Reklama
Reklama

Zmiana pracy? Chcesz się przebranżowić? Zrób to zgodnie ze znakiem zodiaku

Zmiana pracy? Chcesz się przebranżowić? Zrób to zgodnie ze znakiem zodiaku fot. Getty Images

Jeżeli szukasz pomysłu na karierę, ponieważ nie do końca wiesz, czym powinnaś zajmować się w życiu - sprawdź horoskop zawodowy.

Jeśli kiedykolwiek siedziałaś przy swoim biurku, myśląc: „Uh, nie znoszę tego”, możesz iść o krok dalej i zacząć obwiniać swoją datę urodzin. Ale po co? Lepiej pomyśl, że twój znak zodiaku ma wpływ na twoją karierę tak samo jak na miłość, rodzinę.

Dlatego warto wybrać zawód, który będzie zgodny z twoimi predyspozycjami. Kelli Fox z TheAstrologer.com tłumaczy, jakim jesteś pracownikiem, co sprawia, że ​​dobrze radzisz sobie w środowisku pracy i oczywiście, jaka ścieżka kariery jest dla ciebie najlepsza. 

fot. Getty Images

Horoskop zawodowy dla wszystkich znaków zodiaku 

Baran, Byk, Bliźnięta

Baran jest urodzonym przywódcą, dlatego łatwo jest mu być szefem. Osoby spod tego znaku nie są łatwymi pracownikami, ponieważ szybko się męczą wykonywaniem poleceń. Barany powinny pracować nad sposobem komunikacji, ponieważ to nie jest ich mocna sprawa. Mają też tendencję do rozpoczynania wielu projektów na raz i zdarza się, że wielu nie kończą. Ale jeżeli chodzi o odważne pomysły, nie mają dla siebie równych. Baran doskonale odnajdzie się w zawodzie, w którym można konkurować z innymi: trener osobisty, sportowiec. Ale też będzie się realizować w zarządzaniu. I oczywiście na stanowisku dyrektorskim. Tylko pamiętaj, że twoi pracownicy czasami potrzebują wsparcia. 

Byk jest doskonałym pracownikiem, ponieważ jest bardzo praktyczny i myśli racjonalnie. Takie osoby są zarówno dobrymi obserwatorami, jak i liderami. Umiesz zarządzać grupą ludzi, ale też jesteś dobry w pracy jako część zespołu. Potrafisz się poświęcić dla projektu. Zdarza się, że jesteś uparty, dlatego pracuj nad umiejętnością dostosowywania się. Odnajdziesz się w pracy architekta zieleni, ogrodnika, właściciela kwiaciarni lub sklepu spożywczego. Dobrym pomysłem jest też kariera w bankowości i finansach. 

Bliźnięta lubią pracę w dynamicznych środowiskach, które są bardzo różnorodne i umożliwiają częste interakcje z innymi ludźmi, ale też wykorzystywanie nowoczesnych aplikacji. Szybko się nudzisz, więc powinnaś mieć dużo zadań do wykonania. Twój wymarzony zawód jest związany z przekazywaniem informacji, nadążaniem za nowościami, nauczaniem. Zarządzanie projektami i zespołami jest dla ciebie bułką z masłem. Dobrze odnajdziesz się też w PR i reklamie. 

Rak, Lew, Panna

Rak łatwo radzi sobie z ponoszeniem odpowiedzialności. Takie osoby są opiekuńcze nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Lubią doradzać i rozwiązywać problemy oraz dbać o to, żeby wszyscy byli szczęśliwi. Musisz widzieć, jakie wyniki przynosi twoja praca, bo inaczej się zniechęcasz. Istotna jest dla ciebie codzienna porcja motywacji od menadżera. Będziesz dobrą opiekunką dzieci, ale też pracownikiem socjalnym. Odnajdziesz się w dziale kadr, szkole i opiece zdrowotnej. Dużą przyjemność sprawi ci też praca dietetyka. 

Lwy uwielbiają być w centrum zainteresowania i doceniane za to, że najlepiej ze wszystkich wykonują swoje zadania. Niepodważalną zaletą Lwa jest to, że jest naprawdę dobrym liderem i potrafi dbać o swoich podwładnych. Oczywiście, bywają też bardzo wymagające, dlatego nie raz słyszą narzekania od pracowników, ale koniec końców i tak są wszyscy zadowoleni. Lew to dobry nauczyciel, ale też aktor, muzyk i filmowiec. Dobrym pomysłem jest projektowanie ubiorów do filmu i praca w korporacji na stanowisku związanym z zarządzaniem. 

Panna jest perfekcjonistką, która wszystko robi z myślą o innych. Masz w sobie dużo współczucia i troski. Jako szefowa, jesteś praktyczna i opiekuńcza, ale też bardzo wymagająca. Wysoko stawiasz poprzeczkę, jesteś bardzo krytyczna dla siebie. Można powiedzieć, że w każdym miesiącu zdobywasz tytuł... pracownika miesiąca. Dobrze się będziesz czuć w zawodzie związanym z przetwarzaniem informacji oraz popularyzowaniem wiedzy. Odnajdziesz się jako terapeuta, ponieważ radzisz sobie z trzymaniem emocji na wodzy. Możesz też prowadzić własny biznes lub badania w instytutach. Powinnaś też zastanowić się nad zawodem korektora lub tłumacza. 

Waga, Skorpion, Strzelec

Waga jest bardzo towarzyska, więc w gre wchodzi praca z ludźmi. Rozumiesz, jak działają ludzkie emocje i powinnaś wykorzystać to w swojej karierze. Może powinnaś być dyplomatą, asystentem, tłumaczem, pośrednikiem lub sprzedawcą? Dobrze się będziesz czuć w sądownictwie, ale też działalności charytatywnej. Kontakt z drugim człowiekiem bardzo dobrze na ciebie wpływa, więc obsługa klienta jest stworzona z myślą o tobie. Zastanów się też nad zostaniu wedding plannerką. 

Skorpion potrafi dochować tajemnicy, dlatego idealnie sprawdzi się na stanowisku, które wymaga dyskrecji. Masz predyspozycje, żeby rozwijać się w organizacjach wywiadowczych, siłach operacyjnych lub policji. Umiałabyś też pracować z drogocennymi rzeczami. Lubisz wyzwania i badania, masz też wysoką wytrzymałość. Wszystkie zawody, które budzą dystans i powagę są dla ciebie. Możesz być detektywem, kryminologiem, tajnym agentem, ale też sprawdzisz się w zarządzaniu kryzysem. Pomyśl o logistyce i finansach. 

Strzelec ma talent do rozmawiania z innymi, inspirowania, a także zaskakuje umiejętnością ciężkiej pracy w zespole. Umiesz dostosowywać się do zmian, a także zachęcać do tego innych. Potrafisz naprawdę dużo osiągnąć, pod warunkiem, że w twojej firmie nie ma rozbudowanej biurokracji i masz dowolność w działaniu. Będziesz bardzo dobrym organizatorem wycieczek, a nawet samym podróżnikiem. Lubisz motywować innych, więc odnajdziesz się jako couch, nauczyciel albo lider projektu. 

Koziorożec, Wodnik, Ryby

Koziorożec jest poważny, pragmatyczny, zorganizowany. Nie chcesz mieć nudnej pracy, ponieważ interesuje cię kariera i zarządzanie zespołem. Nie boisz się odważnych decyzji ani przeciwstawienia szefowi. Wiesz, że masz spore ambicje, dzięki którym możesz zajść bardzo daleko. Uważaj tylko, żeby nie skupiać się na jednym aspekcie pracy. Będziesz dobrym menadżerem lub administratorem. Masz dużo umiejętności, które czynią z ciebie dobrego inżyniera, architekta. Lubisz pracować projektowo i co ważne - sprawdzasz się w tym.

Wodnik jest wolnym duchem, ale to nie znaczy, że nie odnajdują się na tak zwanym etacie. Jesteś pracowita, otwarta na zamiany i gotowa do podejmowania ryzykownych decyzji. Umiesz dogadać się z ludźmi, ale też praca w pojedynkę nie sprawia ci wielu problemów. Umiesz wymyślać nowe rozwiązania i nie boisz się, że zostaną ode odebrane jako rewolucyjne. Byłabyś dobrym pracownikiem naukowym lub technicznym, ponieważ mogłabyś cały czas odkrywać coś nowego. Odnajdziesz się też w zawodzie grafika i fotografa. Jeżeli chcesz postawić na współpracę, zarządzaj projektami. Będziesz też dobrym właścicielem firmy, więc nie bój się odejść z korporacji. 

Ryby są elastyczne i zupełnie nie przejmują się tym, jak są oceniane w pracy. Przychodzą, robią swoje i skupiają się na procesie. Będziesz szczęśliwa w pracy, która wymaga od ciebie uruchomienia wrażliwej strony. Umiesz współpracować z innymi, ponieważ masz dobrze rozwiniętą intuicję. Sztuka i medycyna to dwie branże, w których na pewno zrobisz karierę. Nie musisz być od razu lekarzem, ponieważ będziesz też dobrym fizjoterapeutą, psychologiem lub pielęgniarką. Pomyśl, czy nie połączyć tego ze sztuką i np. nie leczyć kolorem lub muzyką.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama