Reklama
Reklama

Merkury zmienia położenie i wchodzi do nowego znaku. Jakie będą kolejne tygodnie?

Merkury zmienia położenie i wchodzi do nowego znaku. Jakie będą kolejne tygodnie? fot. Getty Images

Paulina Szestowicka

27czerwca2019

Planeta odpowiadająca za komunikację znajdzie się w innej fazie i przyniesie nam sporo wrażeń. Przygotuj się na intensywne emocje!

Merkury wkroczył w pasmo swojej przyszłej retrogradacji (od 7 lipca).

Na wszystkie informacje powinniśmy teraz patrzeć z dystansem i pamiętać, że to dopiero początek sprawy i nic szybko nie stanie się jasne. Dopiero pod koniec lipca i na początku sierpnia zobaczymy, o co tak naprawdę chodzi. To dotyczy komunikacji, handlu, potrzeb emocjonalnych, kwestii rodzinnych i podróży.

To dobry czas, żeby powiedzieć najbliższym o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Obecna sytuacja wymaga od nas cierpliwości, ponieważ rezultaty naszych działań zobaczymy dopiero we wrześniu. 

26 czerwca Merkury wkroczył do znaku Lwa, co oznacza, że nasz sposób komunikacji będzie odważniejszy i bardziej przebojowy. Jeżeli dotychczas byliśmy nieco wycofani, teraz przekonamy się, co to znaczy prawdziwa ekspresja!  

- Niezależnie spod jakiego znaku zodiaku jesteś, powinnaś postawić na kreatywność i odważnie mówić o swoich pomysłach. Jeżeli pracujesz twórczo, możesz być pewna, że to będzie bardzo owocny czas. To też dobry moment na romantyczne randki - mówi Narayana Montúfar, starszy astrolog Astrology.com i Horoscope.com.

Przygotuj się na nieco dramatyzmu

Możemy mieć tendencję do dramatyzowania. Zdaniem astrologa, Lisy Stardust, żywioł może wziąć górę nad rozsądkiem i może zapanować nad naszymi emocjami. 

- Gdy Merkury odpowiada na wpływy Słońca i Księżyca (Lew jest rządzony przez Słońce, a Słońce w Raku rządzone jest przez Księżyc), możemy spodziewać się reakcji wybuchowych i przesadzonych reakcji emocjonalnych innych osób - tłumaczy.

Merkury jest tuż przed retrogradacją, dlatego nie będziemy bardzo mocno odczuwać wpływu fazy Lwa. 

 - Wchodząc do Lwa, Merkury porusza się bardzo powoli i przygotowuje do ruchu wstecznego - mówi Narayana Montúfar. - Jak już się cofnie, będzie przebywać w wodnistym Raku, przynosząc opóźnienia i zakłócenia. Ale to wszystko minie 11 sierpnia, kiedy w pełni odczujemy moc Lwa.

 Zbliżająca się retrogradacja Merkurego jest jednym z najważniejszych wydarzeń astrologicznych w 2019 roku. Musimy pamiętać, żeby mieć otwarty umysł, ponieważ nie możemy przegapić nowych pomysłów.

Kiedy mamy ochotę na kolejny etap w życiu i chcemy zerwać z przeszłością, kluczem do szczęścia jest głęboka refleksja.

fot. Getty Images

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama