Reklama
Reklama

Bad boy vs grzeczny chłopiec - kogo wybierają kobiety?

Bad boy vs grzeczny chłopiec - kogo wybierają kobiety? Bad boy vs grzeczny chłopiec - kogo wybierają kobiety? / fot. Instagram (www.instagram.com/zacefron/)

Lena Sikor

27grudnia2016

Niespodziewane wnioski!

Czy również uważasz (tak jak my), że zawsze wybieramy niegrzecznych chłopców, marząc o niedostępnym, wyniosłym i nieco aroganckim macho? Nieprawda! Okazuje się, że nasza sympatia jest bezpośrednio zależna od pozytywnych cech mężczyzny.

 

Zobacz także: Czy twój znak zodiaku ma szansę na miłość w 2017 roku? Przekonaj się!

 

"Fenomen grzecznego chłopca" od dawna interesuje zachodnich naukowców, którzy zgromadzili zaskakujące dane. Przypomnijmy, że w tym przypadku mówimy o miłym facecie, który jest życzliwy, odpowiedzialny, nie ma skłonności do konfliktów, posiada zdolność do empatii i wykazuje troskę o innych ludzi.

Amerykańscy psychologowie Geoffrey Urbaniak i Peter Killman przeprowadzili ciekawy eksperyment. Na pewnym portalu randkowym stworzyli trzy fikcyjne profile młodych mężczyzn, oznaczając ich jako "grzeczny chłopiec", "neutralny mężczyzna" i "twardziel".

Każdy profil stworzył wizję "prawdziwego mężczyzny", opierając się na kilku cechach. W przypadku "grzecznego chłopca" postawiono na dobrego, uprzejmego, świadomego swoich uczuć faceta, dalekiego od wizerunku macho, takiego, który w pierwszej kolejności dba o uczucia swojej partnerki. "Neutralny mężczyzna" to ktoś, kto doskonale wie, czego chce i jak to osiągnąć - okazuje zainteresowanie wobec potrzeb partnerki i potrafi ją zadowolić. Wreszcie, "twardziel" wie, czego chce, wie, jak to osiągnąć, kontroluje wszystko, co dzieje się w jego życiu i nie lubi zbytniej czułości.

Następnie studentki - uczestniczki eksperymentu - zostały poproszone o ocenę wszystkich trzech profili i o wybranie mężczyzny, z którym poszłyby na randkę. Wyniki zaskoczyły samych naukowców - "miłego" faceta wybierano dwukrotnie częściej niż "neutralnego", i aż 8 razy częściej niż "twardziela". Co więcej, ten wybór nie był zależny od wizualnej atrakcyjności kandydatów.

Według kobiet, które brały udział w badaniu, "grzeczny chłopiec" jest zdecydowanie bardziej obiecujący jako potencjalny narzeczony, stały partner lub przynajmniej platoniczny przyjaciel, ale zupełnie nie nadaje się do przelotnego romansu.

Amerykańscy psychologowie Norman Li i Douglas Kenrick doszli do podobnych wniosków. Rozważając przelotny romans, kobiety zwracają uwagę głównie na atrakcyjność partnera. Ale jeśli chodzi o relacje długoterminowe, życzliwość i sympatia mężczyzny są dla nas ważniejsze niż jego atrakcyjność i status.

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeśli nadal nie czujesz klimatu Świ...
Jeśli nadal nie czujesz klimatu Świąt, oni z pewnością pomogą ci przypomnieć, że ten okres może być bardzo sexy. Zobacz, jak najprzystojniejsi aktorzy prezentują się w strojach Świętego Mikołaja. 

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama