Reklama
Reklama

7 znaków, że zerwanie z nim było dobrym posunięciem...

7 znaków, że zerwanie z nim było dobrym posunięciem... 7 znaków, że zerwanie z nim było dobrym posunięciem...FOT. Getty Image

Anna Majcher

20marca2017

Zastanawiasz się, czy dobrze zrobiłaś? Tak, jeśli...

Przychodzą dni kiedy tęsknota za nim zżera od środka. Katujesz się myślami: „Czy dobrze zrobiłam?”, „Może trzeba było inaczej postąpić...”. Zanim wykonasz jakiś ruch, przeczytaj, jakie sygnały świadczą o tym, że postąpiłaś słusznie.

1. Przez większość dni byłaś nieszczęśliwa

Najprawdopodobniej bardzo go kochałaś i prawdopodobnie on kochał ciebie. Ale jeśli czułaś się nieszczęśliwa przez 70-90 procent czasu, całkiem możliwe, że interpretowaliście i okazywaliście sobie miłości w różny sposób. Dlaczego więc miałoby się to zmienić po powrocie do niego? Teraz gdy jesteś sama możesz robić mnóstwo rzeczy, które cię uszczęśliwią i sprawią, że znów będziesz się śmiać. A powrót do niego raczej przeciągnie gehennę. Czasem ludzie nie są kompatybilni niezależnie od tego jak bardzo się kochają.

2. Kłóciliście się na okrągło

Wiem co myślisz: teraz, z perspektywy czasu wasze kłótnie wydają się bez sensu i w wielu kwestiach zachowałabyś się inaczej. Pewnie masz rację. Ale szanse, że znów odtworzycie schemat po kilku miesiącach od powrotu do siebie są ogromne. Bo ich powodem może być różnica w podejściu do życia w najważniejszych dla was kwestiach: czy chcecie mieć dzieci, jak często widywać przyjaciół, czy słuchać rad rodziców, chociaż z nimi nie mieszkacie. 

3. Nie byłaś sobą w jego towarzystwie

Jeśli to był główny powód waszego rozstania, zapomnij o sprawie raz na zawsze. Masz szansę poznać kogoś, kto pokocha ciebie taką, jaka jesteś. Zaakceptuje w 100%. Po co więc oglądać się za siebie. Oczywiście, może pewne rzeczy już przepracowałaś i czujesz się w swojej skórze o niebo lepiej, ale zawsze jest ryzyko, że twój ex celowo lub nie, powie coś lub zrobi, że znów poczujesz się źle sama ze sobą. Nie staraj się zmieniać dla niego. Bądź sobą!  

4. Nie mogliście sobie ufać

Zaufanie działa w dwie strony. Trudno jest odbudować raz utracone. Będzie to wymagało mnóstwa praca: zaangażowania, utwierdzania drugiej osoby w przekonaniu o swojej niewinności, przynoszenia dowodów dobrych intencji. I co gorsze, nigdy nie ma gwarancji, że się pojawi. A miłość bez zaufania nie istnieje. 

5. Ignorowaliście problemy

Niektóre związki mają mocny fundament, które przetrwają każdą burzę. Ale są sprawy, które ignorowane mogą urosnąć do huraganów. Na przykład: ty marzysz o ślubie, on nie. Albo on chciałby mieszkać zagranicą a ty w Polsce. Jeśli nie przegadacie sprawy i nie dojdziecie do współpracy, ten związek znów się posypie. Jeśli któreś z was pójdzie na kompromis, może się okazać, że na dłuższą metę rezygnacja z marzeń doprowadzi do poczucia nieszczęścia i niespełnienia.

6. Pojawił się ktoś nowy na horyzoncie

Zerwanie prowadzi do smutku, które nie trwa długo. Może już pojawił się ktoś fajny, kto jest tobą mocno zainteresowany. Więc zamiast rozgrzebywać rany, zobacz, co wyniknie z nowej znajomości.  

7. Czujesz się szczęśliwa sama ze sobą

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś kto nas kochał, mógł równocześnie ściągać nas w dół. Teraz masz czas na siebie i swoje pasje i czujesz się z tym bardzo OK. Świetnie! Korzystaj z tego!

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Fot. Instagram (@bonpon511)
Fot. Instagram (@bonpon511)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama