w godzinach porannych - obudź się wcześniej i zobacz, co się wydarzy. Poziom testosteronu u mężczyzn jest wyższy o poranku, więc możesz być mile zaskoczona. Inna alternatywa to popołudniowy seks, najlepiej w weekendy. Właśnie wtedy osiągamy optymalny poziom hormonów, odpowiedzialnych za kobiece pragnienia seksualne."

7. Nie bój się mówić

Mamy problem z seksownymi rozmowami w sypialni, a mają one poważny wpływ na nastrój, szczególnie jeśli starasz się ożywić wasze życie seksualne. Mary Jo Rapini sugeruje, że pary powinny wspólnie czytać książki erotyczne, zwłaszcza jeśli chcą popracować nad dirty talk i czuć się w tym pewnie.

8. Wypróbuj gadżety erotyczne i inne akcesoria

Mary Jo Rapini uważa, że warto badać nieznane, aby zwiększyć poziom zadowolenia z seksu. Najlepszy sposób to wspólne przygotowanie sypialni. Możecie więc wybrać się na zakupy do sex shopu i wypróbować wibrator dla par czy jadalne olejki do ciała, ale tak naprawdę wystarczy odpowiednia muzyka jako seksowne tło. "Wprowadźcie masaż jako część waszej gry wstępnej. Wiele par odczuwa wzrost libido po takich pieszczotach", mówi Rapini.

 

 

Źródło: cosmopolitan.in

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Gra wstępna to bardzo istotna część...
Gra wstępna to bardzo istotna część niesamowitego seksu, ale niestety - często o niej zapominamy, albo pomijamy. Oto 4 seksowne porady, dzięki którym powróci ona do waszego życia seksualnego. / wszystkie fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama