Reklama
Reklama

Czujesz, że Merkury retrograduje. Ale czy wiesz, jak wpływa na ciebie ma Chrion w ruchu wstecznym?

Czujesz, że Merkury retrograduje. Ale czy wiesz, jak wpływa na ciebie ma Chrion w ruchu wstecznym? fot. Getty Images

Paulina Szestowicka

09lipca2019

Będzie przebywać w znaku Barana aż do grudnia. To nie będzie łatwy czas, ale może być bardzo owocny.

Merkury jest w pozornym ruchu wstecznym (możesz przeczytać o tym więcej w tym artykule: Merkury znowu retrograduje. Jak obrócić to na swoją korzyść?).

Podobną drogę odbywa teraz Chiron. Planetoida od 8 lipca przebywa w znaku Barana i pozostanie w tej fazie aż do 12 grudnia. 

W astrologii Chiron jest związany archetypowo ze "Zranionym Uzdrowicielem". Jako nauczyciel sztuki uzdrawiania wyobrażany jest pod postacią centaura cierpiącego z powodu rany, która nigdy się nie goi. W związku z tym, że nie potrafił wygoić własnej radny, uzdrawiał i pomagał innym. Nie powinniśmy myśleć, że jego postawa reprezentuje poświęcenie i oddanie. Musimy go postrzegać w kategoriach głębokiego zrozumienia i empatii.

Chiron wpływa na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne, ale też emocje i duchowość. W naszych horoskopach reprezentuje wewnętrzne rany, które będziemy leczyć w naszym obecnym wcieleniu. Jego umiejscowienie w kosmogramie pokazuje miejsce, które jest wyjątkowo wrażliwe i bolesne. Ale dzięki niemu też wiemy, w jakich dziedzinach możemy pomóc innym ludziom. 

Chiron w retrogradacji 

Jeżeli intuicja podpowiada ci, że pozorny ruch wsteczny Chriona nie przyniesie nic dobrego, niestety masz rację. Właśnie w tym czasie wychodzą na wierzch nasze najbardziej bolesne przeżycia, a stare rany wydają się znowu świeże i bardzo bolesne - to zdecydowanie nie jest czas, w którym się zabliźniają i goją. 

W najbliższych tygodniach poczujesz, że zła karma do ciebie wraca, wrócą lęki związane z porzuceniem, a traumy przybiorą na sile. Nie brzmi to pozytywnie, ale musisz pamiętać, że w astrologii wszystko ma swoją ciemną i jasną stronę. Jak najlepiej wykorzystać wsteczną podróż Chirona?

Zwracaj uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Możesz mieć wrażenie, że kontakt z ludźmi jest dla ciebie bardzo trudny, ale właśnie o to chodzi w tym procesie. Nie przejdziesz zmiany, nie wiedząc, czego ma ona dotyczyć, a to właśnie przychodzi nam najtrudniej - przeżycie i wyciągnięcie wniosków z bolesnych spraw. 

Do grudnia bardziej niż kiedykolwiek masz dostęp do swojej podświadomości. Nie bój się na nowo przyjrzeć trudnym sprawom - masz szansę ocenić je na nowo i podjąć decyzje, które nadadzą twojemu życiu inny kierunek.

Jeżeli od dawna czujesz, że potrzebujesz rozpocząć terapię, właśnie teraz jest dobry czas, żeby zapisać się na pierwszą wizytę. 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama