Reklama
Reklama

Weź udział w konkursie i wygraj książkową nowość - "Ciałoterapia"

Weź udział w konkursie i wygraj książkową nowość - "Ciałoterapia" fot. materiały prasowe + iStock

Anna Mierzejewska

24sierpnia2018

Dr Katarzyna Jasiewicz przeprowadzi Cię przez tajniki dbania o najczulsze punkty twojego ciała!

Najważniejsze jesteśmy my - nasza dusza i ciało. Musimy dbać o siebie, jeśli chcemy być szczęśliwe. I choć jesteśmy tego świadome, często nie wiemy, od czego zacząć albo jak dbać o siebie właściwie. 

 

Z pomocą przyszła dr Katarzyna Jasiewicz, której książka "Ciałoterapia" właśnie trafiła na rynek! W związku z tym mamy do rozdania aż trzy egzemplarze, prosto z drukarni. Co musicie zrobić, aby wygrać jeden z nich?

 

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: W jaki sposób dbasz o siebie na co dzień? Co jest dla ciebie absolutnie niezbędne? Wymień jeden element i uzasadnij swoją odpowiedź. 

 

Przygotowany odpowiedź wyślijcie do nas na adres cosmo.online@cosmo.pl. Czekamy do wtorku 28. sierpnia, do 23:59:59. 

 

POWODZENIA!

 

Regulamin znajdziecie TUTAJ. 

 

 

 

 

Książka CIAŁOTERAPIA jest pierwszym etapem edukacyjnej kampanii społecznej, którą powołała do życia autorka, a której celem jest zachęcenie kobiet do większej uważności i większej dbałości o zdrowie i swoje ciało. Niestety kobiety w pierwszej kolejności myślą o innych: o dzieciach, mężu, obiedzie, a dopiero na samym końcu o sobie. O siebie też dbają bardziej powierzchownie, walczą ze zbędnymi kilogramami, zmarszczkami etc., ale zapominają o ciele. Co gorsze wiele z nich nie akceptuje siebie, a to z akceptacji wynika troska  o swoje ciało.

 

CIAŁOTERAPIA została napisana po to, aby kobiety lepiej poznały swoje ciało oraz zasady jego prawidłowego funkcjonowania, żeby dzięki temu zaczęły je akceptować, a przede wszystkim zaczęły o nie dbać. Bo po co nam zgrabne pośladki, albo „wyprasowana” twarz, gdy mamy nieprzyjemne dolegliwości, które obniżają nasz komfort życia (jak np. wysiłkowe nietrzymanie moczu), które co gorsze mogą prowadzić do poważnych  chorób. Ponieważ dr Katarzyna Jasiewicz w swoim gabinecie spotyka wiele cierpiących kobiet, które na stan swojego ciała zapracowały sobie własnym, często nierozsądnym postępowaniem, wynikającym z niewiedzy, zdecydowała się na rozpoczęcie akcji społecznej, której celem jest edukowanie kobiet jak dbać o siebie, by cieszyć się zdrowiem oraz jak przekazywać wiedzę córkom, żeby już od najmłodszych lat nie szkodziły swojemu ciału, świadomie aprobowały zachodzące w nim zmiany, oraz w pełni akceptowały swoje ciało.

 

Książka w całości poświęcona jest najintymniejszym częściom ciała, które w wielu środowiskach stanowią tematy tabu, a mianowicie miednicy i brzuchowi. Przystępnie wyjaśnia jak działają obie części ciała, co im szkodzi, co pomaga, w jaki sposób kobiety będąc nieświadome swojego ciała robią mu krzywdę (np. wybierając złe siodełko rowerowe, czy uprawiając efektywne dla figury, ale szkodliwe dla miednicy sporty – gimnastyka na trampolinach, albo niewłaściwie uprawiając tak popularne dziś bieganie etc.), jak z powodu swojej niewiedzy robią krzywdę swoim dzieciom (przygodę z nocnikiem najwcześniej zaczynamy w wieku 2 lat – autorka na kanapie może wytłumaczyć dlaczego), czy dlaczego brzuch i miednica są tak ważne dla zdrowia kobiety (bo np. mają wpływ na prawidłową postawę etc.) etc. To tylko wybrane tematy poruszone w książce, która jest skarbnicą wiedzy o kobiecym ciele i prozdrowotnych praktykach, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Większość ludzi trwa w przeświadcze...
Większość ludzi trwa w przeświadczeniu o tym, że im mniejszą wartość pokazuje waga, tym wyglądamy lepiej. Nie mówimy oczywiście o skrajnych przypadkach, np. takich jak sylwetki osób, które walczą z anoreksją czy innymi zaburzeniami odżywiania. Wiele kobiet ogranicza jedzenie w obawie przed tym, że każdy dodatkowy kilogram w nieestetyczny sposób uwidoczni się w jej figurze. Ale te zdjęcia dobitnie udowadniają, że waga to tylko cyferki!   Fot. Instagram@kelseywells

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama