Reklama
Reklama

Jak przetrwać chaotyczne zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, które wszystko wywróci do góry nogami?

Jak przetrwać chaotyczne zaćmienia Księżyca w Koziorożcu, które wszystko wywróci do góry nogami? fot. Getty Images

Paulina Szestowicka

11lipca2019

Poznaj wpływ Południowego i Północnego Węzła Księżycowego na twoje życie. Nie będzie wcale tak źle, naprawdę!

Tegoroczny lipiec da nam trochę w kość. Zaćmienie Słońca jest już za nami, ale jego skutki będziemy jeszcze długo odczuwać (przeczytaj: To najważniejsze wydarzenie astrologiczne w tym roku. Wydarzenia wyznaczą kierunek na kolejne lata). Teraz musimy przygotować się na częściowe zaćmienie Księżyca

Północny i Południowy Węzeł Księżycowy jest związany z naszą karmą i przeznaczeniem, dlatego w trakcie zaćmienia powinniśmy się spodziewać punktów zwrotnych w naszym życiu. To dynamiczny moment, który może być dla nas wyczerpujący emocjonalnie. Dlatego to dobry czas, żeby medytować, odpoczywać i ćwiczyć cierpliwość.

Przygotuj się, że informacje, które do ciebie dotrą, mogą cię naprawdę zaskoczyć. Musisz jednak pamiętać, że nie wszystko będzie dotyczyć świata zewnętrznego. Może być tak, że dowiesz się czegoś o sobie, z czego dotychczas nie zdawałaś sobie sprawy lub po prostu nie chciałaś tego zobaczyć. Natomiast jeżeli chodzi o innych ludzi, bądź przygotowana na to, że możesz zmienić zdanie na temat bliskich osób, które cię otaczają. Być może twój szef, którego dotychczas nie doceniałaś, zyska w twoich oczach?  

W trakcie zaćmienia nie możesz kurczowo trzymać się swoich przekonań. Powinnaś być otwarta na nowe rzeczy, co pozwoli ci bezboleśnie przejść przez zmiany. Nie masz wpływu na to, co przygotował ci los, ale masz wpływ na to, jak to przeżyjesz. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o Węzłach Księżycowych

Północny i Południowy Węzeł Księżycowych zawsze są naprzeciwko siebie i potrzebują około 19 lat, żeby przejść przez wszystkie fazy zodiaku. Po każdym pełnym cyklu, który nazywa się powrotem Węzłów, pojawiają się w twoim życiu te same kwestie do rozstrzygnięcia, ale w związku z tym, że jesteś starsza i mądrzejsza, przechodzisz przez ten czas inaczej.

Cofnij się o 19 lat i przypomnij sobie, co wtedy robiłaś. Jakie życiowe decyzje musiałaś wtedy podejmować? Zobacz, jak bardzo od tamtego czasu twoje życie się zmieniło! Zastanów się, czy kierunek, który obrało twoje życie, ci się podoba. Teraz pomyśl, jak ma wyglądać kolejnych 19 lat. Nie wiesz? Nie szkodzi. Bądź uczciwa wobec siebie i daj sobie przestrzeń na marzenia, ambicje, ale też spontaniczność. Nie zaplanujesz wszystkiego, ale na pewno powinnaś być wobec siebie życzliwa. 

Zaćmienia zawsze "pytają" nas, czy żyjemy w zgodzie ze sobą i "popychają" nas ku naszemu przeznaczeniu. Węzeł Południowy uwalnia nas od starej karmy, a Węzeł Północny otwiera przez nami nowe możliwości. W astrologii wedyjskiej Węzły są nazywane Głową i Ogonem Smoka. I tak też powinnaś sobie to wizualizować - z jednej strony masz rzeczy, które powinnaś zostawić, a z drugiej nowe, na które powinnaś się przygotować. 

Jak możesz poradzić sobie z lipcowym zaćmieniem Księżyca w Koziorożcu? 

Przede wszystkim musisz zrozumieć energię tej fazy zodiaku. Koziorożec to silna, poważna energia, która przypomina nam o odpowiedzialności, obowiązkach, ale też oczekiwaniach bliskich wobec nas. Na pierwszy plan mogą wysunąć się kwestie materialne, ale to nie znaczy, że masz zaniedbać swoje emocjonalne potrzeby. Zastanów się, czy twoje finanse są uporządkowane, czy w pracy wywiązujesz się ze swoich obowiązków.

Pomyśl, czy tak naprawdę "ogarniasz życie". Jeżeli masz wrażenie, że ciążą na tobie nieprzyjemne obowiązki, zastanów się, jak się możesz od nich uwolnić. Może zamiast nich wyrobisz w sobie pozytywne nawyki, które przełożą się na twoją efektywność, zdrowie i dobre samopoczucie? Przestań się miotać i wyznacz obszary, w których chcesz się bardziej realizować. Teraz jest dobry moment, żeby być uczciwą wobec siebie. 

W trakcie zaćmienia Księżyca Merkury będzie w retrogradacji (przeczytaj: Merkury znowu retrograduje. Jak obrócić to na swoją korzyść?). To nic nie ułatwi. Nawet wręcz przeciwnie - wszystko może się opóźniać i komplikować. Ale nie zniechęcaj się! Faza Koziorożca będzie uparcie "pytać cię" do czego zmierzasz i czy umiesz wyciągnąć wnioski z przeszłości. To jak "egzamin z dojrzałości" - na nowo będziesz musiała zdefiniować co oznacza dla ciebie dom i kariera. Bycie dorosłym to umiejętność radzenia sobie z emocjami, pilnowania swoich granic, ale też dbania o relacje z bliskimi oraz zabezpieczenie finansowe. 

Zastanów się, czy na pewno wszystko robisz z pełnym zaangażowaniem i odczuwasz satysfakcję z życia. Jednocześnie nie wywieraj na sobie presji - bądź cierpliwa, pełna miłości i zrozumienia. Jeżeli masz cokolwiek zmienić w swoim życiu, musisz być o tym przekonana i mieć do siebie zaufanie. 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama