Reklama
Reklama

Merkury znowu retrograduje. Jak obrócić to na swoją korzyść?

Merkury znowu retrograduje. Jak obrócić to na swoją korzyść? fot. istock.com

Paulina Szestowicka

02lipca2019

Planujesz kolejne tygodnie? Mamy dla ciebie przewodnik idealny na początek lata. To nie musi być trudny czas!

Merkury retrograduje po raz drugi w 2019 roku. Planeta, która odpowiada w astrologii za komunikację, nie ma z tego powodu dobrej opinii. Pozorny ruch wsteczny skutkuje szumem komunikacyjnym, opóźnieniami w podróży i... powrotami do byłych partnerów (nawet jeżeli trudno nam sobie to wyobrazić).
Jednak jest to też czas, w którym możemy próbować naprawić błędy przeszłości. Jeżeli cofniemy się o kilka kroków, będziemy mogli znowu wytyczyć właściwy kurs i niebawem zmierzać w jego kierunku. I właśnie tak powinnaś myśleć o tegorocznych wakacjach - że nie to jest czas, w którym przyśpieszysz, ale wszystko poukładasz.

Przygotuj się i zrób krok do tyłu

Lipiec zaczął się od wejścia Merkurego do ognistego znaku Lwa. Od 8 lipca zaczął się cofać, ale tak naprawdę czas, w którym ta planeta nie kontynuowała ruchu prostego nastąpił 19 czerwca. Możesz sobie wyobrazić, że to działa jak PMS - zmienia ci się nastrój, komunikujesz się nieco wolniej, masz wrażenie, że wszystko jest trochę zamglone. Jednak nie odpuszczaj i pomyśl, że to jest ostatnia chwila, żeby przygotować się do retrogradacji. Otwórz kalendarz, sprawdź ważne daty, zrób listy "to do". Jeżeli planujesz podróż, kup bilety, ustaw przypomnienia w telefonie. Nie daj się zaskoczyć. 

Merkury jest w Lwie, co znaczy, że wszystkie informacje, które do ciebie docierają, będą wyraźniejsze. Jednak nie przejmuj się tym. Wyobraź sobie, że teraz to ty możesz być swoim własnym szefem i wszystko poukładać tak, żeby to tobie było dobrze. Nie skupiaj się na emocjonalnych e-mailach od szefa, tylko rozwiń w sobie swojego wewnętrznego lidera. Proś o podwyżkę, ubiegaj się o awans. Oczywiście, potrzebujesz dobrego planu, ale właśnie teraz jest ten moment, żeby poukładać puzzle we właściwej kolejności. 

Uważaj na silne emocje, które mogą brać górę. Zamiast nim ulegać, pomyśl, że w niektórych kwestiach przyda ci się odrobina przebojowości. Twoja cierpliwość będzie podwójnie wystawiona na próbę z powodu zaćmienia Słońca. Ten aspekt na niebie działa tak, że rozdaje przypadkowe karty. Może niespodziewanie coś zakończyć albo wprowadzić coś zupełnie nowego do twojego życia. 

Ex na horyzoncie

Szczerze mówiąc, to przerażający czas, w którym możesz martwić się, że Merkury zakłóca komunikację i powoduje, że wyrzucasz niewłaściwe rzeczy partnerowi lub innej bliskiej osobie. Jeśli jednak możesz postrzegać zmiany życiowe jako niezbędną część życia, które mają doprowadzić cię tam, gdzie musisz być, możesz spróbować myśleć zanim zaczniesz mówić cokolwiek. Jeśli na przykład masz wyrzuty sumienia, w jaki poradziłeś sobie z rozstaniem, napisz do byłego wiadomość z przeprosinami. Czasami jesteśmy "exami", którzy się pojawiają, a właśnie teraz jest jeden z tych momentów.

Nadszedł czas, aby stworzyć plan, a następnie wprowadzić go w życie w sierpniu. Rak może wydobywać pasywną stronę Merkurego, więc pomimo całego chaosu, ta retrogradacja będzie dość łagodna. Możesz przeżyć coś gorszego, naprawdę. We wtorek, 16 lipca, kilka dni po zaćmieniu Słońca, będzie częściowe zaćmienie Księżyca w Koziorożcu. Podczas tego zaćmienia prawdopodobnie niektóre tajemnice zostaną ujawnione.

Unikaj plotek w tym okresie, ponieważ pogłoski mogą być bardzo niewiarygodne z powodu energii księżyca i zaćmienia. Jeśli słyszysz plotki o pracy, zatrzymaj je na jakiś czas tylko dla siebie.

Czy jest jakaś atrakcyjna okazja, którą wcześniej odrzuciłaś tylko po to, by... teraz tego żałować? Użyj tego momentu, żeby odtworzyć stare kroki za pomocą retrogradowania Merkurego. Na nowo rozpocznij tworzenie planu, który pomoże spełnić twoje marzenia. Jesteśmy w sezonie raka, więc zachowuj się jak on i używaj szczypców. Zbieraj informacje w tym czasie, ale poczekaj z ich wykorzystaniem, aż Merkury będzie w ruchu prostym. 

Po retrogradacji jest dwutygodniowy okres "cienia", ale proszenie każdego o hamowanie emocji w tym czasie i to w sezonie Lwa, to już za dużo. Śmiało! Wyślij list z przeprosinami za wszelkie wypadki związane z komunikacją lub poproś o to, czego chcesz w pracy. Tylko nie spiesz się, sprawdź pisownię i skup się na energii Lwa, która dodaje pewności siebie. 

Merkury będzie w ruchu prostym od 1 sierpnia. 

fot. istock.com

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama