Reklama
Reklama

Podczas PMS jesteśmy bardziej atrakcyjne dla facetów!

Podczas PMS jesteśmy bardziej atrakcyjne dla facetów! Podczas PMS jesteśmy bardziej atrakcyjne dla facetów! / fot. Getty

Lena Sikor

11stycznia2017

Pozytywna strona ciężkich dni

Istnieją kobiety, które podczas PMS pozostają kochające i stabilne emocjonalnie - nie mają wahania nastrojów, nie zajadają się masłem orzechowym bezpośrednio ze słoika, nie kłócą się ze swoimi facetami. Takim kobietom zazdrościmy i gratulujemy! Ale w twoim (i w naszym) przypadku zapewne jest inaczej. W tych dniach jesteś niestabilna i nieprzewidywalna, przynajmniej w oczach twojego ukochanego. On prawie zawsze cierpi, ale nie może nic zrobić.

Czas na zaskakujące wnioski! Naukowcy Rafael Wlodarski i Robin Dunbar przedstawili wyniki swoich badań, związanych z cyklem menstruacyjnym u kobiet. Okazuje się, że w tym czasie nie tylko jesteś urocza (i nie zachowujesz się jak ogr, pomimo tego, co mówi twój mężczyzna...), ale jesteś też mistrzynią pocałunków!

Dlaczego kobiety są bardziej atrakcyjne podczas PMS? Dr Craig Roberts (Newcastle University) stwierdził, że twarz kobiety dosłownie zmienia się w fazie owulacji - jest bardziej symetryczna, a skóra staje się promienna. Oprócz tego piersi robią się nabrzmiałe, więc znacznie bardziej podobasz się facetom niż w innych fazach cyklu.

Jeśli twój mężczyzna nadal twierdzi, że jesteś nieznośna podczas PMS, przypomnij mu, że seks pomaga zwalczać uciążliwe objawy - wszystko dzięki endorfinom, wydzielanym podczas stosunku. Najlepszy naturalny lek przeciwbólowy (i najprzyjemniejszy).

I na koniec ciekawostka: faceci również mogą mieć PMS, nazywany Irritable Male Syndrome. Dr Peter Schlegel udowodnił, że mężczyźni cierpią z powodu zmian hormonalnych, ale znacznie mniej systematycznie niż kobiety. W czasie "męskiego" PMS panowie są rozdrażnieni i sfrustrowani.

 

Prawda jest taka, że czasami wystarczy kogoś przytulić, aby powrócił do normalnego stanu - jest to zbawienne i dla ciebie, i dla twojego partnera.

 

 

Źródło: cosmopolitan.it

Reklama
Reklama

Polecane wideo

2016 rok zapamiętamy przede wszystk...
2016 rok zapamiętamy przede wszystkim pod kątem głośnych ślubów, o których mówili wszyscy. Które suknie ślubne polskich i zagranicznych gwiazd na długo zapadną nam w pamięć? 

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama