Reklama
Reklama

Tyle powinien trwać idealny stosunek!

Tyle powinien trwać idealny stosunek! Tyle powinien trwać idealny stosunek! Fot. Getty Image

Anna Majcher

19marca2017

Czy wy też tyle to robicie?

Czy zdarza ci się myśleć jak często robią to inni i jak długo powinie trwać stosunek? Zamiast snuć domysły, przedstawiamy ci suche fakty!

Firma Lovehoney, która na co dzień zajmuje się produkcją gadżetów erotycznych też zainteresowała się sprawą i postanowiła przeprowadzić porządne badanie. Zaprosiła do niego aż 4,400 osób. I co z niego wyszło? Że średni czas trwania stosunki wynosi średnio 19 minut. Z czego 10 minut pary przeznaczają na grę wstępną a 9 minut na penetrację. 

Co więcej okazało się, że 52% respondentów było zadowolonych z takiego czasu, 19% kobiet i 23% mężczyzn trochę ubolewało nad tak krótkim zbliżeniem - dla nich akt miłosny powinien trwać dłużej. Co według badanych dokładnie powinno trwać dłużej: przystawka czy danie główne, a może oba? Tego w badaniu nie sprawdzono. A szkoda. Inne badania wykazały jeszcze jedną korelację w kwestii długości stosunku - wiek. Okazuje się, że im kochankowie są starsi, tym ich seks jest krótszy.

To dość odmienny wynik od najczęściej przytaczanego badania z 2005 roku, opublikowanego w Journal of Sexual Medicine w którym podano, że średni czas seksu wynosi zaledwie 5,4 minuty (podany bez gry wstępnej).

Czy prezerwatywa przedłuża moment dojścia?

Niektórzy uważają, że seks wydłuża się, gdy mężczyzna korzysta z kondoma. I znów znalazł się chętny, by sprawdzić, czy faktycznie gumka jest wstanie obniżać erekcję poprzez osłabienie wrażliwości na bodźce i ogólne odczucia. Badanie z 2015 roku przeprowadzone na grupie mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat wykazało, że barierą dla erekcji nie jest prezerwatywa ale ogólna dysfunkcja erekcji u konkretnych mężczyzn.
Niezależnie od wszystkiego, dobrze wiedzieć, że dłużej nie znaczy lepiej. W momencie przyjemności, liczby nie mają znaczenia.
Reklama
Reklama

Polecane wideo

Te kosmetyki polecamy!
Fot. instag...
Te kosmetyki polecamy! Fot. instagram.com/chelseabelleeee

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama