Reklama
Reklama

Rozwiązanie konkursu: "Ciałoterapia"

Rozwiązanie konkursu: "Ciałoterapia" fot. materiały prasowe i iStock

Anna Mierzejewska

29sierpnia2018

Kto zwyciężył w naszym konkursie? Sprawdźcie!

W związku z premierą książki "Ciałoterapia" autorstwa Dr Katarzyny Jasiewicz zorganizowałyśmy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania były aż trzy egzemplarze. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace konkursowe! Jesteście niesamowite! Żałujemy, że ta wyjątkowa książka nie może trafić do każdej z Was...

 

Mimo to, bardzo zachęcamy do jej zakupu, przeczytania i wcielenia porad w niej zawartych w życie! Warto!

 

 

Laureatki zostały poinformowane o wygranej drogą mailową.

 

Oto one! Gratulujemy!

 

1. Katarzyna K. 

2. Magdalena M.

3. Maria Sz. 

 

 

Książka CIAŁOTERAPIA jest pierwszym etapem edukacyjnej kampanii społecznej, którą powołała do życia autorka, a której celem jest zachęcenie kobiet do większej uważności i większej dbałości o zdrowie i swoje ciało. Niestety kobiety w pierwszej kolejności myślą o innych: o dzieciach, mężu, obiedzie, a dopiero na samym końcu o sobie. O siebie też dbają bardziej powierzchownie, walczą ze zbędnymi kilogramami, zmarszczkami etc., ale zapominają o ciele. Co gorsze wiele z nich nie akceptuje siebie, a to z akceptacji wynika troska  o swoje ciało.

 

CIAŁOTERAPIA została napisana po to, aby kobiety lepiej poznały swoje ciało oraz zasady jego prawidłowego funkcjonowania, żeby dzięki temu zaczęły je akceptować, a przede wszystkim zaczęły o nie dbać. Bo po co nam zgrabne pośladki, albo „wyprasowana” twarz, gdy mamy nieprzyjemne dolegliwości, które obniżają nasz komfort życia (jak np. wysiłkowe nietrzymanie moczu), które co gorsze mogą prowadzić do poważnych  chorób. Ponieważ dr Katarzyna Jasiewicz w swoim gabinecie spotyka wiele cierpiących kobiet, które na stan swojego ciała zapracowały sobie własnym, często nierozsądnym postępowaniem, wynikającym z niewiedzy, zdecydowała się na rozpoczęcie akcji społecznej, której celem jest edukowanie kobiet jak dbać o siebie, by cieszyć się zdrowiem oraz jak przekazywać wiedzę córkom, żeby już od najmłodszych lat nie szkodziły swojemu ciału, świadomie aprobowały zachodzące w nim zmiany, oraz w pełni akceptowały swoje ciało.

 

Książka w całości poświęcona jest najintymniejszym częściom ciała, które w wielu środowiskach stanowią tematy tabu, a mianowicie miednicy i brzuchowi. Przystępnie wyjaśnia jak działają obie części ciała, co im szkodzi, co pomaga, w jaki sposób kobiety będąc nieświadome swojego ciała robią mu krzywdę (np. wybierając złe siodełko rowerowe, czy uprawiając efektywne dla figury, ale szkodliwe dla miednicy sporty – gimnastyka na trampolinach, albo niewłaściwie uprawiając tak popularne dziś bieganie etc.), jak z powodu swojej niewiedzy robią krzywdę swoim dzieciom (przygodę z nocnikiem najwcześniej zaczynamy w wieku 2 lat – autorka na kanapie może wytłumaczyć dlaczego), czy dlaczego brzuch i miednica są tak ważne dla zdrowia kobiety (bo np. mają wpływ na prawidłową postawę etc.) etc. To tylko wybrane tematy poruszone w książce, która jest skarbnicą wiedzy o kobiecym ciele i prozdrowotnych praktykach, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

Wystający brzuch i boczki to zmora...
Wystający brzuch i boczki to zmora niejednej kobiety. Ciężko jest zgubić tkankę tłuszczową z brzucha, zwłaszcza jeśli przez miesiące czy nawet lata nie robiło się nic w kierunku wzmocnienia mięśni brzucha czy zwiększenia aktywności fizycznej. Dlatego tym ciężej zabrać się do regularnych ćwiczeń i zdrowego odżywiania, a bez tego trudno o zgubienie tłuszczyka z brzucha... Ale nie jest to niemożliwe! Oto 4 proste zmiany, które powinnaś wprowadzić do swojego życia, żeby zauważyć widoczne efekty w wyglądzie swojego brzucha.   Wszystkie zdjęcia: iStock/Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama