Reklama
Reklama

Jakich błędów nie powinnaś popełniać, jeśli właśnie planujesz swój pierwszy raz?

Jakich błędów nie powinnaś popełniać, jeśli właśnie planujesz swój pierwszy raz? Jakich błędów nie powinnaś popełniać, jeśli właśnie planujesz swój pierwszy raz?/fot.Thinkstock

Justyna Sałkowska

27czerwca2016

Pierwszy raz powinien być niezapomnianym przeżyciem! Sprawdź, czego musisz unikać! :)

Stało się – spotkałaś faceta swoich marzeń i zdecydowałaś, że to właśnie z nim chcesz przeżyć swój pierwszy raz. Koleżanki naopowiadały ci, że to boli, że leci krew, albo wręcz przeciwnie, że wszystko jest super przyjemne? Rozwiejemy twoje wątpliwości. Dowiedz się, jakich błędów nie powinnaś popełniać.

 

Jak wygląda pierwszy raz?

 

Koleżanka dość plastycznie opowiedziała ci o swoim pierwszym razie i teraz kolana trzęsą ci się ze strachu? Niepotrzebnie :) Pamiętaj, że to bardzo indywidualna kwestia i to, że ją cokolwiek bolało, wcale nie oznacza, że w twoim przypadku musi być podobnie. Chociaż bądź przygotowana na to, że może.

 

Podobnie jest, jeśli chodzi o ewentualne doznania. Nie oczekuj, że świat osunie się spod twych nóg, a wszystko zamigocze na różowo :) Znowu – może być różnie. Dla jednych pierwszy raz będzie przyjemny, dla innych nie.

 

Pierwszy raz u ginekologa

 

Jeśli zamierzasz po raz pierwszy kochać się ze swoim partnerem, wcześniej odwiedź ginekologa i sprawdź, czy z twoim zdrowiem jest wszystko w porządku. Zapytaj go też o najlepszą w twoim przypadku formę antykoncepcji. Unikasz wizyt u tego lekarza jak ognia? To duży błąd, zwłaszcza gdy masz w planach inicjację seksualną.

 

Jakie prezerwatywy na pierwszy raz?

 

Wstydzisz się porozmawiać z facetem o tym, w jaki sposób zabezpieczycie się przed ciążą? W takim razie zastanów się, czy w ogóle jesteś gotowa na seks. Nieważne na jaką metodę antykoncepcji ostatecznie się zdecydowaliście, zadbajcie o to, by produkt pochodził ze sprawdzonego źródła, najlepiej z apteki i przeczytajcie wcześniej dokładnie ulotkę producenta.

 

Na pierwszy raz może wam się przydać nawilżający lubrykant, zwłaszcza jeśli będziesz spięta. Uwaga – wcześniej sprawdźcie czy możecie go użyć w duecie z prezerwatywą. Pamiętajcie też, że nie ma antykoncepcji, która w 100% zabezpiecza przed ciążą.

 

Co zrobić, żeby pierwszy raz nie bolał?

 

Pewnie ci się nie spodoba to co teraz napiszemy, ale niestety nie ma na to uniwersalnej recepty. Przede wszystkim, postaraj się rozluźnić. Czego powinnaś unikać:

 

# Uprawiania seksu w przypadkowych miejscach. Serio...Pierwszy raz z rodzicami za ścianą? To kiepski pomysł.

 

# Pośpiechu. Dłuższa gra wstępna sprawi, że będziesz nieco mniej spięta. W końcu nikt was nie goni prawda?

 

# Braku zabezpieczenia. Powtórzymy się, ale zadbajcie o antykoncepcję! Nie chcesz chyba cały czas myśleć tylko o możliwości zajścia w ciążę? To źródło dodatkowego stresu, co może sprawić, że seks będzie po prostu bolesny.

 

# Kiepskiej atmosfery. Poświęćcie kilka minut na przygotowanie pokoju: zapalcie świece, zmieńcie pościel na nową, włączcie nastrojową muzykę. Pierwszy raz to w końcu wyjątkowa chwila.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

W filmach sceny seksu pod prysznice...
W filmach sceny seksu pod prysznicem są zwykle szczytem erotyzmu, ale w praktyce nie zawsze jest tak łatwo. Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, i odświeżyć się w upalne dni, sprawdź 5 idealnych pozycji dla seksu w wannie i pod prysznicem!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama