Reklama
Reklama

Nie potrafisz zapomnieć o byłym? Oto 3 porady dla ciebie

Nie potrafisz zapomnieć o byłym? Oto 3 porady dla ciebie Nie potrafisz zapomnieć o byłym? Oto 3 porady dla ciebie / fot. Getty

Lena Sikor

18marca2017

Nie daj się wspomnieniom

Dopóki nie zamkniesz wszystkich spraw związanych z poprzednim związkiem, nie rozpoczniesz nowego - a na pewno nie będzie to taka relacja, jaką sobie wymarzyłaś. Problem polega na tym, że czasami nie potrafimy zapomnieć o facetach, z którymi już dawno się rozstałyśmy. Myśli o byłym wciąż nie dają ci spokoju? Podpowiemy, jak się ich pozbyć.

Przede wszystkim - wyjdź do ludzi

Jeśli wydaje ci się, że twój były partner był najlepszym facetem na ziemi - masz rację, wydaje ci się. W rzeczywistości, wokół ciebie jest mnóstwo wartościowych mężczyzn, ale musisz zacząć ich zauważać. Oczywiście, nie powinnaś się spieszyć z początkiem nowej relacji, dopóki ból po rozstaniu nie minie. Jednak poznawanie nowych osób jest zawsze dobrym pomysłem. To nie ma nic wspólnego z uczuciami, po prostu nowe przyjaźnie w twoim życiu pochłaniają więcej uwagi, więc wspomnienia o eks trafiają do pamięci długotrwałej. I nie wydostaną się stamtąd bez twojej pomocy.

Wymyśl negatywny scenariusz

Pozytywny zapewne jest już w twojej głowie - piękne wesele, przytulny dom, synek i córeczka, a ukochany będzie trzymać cię za rękę, dopóki śmierć was nie rozłączy... Doświadczenie już masz, fantazję również, więc kontynuuj. Po pierwszym roku małżeńskiego życia jego miłość do gier na konsoli stanie się uzależnieniem, a ty będziesz poszukiwać pomocy na kobiecym forum. Jego matka wpakuje do ust trzymiesięcznego niemowlęcia kawałek szynki, ponieważ "przecież wychowała swojego syna na porządnego człowieka i wie co ma robić", a potem tknie palcem w twój brzuch i powie, że zdecydowanie powinnaś schudnąć, bo synkowi się na pewno nie podobasz. Przez pięć lat będziesz jedyną osobą pracującą, więc wyżywienie rodziny będzie tylko na twojej głowie, a do tego będziesz musiała wychowywać i dzieci, i beznadziejnego męża. A kiedy on już znajdzie pracę, po pół roku zostawi cię dla młodej sekretarki. Całkiem życiowy scenariusz, niestety. A teraz wymyśl swój.

Naucz się cieszyć samotnością

Samotnością, której czasami tak bardzo nam brakuje. Wyobraź sobie, że wokół ciebie jest pełno kobiet, które wyfrunęły z ciepłego gniazdka rodziców, wyszły za mąż, urodziły dzieci, wychowały je i teraz niańczą wnuki. Zgadnij, o czym marzą? Dokładnie - o chwili tylko dla siebie. Ty masz taką możliwość teraz, a nie w przyszłości, kiedy już będziesz na emeryturze. To również wspaniały wiek, ale musisz się zgodzić, że samotność jako odpoczynek od trosk, a samotność jako całkowita wolność - to dwie zupełnie różne rzeczy.

 

Zobacz także: 5 typów facetów, którzy zdradzają najczęściej

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Fot. instagram.com/tijanac_art
Fot. instagram.com/tijanac_art

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama