Reklama
Reklama

Czy warto dać drugą szansę facetowi, który zdradził?

Czy warto dać drugą szansę facetowi, który zdradził? Czy warto dać drugą szansę zdrajcy?/ fot. Getty

Marysia Widawska

28września2016

"Kto raz zdradził, będzie zdradzał zawsze"?

Dowiedziałaś się, że twój facet cię zdradził. Być może raz, a może wiele razy. Jesteś zawiedziona, wściekła, nienawidzisz go, ale wciąż kochasz, bo tyle przeżyliście razem. Co robić? Wyrzucić go z hukiem ze swojego życia czy dać mu szansę? 

 

Zobacz także: Teksty, po których poznasz, że facet zdradza

 

Pewnie nie raz słyszałaś, że "kto raz zdradził, będzie zdradzał zawsze". Czy rzeczywiście zawsze?

"Ludzie, którzy mówią, że zdrajca się nie zmieni, nigdy nie czuli tego strasznego poczucia winy, które pojawia się, gdy zdasz sobie sprawę, jak straszny błąd popełniłeś tym one night standem lub romansem", mówi Tammy Nelson, terapeuta par i autor książki "The New Monogamy: Redefining Your Relationship After Infidelity".

Może zamiast od razu go wyrzucać, warto wysłuchać, co ma do powiedzenia i jak bardzo jest mu przykro. No dobra. Wszystko pięknie, ale skąd masz mieć pewność, że ten żal nie jest chwilowy i zaraz nie minie? Albo że facet notorycznie będzie cię zdradzał, a potem kupował prezenty na przeprosiny?

 

Zobacz także: Miałam romans z żonatym facetem

 

"Jeśli zdrajca może wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co się stało, zwykle po wielu indywidualnych spotkaniach i terapii par, zazwyczaj pozostają wierni", mówi terapeuta z Los Angeles, Carin Goldstein

Co powinnaś zrobić? To, co czujesz. Tak, wiem, łatwo powiedzieć. Jeśli czujesz, że nie dasz rady, ciągle myślisz o tej zdradzie i możesz już patrzeć na tego faceta, może nie warto na siłę tego ciągnąć. Ale jeśli czujesz, że jesteś w stanie wybaczyć i nie wypominać tej zdrady przy każdej kłótni, warto spróbować. Niech facet o ciebie zawalczy, może pomyślcie o terapii par?

Przygotuj się na to, że odbudowa związku może być bardzo ciężką pracą, ale nie znaczy to, że nie ma prawa się udać. Po prostu musicie zasypać to, co się stało i postawić nowe, mocne fundamenty. 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Chris Martin i Gwyneth Paltrow
Chris Martin i Gwyneth Paltrow

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama